Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Nie taka Delta straszna jak ją malują

Dziś o tym, jak z premedytacją zaraziłem się Szukarką Delty po użyciu menadżera pobierania.

Pacjentem jest wirtualny Windows 8 Evaluation uruchomiony na platformie VirtualBox:

1) Pobieramy oprogramowanie z dobreprogramy.pl, będzie to np. Firefox:

2) Uruchamiamy pobrany plik, czyli Firefix(13108).exe:

3) Jak widać, uruchomił się i ładnie nas przywitał Asystent pobierania:

4) W następnym oknie możemy wybrać typ instalacji paska Delta:

Na pierwszy rzut oka tego nie widać ale istnieje taka kombinacja ustawień, która spowoduje, że pasek Delta nie zostanie zainstalowany:

Przed kliknięciem dalej powinniśmy zapoznać się z warunkami użytkowania paska Delta. Tu przed nami dwie przeszkody. Pierwsza jest taka, że okno Asystenta zasłania nam stronę z treścią licencji paska Delty. Drugą jest obcojęzyczność bo treść dostępna jest w języku angielskim.

5) Oczywiście wybrałem „Szybka instalacja (zalecana) i kliknąłem „Dalej”:

6) Asystent pobierania zabrał się do roboty, czyli do pobierania aplikacji. Po chwili zostałem poinformowany przez okienko IE, że program IEHelper.dll (nieznanego wydawcy) chce zmienić domyślną wyszukiwarkę. Mogę wybrać. Wybrałem rzecz jasna Deltę:

7) Asystent zameldował, że pobranie programy zostało zakończone:

8) W panelu sterowania, w menu dodaj/usuń programy pojawiły mi się następujące wpisy:

9) Operacja się udała, jestem zarażony Deltą:

10) Nie będę ukrywał, że Delta jest do d… ot, nagle na pasku wyświetliło mi się, że mam 6 wiadomości. Kliknąłem w ten napis i trafiłem na stronę „meet-hot-girls.cośtam”:

11) Nie byłem zainteresowany rejestracją w „casual club” na którą trafiłem w następnym ekranie:

12) Wróciłem do strony głównej i zacząłem zastanawiać się jak Deltę odinstalować?
Okazało się, że instrukcja znajduję się po kliknięciu linka „O nas”:

13) Interesuje mnie oczywiście „Remove from Explorer” (jest na stronie: http://info.delta-search.com/uninstall/explorer.html). Instrukcja deinstalacji nie jest dostępna w języku polskim.
Na tyle na ile rozumiem język angielski procedura powinna wyglądać tak: Z panelu sterowania usuwamy Delta toolbar. Następnie z IE usuwamy wszystkie Delty i zmieniamy wyszukiwarkę oraz domyślną stronę startową:

14) Jak napisali tak zrobiłem. Wyłączyłem IE. W panelu sterowania usunąłem „Delta toolbar”.
Tu pojawił się pierwszy problem bo co mam zrobić z „BrowserDefender” oraz „Delta Chrome Toolbar”? Tego w instrukcji nie napisali. Na wszelki wypadek też je usunąłem. W IE wystarczyło już tylko zmienić wyszukiwarkę i stronę startową. I tyle wystarczyło.

Stwierdzam niniejszym, że pozbycie się Delty nie jest jakoś specjalnie skomplikowane.
 

windows oprogramowanie bezpieczeństwo

Komentarze

0 nowych
MaXDemage   19 #1 11.07.2013 17:05

@januszku
Lepiej od razu skasuj swój wpis, bo szerzysz jakąś dziwną herezje i niektórzy mogą nie wytrzymać tego psychicznie i jeszcze stracić wiarę w siebie. A jak poczekamy jeszcze dzień lub dwa to dowiemy się, że Delta leczy raka i impotencje i usunęła problem głodu...

elzear   5 #2 11.07.2013 17:33

Ja tej przyjemności co ty nie posiadałem.
Po raz pierwszy wypowiem się, w sprawie tego programu.
Chciałem pobrać sobie z dobrychprogramów aplikację "FREE OCR". Kliknąłem jak zwykle przycisk do pobierania bezpośrednio czyli "32 bit" i zainstalowałem.

Podczas instalacji nie miałem, żadnego komunikatu (pytania) odnośnie Delty.
Po 10 min stwierdziłem, że program FREE OCR do wyrzucenia, nie spełnia moich wymagań.

Oczywiście pojawiła się nieszczęsna Delta!!!
Usunąłem tak jak ty aplikacje z dodaj usuń, ustawiłem w Chrome, stronę startową about:blank, i nadal to dziadostwo się uruchamia.

Jako, że przestałem ufać DP, sam zacząłem czyścić rejestr. Pomimo 20 min zmagań dodatek nadal istniał. Malware Byte nie znalazł nic. Chciałem już rzucić kompem o ścianę, jednak użyłem jeszcze adwcleaner. Moim oczom ukazały się pliki w moim profilu i dodatkowe wpisy w rejestrze których za nic bym nie znalazł.

Czy nadal uważasz, że odinstalowanie tej aplikacji jest proste?
Czy laik nie znający się na programach/systemach operacyjnych poradzi sobie od tak?

Uważam, że w gorszą stronę pójść to nie mogło. Dla mnie poza merytorycznymi informacjami na blogu/stronie głównej, DP nie istnieje.

dzikiwiepsz   13 #3 11.07.2013 18:01

Problemem nie jest usuwanie tylko jakie zagrożenia niesie to badziewie widać jakieś erosomańskie strony i inne dziwactwa.

Frankfurterium   10 #4 11.07.2013 18:01

Analogicznie - "Nie taka kiła straszna, jak ją malują", bo można jej uniknąć i da się z niej wyleczyć.

GBM   22 #5 11.07.2013 18:02

Za "szczucie cycem" to medal uśmiechu Ci się należy - dawno nic mnie tak nie rozłożyło na blogach :D

januszek   22 #6 11.07.2013 18:21

@elzear: Ok, zaintrygowałeś mnie więc zaraz zarażę Deltą system z wcześniej zainstalowanym tam Chrome za pomocą pobrania FreeOCR.

update1: Nie udało się. Asystent nie uruchamia instalacji Delty. Skubaniec najwyraźniej wie, że ja już ją wcześniej odinstalowałem więc nie próbuje mi jej instalować drugi raz ;P

update2: Użyłem adwcleaner i wyczyściłem pozostałości po Delcie. Po tej operacji Asystent ponownie chce instalować Delte. Tym razem udało mi się zarazić Chrome.

update3: Procedura ta sama. Działa.

Autor edytował komentarz.
  #7 11.07.2013 18:42

W firefoxie bez zabawy w about:config lub reinstalacji przeglądarki się nie obędzie. A przynajmniej tak było gdy ostatnio usuwałem deltę.

KyRol   19 #8 11.07.2013 18:44

Oczywiście, że deinstalacja może być wręcz banalna bez zabaw w czyszczenie rejestru, wystarczy sprawdzić jak sobie z tym daje rady przywracanie systemu. Nie wierzę, że przed instalacją delty tworzony jest punkt, ale można przywrócić system do jeszcze wcześniejszego stanu.

Dziwi mnie, że przez tak olbrzymi wątek na forum i tu w komentarzach nikt na to nie wpadł... W praktyce jednak problem polega na tym, że również pozbywamy się aplikacji, które zaciągnął asystent, niemniej użytkownik sam sobie może ocenić co dla niego jest ważniejsze - rybki czy akwarium...

Autor edytował komentarz.
januszek   22 #9 11.07.2013 18:54

@sdj: Ok, sprawdzę to także i na FF.

update1: Widzę drobną różnicę bo w przypadku FF jest jeszcze instalowany dodatek do FF: "Delta Toolbar 1.5"

update2: Wystarczyło odinstalować z panelu sterowania.

Autor edytował komentarz.
macaleks   14 #10 11.07.2013 19:09

Dobrze,że napisałeś o tym nieszczęśliwym asystencie i dej delcie.Nie wiem po jaką cholerę toto jest komu potrzebne.Prawdopodobnie jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.Ale jaką i dla kogo.Oczywiście można tego paskudztwa pozbyć się różnymi sposobami.Ale upierdliwość tego chłamu jest znaczna.Ktoś już pisał o ADWCLEANERZE. U mnie upierdliwie zaśmieca google chrome i IE.Dla tego stosuję się do zaleceń zawartych w adwcleerze:pobieram ze stron producenta.A w AV odznaczam PUP.Pozdrawiam.Myślę,że Redakcja DP przemyśli tego "asystenta" i go wykoleguje.Znam wielu userów którzy pobierają z innych wortali -opuszczając nasz rodzimy i chyba najlepszy.Niestety DP same sobie robią koło d..y.. Po co?

miodowe   2 #11 11.07.2013 19:16

Takie praktyki szmuglowania trefnych programów powinny być prawnie zabronione . Dziwne ze DP które niby walczy z piractwem i chce uchodzić za wzór legalności samo serwuje malware . Wpis stronniczy i nie bardzo rozumiem po co powstał tzn. domyślam się po co ale przez grzeczność przemilczę :)

patryk9200   8 #12 11.07.2013 19:19

Co to jest za jabłko po lewej na początku paska? :P
Jakieś Apple start menu? :-D

qasx   6 #13 11.07.2013 19:20

Odrobinkę w próżnię strzelasz tym tekstem.
Nawet, jeśli Deltę dałoby się odinstalować jednym kliknięciem (a się nie da, patrz liczba jęczących "zwykłych użykowników" http://lmgtfy.com/?q=delta+search+remove) "straszność" tego dodatku nie polega tylko na czasie zmarnowanym na deinstalację.
Mógłbyś użyć jeszcze raz maszyny wirtualnej i przetestować clou szkodnika - użyteczność w codziennej pracy, szerzej niż tylko pokazując szczucie cycami.

Może wszyscy niepotrzebnie boimy się tego przełomowego produktu, a redakcja znalazła sposób, żeby nie tylko ulepszyć wyniki wyszukiwania, ale także zeswatać czytelników?
Jeśli Delta nie przechodzi próby "program na tyle dobry, że samemu opłaca mi się go zainstalować" to wszelkie dalsze rozważania nie mają sensu.

dav4   4 #14 11.07.2013 19:38

Jestem ciekaw ile DP zarabia na czymś takim ;D

KyRol   19 #15 11.07.2013 19:41

@dav4: Nie wiem i nie jestem tego ciekawy. Za to dowiemy się z biegiem czasu ile na tym straci. Ja w przyszłości przeprowadzając jakikolwiek kurs komputerowy dla osób starszych, zaprzestaję podawać platformę DP za modelowy przykład portalu, gdzie można intuicyjnie, bez pilnowania się, pobierać oprogramowanie. Być może w sieci nie ma zaufanych źródeł, ale potępienie tego typu działań portalu z perspektywy użytkowników i brak racjonalnej reakcji ze strony redakcji, w tym przypadku po prostu drastycznie odmienia od laty wypracowany wizerunek.

Może teraz pora na sponsorowane, kłamliwe teksty, nie oznaczone jako reklamowe? Przykład takiego rodzynka mamy tu: http://www.fwioo.pl/article/275/odpowiedz-na-bledy-w-artykule-jana-glowacza-w-chip/

Z całym szacunkiem, po serii tak dyplomatycznych odpowiedzi na zarzuty użytkowników, wszystkiego zaczynam się spodziewać... Nie ma powodu bez przyczyny. Hasło-klucz - spółka?

Autor edytował komentarz.
luqass   13 #16 11.07.2013 20:01

jeszcze się rany nie zabliźniły po ostatniej anwałnicy, a Ty januszek już je rozdrapujesz na nowo? ;)

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #17 11.07.2013 20:22

I co nie taka Delta straszna.
No dobra popłakaliście na asystenta. A teraz proszę podać mi ze 2-3 konkurencyjne portale, które asystenta nie mają.

Frankfurterium   10 #18 11.07.2013 20:32

@Shaki81
Mama mnie uczyła, żeby równać do lepszych od siebie, a na gorszych się nie oglądać. Inaczej wszystko da się usprawiedliwić twoim rozumowaniem. No, przynajmniej do momentu upadku na same dno, bo tylko wtedy nie da się wskazać kogoś gorszego.

KyRol   19 #19 11.07.2013 20:35

@Shaki81: Przecież jak ci się zachce sr@ć, możesz kupę walnąć na środku pokoju zamiast iść do toalety. Przecież to nie problem, każdy na wyposażeniu w domu ma detergenty, rękawice, mopa i wiaderko.

Co do konkurencyjnych portali - nie zastanawiałeś się nad tym, że w tym problem? Nie wydaje ci się, że w pewnym wątku na forum rozwodzi się walka o przetrwanie?

Autor edytował komentarz.
xm2   3 #20 11.07.2013 20:48

Moje doświadczenia z Deltą nie były takie słodkie. Bliższe mi jest przypadek kolegi elzear'a.
Dostałem do "zrobienia" dwa laptopy - jeden Windows 7 (sprzęt miał tydzień) i starszego z XP. Sam Toolbar nie stanowił większego problemu, chodziło o strony startowe, wyszukiwarki, itp.
Podstawowa różnica jaka była, to to, że nie dało się usunąć Delty z Panelu Sterowania. W przypadku 7'ki nie było wpisu z Deltą (tylko Browser Protector), w drugim przy próbie usunięcia, zniknął tylko wpis z Panelu Sterowania. Ręczna zmiana ustawień przeglądarek na 7'ce działała do ich restartu.
Na szczęście znalazłem ADWCleaner, więc miałem trochę mniej ręcznego dłubania, co nie zmienia faktu, że jeszcze chwilę przy każdej przeglądarce trzeba było spędzić.

Być może na różne odczucia miała wpływ wersja tego ustrojstwa (może je nieco ulepszyli), co i tak nie zmienia mojego spojrzenia na Deltę. W kontekście asystenta DP powiedziane zostało już wystarczająco dużo, a skutek był wystarczająco mizerny.

bachus   23 #21 11.07.2013 21:28

@Frankfurterium: "mamo, dostałem jedynkę... ale 80% klasy też dostało!" ;-)

Łukash   10 #22 11.07.2013 21:50

@Shaki81 instalki/programosy/chip/pobierz.pl nie wiem jakie strony jeszcze uważasz za konkurencje - ale te co wymieniłem żadnego asystenta nie mają...softpedia ? cnet ? też nie mają. Teraz zadanie dla Ciebie - podaj jedną konkurencyjną stronę która ma! (oprócz softonic bo mają od zawsze i chyba wszyscy o tym wiedzą )

@januszek zrestartuj przeglądarkę albo maszynę po dezinstalacji, nie nadpisało czasem parametrów uruchomieniowych w skrótach do przeglądarek ?

Autor edytował komentarz.
ichito   11 #23 11.07.2013 22:31

Nie wiem po jaką cholerę w ogóle brałeś się za ten temat...chciałeś ośmieszyć siebie, czy portal? Na forum DP są 2 wątki (w tym jeden zamknięty zaraz po otwarciu), na blogu też już istnieją również dwa wątki o nowym asystencie, Delcie, Browser defender i Babylon (o nim nie wspominasz, a jego komponenty są...a przynajmniej na pewno były)...otwierasz kolejny, który niby ma sprawę łagodzić, a powodujesz tylko tyle, że rozgrzebujesz śmierdzącą padlinę.
Wypowiedzi podobnie reklamiarsko-ignoranckich w wątkach na DP jest pełno...niczego nie wnoszą, próbują temat rozmyć, pokazując jakąś celowość w poczynaniach redakcji, a tak naprawdę zaogniając tylko konflikt pomiędzy tymi, którzy mają jakieś konkrety, a tymi, którymi mają tylko...no właśnie nie wiem, co oni mają...wiarę?...ale to nie religia, tylko portal z oprogramowaniem.
Powołujesz się na strony z podobnymi downloaderami...poczytaj o nich opinie i merytoryczne analizy...linkowałem do nich wcześniej...a dowiesz się, że tylko psy na nich wszyscy wieszają. Powyżej miałeś przykłady tych, którzy tego nie robią, a warto dodać jedną podstawową z zasad bezpieczeństwa w sieci - należy programy pobierać ze tron producentów przede wszystkim, dopiero w drugiej kolejności szukać na ogólnie dostępnych stronach/portalach. A ponieważ część programów i tak nie ma polskiej wersji, to nie ma znaczenia, że pobierzemy z takiej strony jak Majorgeeks, Fileforum, Snapfiles, Softpedia czy Filehippo, która akurat poslką lokalizację ma.
Wiele razy wypominano DP, że traci zaufanie i reputację...ignorowano to i wyśmiewano...całą sprawę próbowano zamienić w krucjatę nawiedzonych paranoików, ale smród się już rozniósł i nic tego nie zmieni. Zaufanie łatwo stracić, zdecydowanie trudniej je odbudować, a mówimy nie tylko o lubieniu czy nielubieniu portalu, ale o także o wymiarze finansowym sprawy...bo to w końcu biznes tylko zapomniano, że w nim też obowiązuje jakaś etyka.

Łukash   10 #24 11.07.2013 22:51

Tu: http://www.dobreprogramy.pl/luqass/Konflikt-o-asystenta,42510.html#komentarz_119... , kolega brutalnie ale konkretnie wyłożył temat, niestety zgadzam się z tym w 100%

Autor edytował komentarz.
Mk13   16 #25 11.07.2013 23:19

Generalnie po sprawie jest taki smrodek, że dziwie się, że komukolwiek jeszcze się chce w tym grzebać. Najlepiej po prostu przejść nad tym do porządku dziennego. Co administracja miała usłyszeć, to usłyszała (a nawet wiele więcej), co będą mieli zrobić, to zrobią, a fali hejtu nie ma co znów wszczynać. Dlatego olejmy to bo nie ma to wpływu na nasze życie :P

  #26 12.07.2013 14:48

Potwierdzam, że instaluje się NIECHCIANY S Y F !!!
Zachwalanie DELTY jest artykułem pisanym na pokaz !
LEKARSTWO DLA ZARAŻONYCH I OBRAŻONYCH : adwcleaner - rewelacja ! ! !

  #27 12.07.2013 16:20

Polecam przestać odwiedzać dobreprogramy.pl - będzie to najlepsze lekarstwo na dalte

PS - Kochana redakcjo:
na co nam ( i wam ) ten syf? tak szczerze, bez pitolenia jak w tym artykule :)

  #28 12.07.2013 16:25

Jestem zbulwersowany, że taki dodatek jest instalowany przy pomocy menedżera pobierania. Udowodniono jego szkodliwe działanie dla użytkowników, zafałszowane wyniki wyszukiwania które są zresztą nędznej jakości. To podchodzi pod paragraf "celowego działania na szkodę klienta". Jeśli to nie zostanie usunięte sprawą powinna zająć się prokuratura. Czy konsekwencje dla portalu to jedyna droga aby przemówić do rozsądku?

januszek   22 #29 12.07.2013 17:33

Będzie druga część bo pojawiły się nowe, bardzo istotne informacje w tej sprawie.

przemek1234   7 #30 12.07.2013 18:27

Mnie Delta przekierowała na stronę ankiety za której wypełnienie chcieli wysyłać do mnie SMSy, za które ja muszę zapłacić (18 zł/mc).

Co do instrukcji, ilu ZWYKŁYCH użytkowników zna języki OBCE? Czemu reklama jest polsku, ale opis usunięcia już po angielsku. Czemu deinstalator z panelu sterowania nie usuwa jej?

Asystent miał podobno pomagać ZWYKŁYM użytkownikom... Uważam, że użytkownik, który nie poradzi sobie z ręcznym pobraniem, nie poradzi sobie też z usunięciem Delty, co więcej pewnie nabierze się na te oszukańcze reklamy.

Songokuu   15 #31 12.07.2013 20:15

Bogdan zainstalował Delta Toolbar i wygrał pralkę, Ania usunęła Delta Toolbar i urwało jej nogę!

Wybór należy do Ciebie :P

Loombago   9 #32 12.07.2013 21:20

http://www.memes.at/faces/are_you_fucking_kidding_me.jpg


Przestałem polecać DP jako portal z bezpiecznym repozytorium programów.

djDziadek   17 #33 12.07.2013 21:51

Jak czytam wpisy i komentarze zalogowanych userów, którzy narzekają na menadżera pobierania, to aż się we mnie gotuje... a swój profil potraficie ustawić?
Jest taka fajna opcja: nie chcę korzystać z asystenta.
O czym wy piszecie jak nie potraficie nawet czytać - już nie tylko ręce opadają....
Januszek - jest różnica między usuwaniem tego z XP ( a z tym są największe problemy i pewnie większość nigdy nie widziała legalności) a 7-ką czy Win8, więc tutaj też trzeba na to inaczej patrzeć, ale narzekać potrafi każdy, pomyśleć już nie, ponieważ wymaga to większego wysiłku niż zmiana statusu na FB... żenujące.

  #34 12.07.2013 22:07

@djDziadek .Pitolisz.Zaznacz tą opcję.Nic nie pobierzesz.Same krzaki.

darekols   6 #35 12.07.2013 22:26

@djDziadek
Przecież to nie zaawansowani użytkownicy komputera są narażeni na szkodliwe oprogramowanie Delta Search tylko ci mniej doświadczeni. To właśnie dla nich "podobno" powstał Asystent pobierania, aby nie gubili się na stronach producentów często w języku angielskim. Przez to, że w Asystencie pojawia się domyślnie zaznaczona opcja instalacji Delta Search naraża to użytkowników na wyzywające treści (takie jak na zrzutach w wyżej wymienionym wpisie) albo ankiety, które nie przynoszą żadnych korzyści.

Jeśli ktoś mający problem ze znalezieniem ulubionego programu zwróci się do mnie z prośbą o podanie żródła, to mam 2 wyjścia: podać bezpośredni link do strony pobierania (co de facto niczego nie uczy, tylko uświadamia, że u mnie znajdzie zawsze odpowiedź) albo podanie strony dobreprogramy.pl, lecz do tej drugiej opcji trzeba często dopisać "tylko kliknij w 32-bit zamiast Pobierz bo inaczej złapiesz wirusa". Nie wygląda to zbyt sympatycznie i o to cały hałas.

Oczywiście, mógłbym też powiedzieć "załóż konto, zaloguj się, wejdź w ustawienia, odznacz Asystenta pobierania, znajdź swój program i wtedy możesz bezpiecznie ściągnąć" ale wtedy taka osoba prędzej zrezygnuje z mojej pomocy niż rzeczywiście postąpi według instrukcji. (winny jest strach przed nieznanym lub lenistwo)

macaleks   14 #36 12.07.2013 22:32

@djDziadek.Pisałem juz o tym przy innej okazji.List rozwodowy-MaXDemage
macaleks | 06.07.2013 14:44#57
Aktualizacja, 05.09.2012, 18:30

"Wprowadziliśmy zapowiadaną możliwość rezygnacji z Asystenta pobierania dla wszystkich pobieranych programów. Wystarczy w swoim profilu zaznaczyć opcję Nie chcę korzystać z Asystenta pobierania (opcja jest dostępna po zalogowaniu)."

Autor edytował komentarz.
qasx   6 #37 12.07.2013 22:47

@djDziadek
Asystenta odpaliłem raz przy wprowadzeniu, może jeszcze kilka razy później przypadkowo ściągnąłem - nie przeszkadza mi to jednak w rozmawianiu o nim, podobnie jak nie krępuję się krytykując poczynania koalicji rządowej pomimo oddania przeciwnego głosu.
Wierzę, że te wszechobecne głosy oburzenia nie miałyby takiej siły, gdyby ludzie je formułujący nie traktowaliby tego miejsca jako swojego.
Kompletnie natomiast nie łapię "gotowania" - skoro biedni niemyślący użytkownicy DP jak FB nie potrafią wyłączyć asystenta, to może im się należy? Zresztą, mogą przecież w zamian zapisać się do casual clubu.

Cokolwiek zostanie po opadnięciu bitewnego kurzu, może nadal przypominać najpopularniejszy portal z oprogramowaniem. Są jednak tacy, którzy zakładali coś większego:
"Vortal dobreprogramy stworzyliśmy z myślą o wszystkich użytkownikach, jednak szczególnie zwracamy uwagę na to aby informacje były dostępne dla początkujących. W tym celu tworzymy także porady w cyklu "dla początkujących", poprzez które zamierzamy omawiać rodzaje i zastosowania oprogramowania, wyjaśniać skomplikowane pojęcia, a także rozwiązywać inne problemy związane z oprogramowaniem i korzystaniem z naszego vortalu." (http://www.dobreprogramy.pl/oportalu.html)

Songokuu   15 #38 13.07.2013 00:31

Co by nie pisać to faktem jest, że sprawa tego toolbara to jakoś nie pasuje do wizerunku DP :(
Dlatego stali, zaangażowani użytkownicy się "burzą".
Akurat, ja nie bo nie miałem tej przyjemności, a poza tym zwracam dużą uwagę przy instalacji czy są jakieś ukryte instalacje.
Niedługo hot zlot więc pewnie poznamy na nim więcej szczegółów tej sprawy.
Szkoda tylko, że sprawa się rozniosła już po wielu innych portalach i nawet jeżeli DP sobie z tym wszystkim ładnie poradzą to tzw. smród, niestety pozostanie...chociaż może i szybko się przewietrzy.
Chyba więcej problemów (złej prasy) zrobił ten crapware niż "dobreprogramy z myślnikiem".
Ja tam, mam nadzieję, że to jakiś wypadek przy pracy a najlepszym sposobem na wyjście z twarzą to przyznanie się do "błędu" czy coś w tym stylu albo po prostu oficjalne oświadczenie.
Uspokoi to oburzonych...
...ale rozwalają mnie niektóre teksty typu "sprawą powinna zająć się prokuratura" :)
Chyba trochę przesady...

render   2 #39 13.07.2013 08:01

A ja wam powiem jedno... włączcie myślenie jak instalujecie czy to oprogramowanie, czy cokolwiek innego i czytajcie komunikaty jakie wyświetlają wam się na monitorach ;]
Jak widzicie, instalacja toolbara jest opcjonalna i wcale nie musicie tego robić :]
No, ale jak każdy klika "Dalej" i nie patrzy nawet w monitor to potem nie ma się, co dziwić, że występują lamenty.

pawcio1212   7 #40 13.07.2013 09:33

@render kolejny się znalazł
a co ma zrobić mój dziadek pobierając np iple z DP nawet jeżeli przeczyta wybór to i tak nie będzie wiedział co to ta Delta( i jakieś 95% użytkowników DP) i zainstaluje.Pomyśli sobie, że jak dają jakiś program to on musi być pomocny.
Pózniej dowie się że DP serwuje wirusy, oj przepraszam to nie jest ani virus ani malware tylko niechciane oprogramowanie.

Czy w licencji albo przy wchodzeniu na stronę jest napisane że strona od 18lat? Brak takiej informacji przy takich reklamach jest chyba niezgodne z prawem(pornografia od 18lat).
Myślę że DP powinno dopisać dużymi czerwonymi literami w asystencie że Delta Toolbar może zawierać treści pornograficzne i tylko dla dorosłych.

Delta zniknie jak zarobki spadną naszej wspaniałomyślnej redakcji tylko, że te zarobki nie wzrosną szybko.

UWAGA teoria spiskowa
Oni teraz polecają Delta Toolbar, żeby ludzie instalowali, a później dadzą jakiegoś antywirusa czy inne ustrojstwo, które będzie usuwało Delte.

Autor edytował komentarz.
januszek   22 #41 13.07.2013 10:13

Redakcja jest niewinna. Problemy powoduje inna delta. Vide: http://www.dobreprogramy.pl/januszek/Delta-i-Delta-czyli-ciag-dalszy,42650.html :)

pawcio1212   7 #42 13.07.2013 20:16

@januszek redakcja jest niewinna i łakoma na zarobki.Jeżeli redakcja wiedziała że program ma taką historie(czy jakiś inny program o podobnej nazwie) to czemu go wzięła? Lepsze zarobki ?

gowain   21 #43 13.07.2013 20:31

@pawcio1212 tak, tak - akurat się zastanawiali w Redakcji czy jechać na Seszele czy może na Bali, a że do Bali trochę brakowało to puścili Deltę w asystencie. Nie mów, że nie wiedziałeś?

Songokuu   15 #44 15.07.2013 00:39

Podobno wszyscy uczestnicy Hot Zlotu muszą mieć zainstalowany Delta Toolbar...
Wymogi sponsora :P

A na poważnie to poczekajmy na rozmowy z redakcją na zamku i wtedy się dowiemy cóż to za hist(e/o)ria.

  #45 27.07.2013 02:22

Ja odinstalowałem tą deltę na wszystkie sposoby. z programów z google chrome z rejestrów, usunolem wpisy w innych otwieranych stronach i nic. jak sie pokazywała na przeglądarce tak działa dalej. już nie mam siły. Google chrome już nie to samo. I nawet przeinstalowanie chrome nic nie daje.

  #46 29.07.2013 19:37

przejrzałem wszystkie komentarze jw ktoś słusznie napisał, że przeciętny użytkownik kompa może nigdy nie dowiedzieć się co to takiego ta DELTA. Podobnie jak ja, gdyby nie to, że dostałem surowego kompa z Vistą i o nieszczęście po ściągnięciu Chroma dostałem "prezent" w postaci DELTy. Potraktowałem ją programem cdrCleaner jak ktoś poradził wczoraj w necie a efekt: prawdzie zniknęła DELTA w Nowej Karcie jednak przy uruchomieniu komputera pojawia się każdorazowo plakietka pod nazwą RunDLL z napisem: "wystąpił błąd podczas ładowania c:\users\PC\AppData\BabSolution\Shared\NTRedivect.dll Nie można odnaleźć określonego modułu", może ktoś podpowie staruszkowi co z tym począć bo dla mnie to już prawdziwy syf.

  #47 13.08.2013 22:59

czy czyszczenie przeglądarki na dobre usunęło deltę z komputera? bo już mi się nie otwiera w przeglądarce. Tylko pytam czy gdzieś nie siedzi po cichu i nie szkodzi?