Jak nie pograłem w Battlefield 3…

Nadeszła mnie ochotą na kontynuowanie kampanii w Battlefield 3, którego jakiś czas temu kupiłem korzystając z promocji -50% na platformie Origin. Kliknąłem więc ikonkę i po chwili zobaczyłem taki obrazek:

Witki mi opadły. Godzinę mam czekać na aktualizacje… A to był dopiero początek bo w następnym kroku 'launcher' gry uruchomił Firefoxa (to moja domyślna przeglądarka) i tam zobaczyłem, że:

Ok, pobrałem i zainstalowałem:

Dwa razy z rzędu, mimo to przeglądarka nadal domagała się zainstalowania nowego plugina:

Shutdown

Miałem w nocy objawienie. Konkretnie polegało to na tym, że zobaczyłem wysokiego gościa ze skrzydłami na plecach zza których biła jasna poświata. Moja pierwsza myśl była mniej więcej taka, że chyba ktoś sobie jaja robi. Skrzydlaty dżentelmen widać był świadom tych słów bo uśmiechnął się i usłyszałem jak powiedział głosem za który stacje radiowe zapłaciłby krocie: – Spokojnie, to projekcja bezpośrednio do twojego umysłu.

– Projekcja? – muszę przyznać, że czegoś takiego nie oczekiwałem.

Windows Live Essentials i błąd 0x80040605 - rozwiązanie problemu

Uważni czytelnicy mojego bloga zapewne pamiętają, jak niedawno opisywałem pojawiający się w czasie instalacji pakietu Podstawowe programy Windows 2012 (Windows Live Essentials 2012) nieznany błąd 0x80040605.

Pouczalskim acz nic nie wiedzącym komentatorom - z góry odpowiadam, że nie jest to spowodowane brakiem Net Framework. Gdyby tak było to odpowiedni komunikat wyglądał by tak:

Wdrażam Windows 8 w miejsce XP, cz. 1

O czym jest ten wpis?

O tym jak trafiony atrakcyjną ofertą upgrade systemu Windows 8 podjąłem decyzję o modernizacji kilku starych komputerów w małej firmie handlowej. I co z tego wyszło.

Cena Czyni Cuda!

Wszystko zaczęło się od tego, że jakimś cudem wyświetliła się na moim komputerze reklama uaktualnienia komputera z wcześniejszą wersją systemu Windows do systemu Windows 8 Pro w wyjątkowej