Nowy pstrokaty mBank, ja już mam dostęp!

Bachus w swoim wpisie opisuje wrażenia z czekania na dostęp do nowego mBanku. Ja od dwóch dni mogę się tam dostać. Moje pierwsze wrażenia są takie, że wszystko jest zbyt pstrokate a nowy interfejs jest bardziej zawiły niż ten stary.
Zapraszam do krótkiej *podróży* po nowym mBanku!

Tak było:

Tak jest:

Jak widać, jedyne co się zmieniło to że menu z którego wybieramy jaka podkategoria ma się wyświetlać zostało przełożone z boku na górę (i podzielone na kategorie). Biorąc pod uwagę, że obecnie w zasadzie każdy monitor ma kształt prostokąta - to nie jest chyba dobry pomysł.

Potężnie urosła też oprawa graficzna. Zmieniły się też informacje, które dostajemy na pierwszej stronie dostępnej po zalogowaniu. W starej wersji była to lista rachunków i wiadomości z banku. W nowej są to ostatnie operacje.

Zobaczmy jak wygląda podstrona do kart płatniczych. Swoją drogą w nowym menu, nie jest dostępna, tak jak w starym, od razu, tylko najpierw trzeba na górze przejść z głównego menu "Płatności" do drugiego "Moje Finanse". Niby to tylko jeden klik więcej ale trwa to dwa razy dłużej.

Tak było:

Tak jest:

W nowej wersji interfejsu przyciski "Spłać zadłużenie" "Blokady" "Wyciągi" i "Wykonaj przelew" pojawiają się kiedy najedziemy myszką na belkę z kartą. Wodotrysk na dłuższą metę niewygodny.

Krótko mówiąc, to co było jest nadal ale gorzej się tego używa. Ścieżka dojścia jest dłuższa a po drodze mamy jeszcze wodotryski.

Co z nowych spraw? Z tego co zauważyłem to możemy sobie sami ustawić nowe metody logowania:

Jak widać jeśli włączymy odpowiednie opcje to będziemy mogli logować się podając zamiast przyznanego identyfikatora numerek aktywnej karty bądź samodzielnie ustawiony login (jak znam życie to istnieją tu ograniczenia w postaci ilości znaków i zakresu z jakiego możemy je sobie wybrać).

Inną nowością jest "Zdjęcie profilowe":

Możemy wybierać tylko z predefiniowanych. Nie ma tam opcji załadowania własnego zdjęcia. Jest kwadracik do "włączenia animacji w serwisie transakcyjnym" - ale nie udało mi się ustalić co konkretnie on włącza i wyłącza bo elementy animowane (np kręcąca się zębatka ikony "ustawienia") pojawiają się także wtedy kiedy ten kwadracik jest odznaczony.

Fani grywalizacji i achievementów (po staropolskiemu: osiągnięcia) będą zadowoleni bo mBank jest chyba pierwszym polskim bankiem, który pozwala na zdobywanie osiągnięć:

W trakcie pisania tego wpisu, kiedy wędrowałem po menu najwyraźniej udało mi się zdobyć odznakę "Podróżnik". Pomyślałem, sobie, że bardziej na miejscu byłaby taka: "co ja robię tu, co tutaj robię"...

Czym byłyby aczi bez możliwości ogłoszenia znajomy jakie aczi już mamy? No i faktycznie, w ustawieniach można znaleźć podstronę umożliwiająca integrację z Facebookiem (pewnikiem polega to na instalowaniu facebookowych aplikacji):

Na koniec sprawdziłem jak działa przycisk "wyloguj" - super, udało się. Ufff...