Toshiba U925T – rzut oka na sprzęt

Model ultrabooko-tabletu Toshiby, który aktualnie testuję, nie jest w żadnej z typowych konfiguracji o których można przeczytać na stronach producenta.

Program CPU-Z lekko się zagubił i nie do końca poprawnie rozpoznał zainstalowany procesor:

Jaki więc procesor mamy na pokładzie: czy jest to i5-3427U czy może słabszy: i3-3217U? W praktyce różnice pomiędzy tymi procesorami nie są wielkie (vide

Toshiba U925T – wstęp do testu

17 dni temu zgłosiłem się do testów sprzętu w ramach akcji Przetestuj sprzęt od Intela, wygraj nagrody! Wczoraj zadzwonił do mnie kristov z redakcji dp a dziś odwiedził mnie kurier UPS…

Paczka wyglądała bardzo niepozornie i nie wyróżniała się specjalnie od innych jakie dziś dostałem dlatego na początku nie zorientowałem się co jest w środku. W końcu ją rozpakowałem i dolna szczęka opadła mi do samej podłogi, kiedy zobaczyłem CO jest w środku!

Stałem i oglądałem trzymanego w rękach konwertowalnego ultraboka Toshiba U925T.

Stacja dokująca dyski twarde jako budżetowy magazyn i archiwum danych

31/03 celebrujemy Światowy Dzień Kopii Zapasowej (Word Backup Day ) co wydaje się być dobrą okazją opisania urządzenia, które może służyć za podstawę budżetowego rozwiązania do magazynowania dużej ilości danych, także zapasowych.

Stanąłem przed problemem przechowywania dużej ilości plików RAW (zdjęcia). Zacząłem zastanawiać się jak rozwiązać ten problem. Pierwsza moja myśl to NAS – to rozwiązanie co prawda zapewnia stały *dostęp* do danych ale już nie zabezpiecza samych danych.

Waga usługi RSS – kto by pomyślał - czyli o tym jak przeszedłem na GreatNews

Google likwiduje Readera – wszędzie o tym teraz trąbią (no może kanałami informacyjnymi w TV, co jest trochę dziwne bo ta informacja jest w końcu nie mniej istotna niż wybór nowego Papieża) więc nie będę się powtarzał. Kiedy po uruchomieniu strony czytnika zobaczyłem informację o tym, że ‘Google Reader will not be available after July 1, 2013’ to mnie po prostu zatkało.

Jakieś 10 godzin później cała groza tej sprawy do mnie dotarła, popędziłem szukać alternatyw - prawie tak jak opisano w

Email - takie sobie rozważania…

Jedna z największych polskich firm hostingowych, w której mam (od wielu lat) wykupioną usługę email - opublikowała komunikat techniczny o tym, że za kilka dni deaktywuje serwer news z którego (też od lat) korzystam. Wtedy do mnie dotarło, że korzystam z tego (płatnego) konta mail już tylko dlatego, że mogłem tu korzystać z niepublicznego serwera news. Z poczty jako takiej korzystam tylko pośrednio, można powiedzieć, że przez zasiedzenie. Przynajmniej takie mam wrażenie.

Ammyy Admin- zdalny dostęp

W jednym z komentarzy do redakcyjnego tekstu o Netfixie przeczytałem, że: "TeamViewer jest najprostszym i najelastyczniejszym narzędziem do pomocy zdalnej (portable + własne exe'ki), gdzie Windowsowa Pomoc Zdalna i Pulpit Zdalny mogą mu co najwyżej buty czyścić :)". Nie będę się zagłębiał w szorowanie butów ale na polu zdalnego dostępu TeamViewer ma niesamowitego konkurenta.

Internet Explorer 10 dla Windows 7

Już za chwileczkę, już za momencik pojawi się finalna wersja IE 10 dla Windows 7 (oraz dla Windows Server 2008 R2). Microsoft będzie dystrybuował to oprogramowanie jako ważną aktualizację poprzez mechanizm automatycznych aktualizacji (Windows Updates). Krótko mówiąc, może być tak, że któregoś pięknego dnia włączymy nasze komputery a tam już będzie IE 10.

Na teraz możemy wypróbować wersję pre-relase, dostępną tutaj i/lub użyć narzędzia

Jak zwirtualizowałem aplikacje do wypełniania PIT-ów

Wirtualizacja aplikacji to technologia, która pozwala użytkownikom na przygotowanie pliku wykonywalnego aplikacji, która będzie działać bez konieczności jej instalowania w tradycyjny sposób. Aplikacja działa w swoim własnym systemie, w tzw. wirtualnej piaskownicy. Technologia ta pozwala również na równoległą pracę kilku wersji aplikacji na jednym systemie.

Chciałbym Wam przedstawić aplikację do wirtualizowania aplikacji Evalaze Free Edition. Aplikację można pobrać bezpośrednio ze