i-stapps, czyli rozbudowane Dance Dance Revolution dla urządzeń mobilnych

Strona główna Aktualności

O autorze

Osoby, które kilkanaście lat temu bywały w salonach gier, z pewnością pamiętają Dance Dance Revolution. Gra polegająca na wciskaniu odpowiednich przycisków na dołączonej do niej macie zainspirowała twórców i-stapps, które mają podobne działanie, ale możemy je podłączyć do naszego smartfona czy tabletu.

i-stapps jest zestawem dziesięciu płytek, ponumerowanych od zera do dziewięciu. Twórcy zapewniają, że dzięki nim będziemy mogli na przykład sterować naszą postacią w grach, wybierać wynik w zadaniach czy łamać kody wybierając płytki w odpowiedniej kolejności. Jak widać pomysłodawcom zależy na tym, by ich produkt nie był postrzegany tylko jako kontroler do gier muzycznych, polegających na skakaniu po odpowiednich elementach, a jako wszechstronne narzędzie do grania, angażujące całe ciało, a nie tylko kciuki.

Płytki podłączają się do naszego urządzenia jako klawiatura, dzięki czemu z ich pomocą możemy sterować postaciami w grach, co na pewno okaże się wygodniejsze, od sterowania klawiaturą ekranową, ale będzie wymagało od gracza sporego wysiłku fizycznego.

Aby zakupić i-stapps na razie możemy jedynie wesprzeć projekt na Kickstarterze kwotą 199 euro (około 824 złotych). Zważywszy na cenę, trudno wróżyć pomysłowi popularność w naszym kraju, jednak w Europie Zachodniej może on osiągnąć spory sukces — zwłaszcza że jest dużo bardziej przenośny od konsoli z Kinectem.

© dobreprogramy

Komentarze