LTE dla każdego – modem to podstawa (HUAWEI E3276)

Przeczytałem wpis Shakiego o problemach z „prostym i intuicyjnym Internetem LTE dla każdego”. Postanowiłem odpowiedzieć na ten wpis swoim własnym bo mam zupełnie odmienne doświadczenia.

Od ok miesiąca używam kilku modemów HUAWEI E3276 (z Plusa, z którejś z nowych ofert). Jednego z prywatną kartą Aero2.
To pierwszy modem, z którym nie mam żadnych problemów. Używałem go, bez żadnych problemów na kilku różnych maszynach. Były to i desktopy, i laptopy (ale wszystkie z Windows 7 lub 8). Obecnie używam go przy okazji testów Toshiby U925T

Do modemu (plik instalacyjny dostępny jest w wewnętrznej pamięci urządzenia) dołączone jest oprogramowanie Mobile Partner (podpisane przez HUAWEI Technologies Co., Ltd.), które wydaje się być dużo lepsze niż aplikacja Plusa, z którą do tej pory (przy wcześniej używanych modemach) miałem do czynienia.

Instalacja tego oprogramowania sprowadza się do włożenia modemu do gniazdka usb i uruchomienia (jeśli nie działa autostart) pliku setup.exe:

Potem wystarczy klikać w przycisk „Dalej”:

Jeśli w urządzeniu jest karta Plusa to w zasadzie dalej wszystko sprowadza się do klikania w klawisz „Połącz/Rozłącz”:

W przypadku Aero2 trzeba było wcześniej w Opcjach założyć, skonfigurować nowy profil (co sprowadza się do wpisania nazwy profilu i APN: „darmowy”) i zaznaczyć go jako domyślny:

Ps. Ten wpis napisałem używając do połączenia się z Siecią opisywanego urządzenia i dostępu via Aero2 :)

Pps. Prędkość połączenia może nie porywa ale w końcu to jest DARMOWY Internet:

Ppps. Link do serwisu maxwireless.de, do artykułu, w którym dosłownie rozebrano taki modem aby sprawdzić co ma w środku ;)

Pppps. Na TEJ stronie HUAWEI Polska można znaleźć opis instalacji Mobile Partner dla innych systemów niż Windows (Ubuntu Linux i Mac OS).