Mozilla Firefox - przegrany król?

Witam,

chciałbym powrócić do tematu Mozilli. Jest to przeglądarka dobra, lecz konkurenci niestety zbytnio nie pozwalają wybić jej się na szczyt.

Na temat wad i zalet tel przeglądarki można rozmawiać godzinami, lecz ja odniosę się tylko do tych ważniejszych.

Nie jest tajemnicą, że Chrome podbija świat, mimo, że najlepsza przeglądarka to nie jest. Wiele ludzi pobiera ją pod "przymusem" myśląc, że jest tylko ta jedna jedyna. Co za tym idzie według różnych rankingów z Firefoxa korzysta około 20 % populacji.

Czym jest Linux?

Witam, zapewne wiele jest pytań dotyczących systemów Linux. Zacznijmy od prostego cytatu z Wikipedii:

rodzina uniksopodobnych systemów operacyjnych opartych na jądrze Linux. Linux jest jednym z przykładów wolnego i otwartego oprogramowania (FLOSS): jego kod źródłowy może być dowolnie wykorzystywany, modyfikowany i rozpowszechniany

Więc każdy może pobrać sobie taką dystrybucję za darmo, potem instalować aplikację, a nawet zmieniać cały system, ale do rzeczy.

Moje zdanie na temat produktów Apple

Cześć.

Uwaga! Jeżeli jesteś fanem firmy Apple lepiej nie czytaj tego wpisu.

Wstęp:

Firma Apple traci notowania już od bardzo dawna. Nigdy nie posiadałem produktów Apple i na pewno nie ich posiadał. Skrótowo: są drogie, psują się, mają bardzo niską jakość.

Apple w swoich nowych produktach wprowadza te rozwiązania, które inne smartfony mają już od dawna....

IPhone:

Szczerze mówiąc nawet kiedyś chciałem sobie kupić IPhone. Kiedy zobaczyłem ceny już mi się odechciało całego kupywania.

AdBlock Plus - najlepszy dodatek do blokowania reklam.

Cześć.

W dzisiejszym wpisie chciałbym Wam przedstawić dodatek do przeglądarek internetowych, który ma blokować reklamy. Nosi on nazwę AdBlock Plus. Oto krótki film prezentujący ten dodatek:Instalacja dodatku:

Google Chrome:

1.Wchodzimy na stronę: 2.W pole wyszukiwarki wpisujemy AdBlock Plus i klikamy enter.

3.Zjeżdżamy w dół do rozszerzeń i klikamy na AdBlock Plus.4. Po otwarciu strony z aplikacją klikamy niebieski przycisk +.

5.Potwierdzamy dodanie rozszerzenia.

Wine - uruchamianie programów z Windowsa na Linuxie.

Cześć.

Zastanawialiście się kiedyś nad uruchomieniem waszych ulubionych programów z Windowsa na Linuxie? Jest to możliwe dzięki aplikacji Wine. Dla tych, którzy uważają, że nie da się grać na Linuxie też mam coś specjalnego. :)Więc do pracy. Na początku zainstalujmy potrzebne pakiety:

Wine:

sudo apt-get install wine

PlayOnLinux:

sudo apt-get install playonlinux

Jak uruchomić program lub grę z Windowsa przez Wine?Najeżdżamy na wybrany plik np. exe i klikamy PPM. Z menu wybieramy "Windows Wine Program Loader" .