Microsoft i Skype

Genialna idea Skype'a stworzonego przez szwedzkich i estońskich programistów przeszła dosyć ciekawą drogę w swojej krótkiej historii: rok po oficjalnej premierze sprzedany eBayowi, cztery lata później poćwiartowany pomiędzy domy inwestycyjne, wielkich graczy (m.in. współtwórcę Netscape'a) i samych autorów, aż w końcu, w maju 2011 roku w całości sprzedany gigantowi z Redmond za 8,5 mld dolarów.

Kupując najpopularniejszy komunikator, Microsoft stanął przed ogromną szansą na efektowny zysk i zatarcie śladu po klęsce, jakim był Messenger.

Po co Facebook?

Ten wpis nie jest reklamą, ma on na celu zauważenie sensu portalu Facebook.

Temat który chcę poruszyć wydaje się zapewne Wam dosyć oklepany. Było tu już mnóstwo wpisów nt. funkcjonalności, celu, zasad itp. tego znanego portalu społecznościowego. Mam jednak nadzieję, że mój wpis wyda się Wam zupełnie odmienny. Chcę się zastanowić po co nam ten Facebook? Czy jest on nam potrzebny?

Łączy dwa światy

Tania mysz od zaufanej marki - Microsoft Mobile Mouse 1000

Po lekturze wpisu użytkownika pp.www.pp postanowiłem przedstawić swój punkt widzenia nt. "dobrej myszki w przystępnej cenie".

Co znaczy tanio?

Szanowny Kolega w swoim ciekawym i interesującym artykule opisał mysz bezprzewodową Natec Falcon. Po przeczytaniu wszelkich technicznych ciekawostek dotyczących urządzenia, mój wzrok przykuła cena. Było to 75zł. (wg ceneo.pl).

Polszczyzna w internecie

Dzisiaj święto flagi narodowej, choć patrząc na godzinę, to już można powiedzieć, że ów uroczystość dobiega już końca. 3 maja jednak święto Konstytucji, praktycznie najistotniejsze święto dla polskich patriotów. Ja korzystając z sytuacji pragnę wysłowić się na temat tego, jak tak naprawdę wypowiadamy się w internecie. Czy budujemy składne zdania? Czy pamiętamy o ogonkach? Czy klniemy w co drugim zdaniu?

Nie jest tak źle...

Borykając się z prostymi nawet problemami, sięgamy do internetu.

bookface, ćwirek, moje pole, nasza kasa... - co jeszcze?

Witam serdecznie, ów dziwny tytuł można już łatwo rozszyfrować po pierwszym wyrazie - "bookface". innymi słowy dzisiaj mam zamiar zastanowić się nad portalami społecznościowymi - Czy są nam potrzebne?

O tym, jak gwiazdy zaistniały w internecie

Facebook jest zdecydowanie liderem na rynku portali społecznościowych - jak pisze vBeta.pl:

W ciągu pierwszego półrocza Facebook odnotował 1,6 mld dolarów dochodu. Dla porównania w 2010 roku dochód za 9 pierwszych miesięcy wyniósł 1,2 mld.

Nadgryzione Jabłko - czy warte swojej ceny?

Wstęp

Zauważyłem ostatnio straszny bum na produkty spod znaku Apple. Firma zresztą z wieloletnią tradycją, podobno najbogatsza. Wszędzie, gdzie nie spojrzałem były te malutkie ipodziki, dotykowe mp4 czy iPhony. Zastanawiające jest dlaczego ludzie się na to złapali?

Produkty

Apple zajmuje się przede wszystkim produkcją iPodów, czyli mp3 i mp4. Z tego najbardziej słynie i za to jest rozpoznawalny. Poniżej prezentuję rodzinę iPodów:

iPody słyną przede wszystkim z odmiennego wzornictwa.

"Dotykowe" urządzenia - co popieram, a co odrzucam

Coraz częściej oglądamy reklamy urządzeń pozbawionych przycisków - telefony sterowane dotykiem, dotykowe komputery, hit tego roku czyli tablety, a także iPody, czy aparaty forograficzne. Postanowiłem wypowiedzieć swoje zdanie na temat tych urządzeń - które z nich przypadły mi do gustu, a jakie nigdy nie wziąłbym do ręki.Często takie nowinki technologiczne kupujemy tylko ze względu na to, że właśnie są dotykowe.

"Cudze chwalicie - swojego nie znacie" - o FreeCommander'ze

Witajcie,Mój ostatni wpis nie był zbyt dobry, mam nadzieję, że ten będzie lepszy :).

Być może tytuł mógł Was trochę zdziwić, ale jest w tym ziarenko prawdy. Większość osób, korzystających z tzw. "menadżerów plików" wybierają Total Commandera, ja równiez miałem taki zamiar, dopóki nie dowiedziałem się o programie FreeCommander. Jest to polski program, autorstwa Marka Jasińskiego. Ku mojemu zaskoczeniu okazał się to doskonały program, moim zdaniem o wiele lepszym niż Total Commander.

O Windows 7...

Nie tak dawno wyszła nowa wersja systemu od Microsoft'u - Windows 7. Oczywiście tak, jak zapewne większość osób byłem zaciekawiony, jaki to będzie ten system. Osobiście wolałem zostać przy swoim ukochanym XP'ku, ale na szczęście miałem szanse wypróbować siódemkę na pecetach w mojej szkole. I co ja na to? Mnie się nie podoba...