Interfejs LG G4 ma być szybszy i prostszy. Pomyśli za nas?

Interfejs LG G4 ma być szybszy i prostszy. Pomyśli za nas?
07.04.2015 15:14
Interfejs LG G4 ma być szybszy i prostszy. Pomyśli za nas?
Redakcja
Redakcja

Już pod koniec miesiąca poznamy nowy flagowy smartfon od LG, model G4. Jak na razie nie wiadomo o nim zbyt wiele, ale producent daje do zrozumienia, że nowa nakładka będzie jeszcze lżejsza i lepiej dopasuje się do wymagań użytkownika. Czy powinniśmy oczekiwać rewolucji? Raczej nie, LG już od niemal roku konsekwentnie spłasza i odchudza swoje oprogramowanie.

Oficjalnie specyfikacja nowego urządzenia jeszcze nie jest znana, ale część informacji wyciekła do sieci za sprawą testów przeprowadzonych w aplikacji GFXBench. Jeżeli to faktycznie G4, to będzie posiadał ekran 5,5” o rozdzielczości QHD, a także procesor Snapdragon 808 z GPU w postaci Adreno 418. To pewne zaskoczenie, bo wspomniany SoC posiada 6 rdzeni, zamiast 8 dostępnych w szybszym Snapdragonie 810. Skąd taka decyzja? Wspomniany układ powoduje problemy z przegrzewaniem w kilku urządzeniach. LG ma już pewne doświadczenia w postaci modelu Flex 2, który zaniża taktowanie ze względu na wysokie temperatury. Możliwe, że stosując wolniejszego Snapdragona postanowiono problem ten wyeliminować.

Do dyspozycji dostaniemy dodatkowo 3 GB pamięci RAM, 32 GB zewnętrznej i dwie kamery: 16 MP i 8 MP. Całość ma pracować pod kontrolą Androida 5.1 z autorską nakładką od LG. To właśnie ona jest teraz intensywnie reklamowana. Nowy LG UX 4.0 ma być prostszy i łatwiejszy w obsłudze, a z oficjalnego teasera dowiemy się o kilku nowościach. Interfejs nadal będzie płaski, Smart Bulletin pogrupuje natomiast dane ze wszystkich istotnych aplikacji i wyświetli je na jednym, dedykowanym do tego celu ekranie. Zintegrowany asystent analizując naszą aktywność podpowie co powinniśmy robić (taka funkcja jest już dostępna w np. LG G3). Stawia to użytkownika w nieco dziwnym świetle np. w sytuacji, gdy asystent doradza wzięcie parasola w przypadku złej pogody. Zupełnie, jakby nie było to oczywiste i wymagało wytłumaczenia…

Znacznie lepsze wrażenie robi Quick Shot – możliwość wykonywania zdjęć przy wyłączonym ekranie po dwukrotnym naciśnięciu tylnego przycisku. Aplikacja aparatu zostanie rozbudowana o dodatkowe opcje manualne dla osób, które chcą samodzielnie decydować o parametrach przy wykonywaniu zdjęć. Interesująco wygląda również ulepszony kalendarz integrujący się z sieciami społecznościowymi i pozwalający na przeciąganie i upuszczanie wydarzeń. Nie każdemu jednak przypadnie do gustu takie, a nie inne wykonanie. Płaski interfejs ma typu zwolenników co i przeciwników.

Od kilku dni dostępna jest aktualizacja do Androida 5.0 dla LG G2, która jest lżejsza, szybsza i oczyszczona ze zbędnych aplikacji (a większość z pozostałych można odinstalować ręcznie). Wiele wskazuje na to, że w UX 4.0 producent będzie kontynuował takie działanie, choć z ostateczną oceną trzeba się wstrzymać aż do testów. Szczegóły związane z nowym smartfonem i nakładką od LG poznamy podczas konferencji firmy, jaka odbędzie się 28 kwietnia.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)