Chmura Amazon – zarządzanie AWS

Chmura Amazon AWS udostępnia wiele sposobów zarządzania wymienionych poniżej:

AWS Management Console
Najpopularniejsza i najprostsza konsola graficzna dostępna od razu po zalogowaniu do konta w chmurze Amazon AWS. Początkujący użytkownicy rozpoczynający prace z małą ilością usług korzystają głównie z tej konsoli.

Command Line Interface CLI
AWS CLI to interfejs linii komend dla zaawansowanych użytkowników usług AWS. Linia komend AWS CLI używana jest do szybkiego uruchamiania wielu usług, instancji vps EC2, sieci VPC, S3 itp. W konsoli AWS CLI możemy bez problemu zautomatyzować naszą pracę. Przykładowo możemy wykonywać cykliczne snapshoty maszyn wirtualnych VPS w usłudze EC2 i wykorzystać je do szybkiego odzyskania serwera w distater recovery.

Software Development Kits SDKs
Chmura Amazon AWS udostępnia możliwość zarządzania swoimi usługami za pomocą API w wielu językach programowania, takich jak np.: Android, Java, PHP, .Net, Python, C++, Node.js, Ruby,

Dzięki temu mamy możliwość napisania wielu scenariuszy uruchomienia usług w Amazon AWS w jednym z ulubionych języków. Przykładowo możemy przygotować program, który po uruchomieniu przygotuje nam środowisku z odpowiednio skonfigurowaną siecią VPC, z uruchomionymi tysiącami maszyn EC2 z obrazów AMI oraz innymi wymaganymi usługami jak chociażby CloudFront, Amazon RDS, Amazon Aurora, Amazon S3, Amazon EBS, Amazon Elastic File System EFS, itp.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Zarządzanie serwerami AWS