Jak wybrać dobre oprogramowanie antywirusowe?

Strona głównaJak wybrać dobre oprogramowanie antywirusowe?
15.09.2021 12:09
Jak wybrać dobre oprogramowanie antywirusowe?
Jak wybrać dobre oprogramowanie antywirusowe?
Źródło zdjęć: © materiały partnera | Photographer: Dragos Condrea
Artykuł sponsorowany

Czytając wiadomości można co pewien czas usłyszeć o tym, że jakiś wirus, włamanie hakerskie lub złośliwe oprogramowanie wyrządziło poważne szkody. Wiele osób nie zwraca uwagi na te doniesienia uznając, że przecież są świadomymi użytkownikami internetu i unikają podejrzanych witryn w sieci, a podstawowe zabezpieczenia w systemie operacyjnym są dla nich wystarczające. Dopiero, gdy system odmówi posłuszeństwa okazuje się w jak dużym błędzie byli. Nie ma wątpliwości, że oszuści stosują różnorakie metody, aby uśpić naszą czujność, więc niezależnie od poziomu wiedzy warto zadbać o dobre oprogramowanie antywirusowe. Jak dokonać dobrego wyboru? Podpowiadamy.

bECvaytN

Oprogramowanie darmowe czy płatne?

Zanim wybierzemy idealne oprogramowanie antywirusowe należy zastanowić się nad tym czy potrzebujemy płatnej, czy może darmowej alternatywy. W przypadku domowych zastosowań zwykle nie trzeba wydawać dużych pieniędzy i z powodzeniem wystarczy bezpłatna wersja programu do ochrony przed wirusami. Jeśli jednak nasz komputer służy do pracy lub przechowujemy na nim cenne informacje to warto pomyśleć o tym, aby zakupić licencję na odpowiednie oprogramowanie do ochrony.

Popularne, płatne oprogramowanie antywirusowe

Wybierając dobre oprogramowanie antywirusowe warto przyjrzeć się temu co cieszy się dużą popularnością od wielu lat. To właśnie użytkownicy kupując licencję na użytkowanie antywirusa finansują twórców, którzy regularnie aktualizują bazy danych zawierające informacje o nowych niebezpieczeństwach. Wśród popularnych rozwiązań antywirusowych warto wymienić między innymi McAfee, Kaspersky oraz Norton. W zależności od producenta ceny mogą różnić się i to dość znacznie – niekiedy licencja na kilka lat może kosztować mniej niż 50 złotych, a w niektórych sytuacjach trzeba wydać około 100 złotych, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo na okrągły rok. Aby obniżyć cenę można sprawdzić na te kody rabatowe allegro gwarantujące to, że zakup stanie się nieco przyjaźniejszy dla portfela.

Cechy dobrego oprogramowania antywirusowego

Aby program do ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, trojanami i wirusami był realnie przydatny warto upewnić się, że jest wyposażony w dwie wymienione poniżej funkcje:

bECvaytP

- Ochrona w czasie rzeczywistym przydaje się zawsze. Chwila nieuwagi i uruchomienie dopiero co pobranego pliku może być stać się furtką do zawirusowania komputera. Nie każdy pamięta o tym, aby każdy plik osobno przeskanować.

- Pełne skanowanie przeprowadzane w trakcie uruchomienia komputera pozwala ustrzec się przed wyjątkowo złośliwym oprogramowaniem, które potrafi zaszyć się w rekordach rozruchowych.

Artykuł sponsorowany

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
bECvayuL