(ZIP cz.1) Biurokracja Informacyjna w NFZ

Wg doniesień medialnych NFZ uruchomił Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP) w którym to systemie każdy pacjent może zdalnie (przez Internet) prześledzić historię swojego leczenia, sprawdzić informacje o jego kosztach, status ubezpieczenia czy wnioski o sanatorium. Tego dowiedziałem się słuchając radia w samochodzie. Sprawdziłem to potem samemu na stronach NFZ. Faktycznie, znalazłem coś takiego: https://zip.nfz.gov.pl/ap-portal/"

Cnotliwy krytyk i komentarzowy szantażysta…

Przeczytałem TEN apel GregKovala do Administracji o zablokowanie możliwości kasowania wpisów blagowych po ich opublikowaniu. Nie zgadzam się! Raz mi się zdarzyło skasować blagowy wpis. Zrobiłem to zanim trafił na główną. Gdyby trafił na główną – też bym go skasował. Nie powstrzymało by mnie nawet 100 zamieszczonych pod nim komentarzy. My blag is my castle!

O problemie znikających wpisów wypowiedziałem się w Głosie Ludu, w bananowym

Chwała Wam, Moderatorzy!

Zgłosiłem się, pod delikatnym naciskiem Banana, do majowego „głosu ludu”. Siłą rzeczy starałem się czytać wszystkie blagowe wpisy, które pojawiły się tu w maju. Teraz wiem, ile to kosztuje moderatorów. Muszę się przyznać, że mam od tego zawrót głowy...

Piszą tu ludzie uciskani przez Policję albo zgnieceni polityką Microsoftu. Udowadniający jednocześnie wyższość Ubuntu nad Windowsem i Microsoftu nad Canonicalem.

Bezpieczeństwo - gadka szmatka

Uwielbiam czytać puste słowa o "bezpieczeństwie" teleinformatycznym. To odpręża kiedy gadka-szmatka leje się strumieniami. Mający jako takie pojęcie o „bezpieczeństwie” teleinformatycznym zwykle wtedy przytakują: "Tak, tak, mądrze gada" a mityczni Zwykli Użytkownicy czują się niczym mityczny chińczyk na jeszcze bardziej mitycznym tureckim kazaniu. Na koniec oklaski. Tak to się toczy od jednego do drugiego wystąpienia.

Toshiba U925T – rozdwojenie jaźni - cz. 1 czyli tablet

Naprawdę miałem ideę taką aby przez jakiś czas używać Toshiby U920T wyłącznie w trybie tablet, tak jak używam np: iPada albo Lumii 820 (do porównań z tymi dwoma urządzeniami będę się często odwoływał w dalszej części opisu). Wytrzymałem tak jakieś 10 min, potem wyjąłem z szuflady bezprzewodową myszkę … No ale po kolei. Zacznijmy od początku.

Urządzenie w trybie tablet (na stronie