Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Paczka z Chin — Xiaomi Mi Mini Router: Dual-Band 2.4GHz/5GHz

Za mniej niż $31,5 (119zł) - razem z przesyłką do Polski – zostałem posiadaczem dwuzakresowego routera Xiaomi Mi Mini Router (MiWiFi mini - opis po angielsku jest dostępny na TEJ stronie).

Mi WiFi Router mini został zapowiedziany przez CEO Xiaomi, Lei Juna, w kwietniu 2014 roku. W czerwcu pierwsze egzemplarze zostały rozesłane do betatestów. Kilka miesięcy później urządzenie trafiło do sprzedaży. Pod koniec stycznia 2015 paczka z zamówionym na AliExpress MiWiFi Mini trafiła do mnie. Trafił mi się egzemplarz w kolorze białym bo w czasie kiedy zamawiałem nie było jeszcze dostępnych urządzeń w innym kolorze.

Urządzenie było zapakowane w charakterystyczne szare pudełko. Oprócz routera w pudełko znajdowała się broszurka z instrukcją typu szybki-start (po chińsku) oraz zasilacz. Sprzedawca dodatkowo, na moją prośbę przed zakupem, dołożył przejściówkę umożliwiającą używanie zasilacza w sieci z naszymi gniazdkami.

Lubię się czepiać szczegółów muszę więc napisać, że na renderach przygotowanych przez dział marketingu Xiaomi MiWiFi wydaje się wyglądać lepiej niż w rzeczywistości. W rzeczywistości i tak wygląda bardzo dobrze. Wszystko jest po prostu bardzo dobrze wykonane. Z innej bajki jest tylko przejściówka zasilania, która co tu dużo nie mówić, jest trochę tandetna. Zasilacz z przejściówką do gniazda przyłącza się równolegle do bolców. Jak widać na powyższym zdjęciu, dobrze pasuje do skrajnego gniazda listwy.

Uczymy się chińskiego

Wbrew temu co poniektórzy sobie myślą (vide g+) rozpakowanie i podłączenie routerka zajęło mi tylko kilka minut.

Do chwili kiedy zalogowałem się po raz pierwszy na domyślne ip routera (192.168.31.1) było dla mnie oczywistą-oczywistością, że zawsze i wszędzie jednym z dostępnych języków jest język angielski. Byłem w błędzie. MiWiFi wyświetla menu tylko w uproszczonym piśmie chińskim (Simplified Chinese).

Muszę się przyznać, że kiedy tylko zobaczyłem ekran logowania z chińskimi znaczkami a nigdzie nie mogłem znaleźć zmiany wersji językowej to sprawdziłem w ofercie sprzedawcy od którego sprzęt kupiłem czy jest tam napisane, że nie ma wersji anglojęzycznej. Nie było. Nic z tego jednak nie wynika bo przecież nie będę odsyłał sprzętu z tak błahego powodu. Wziąłem laptopa, usiadłem na kanapie i zacząłem czytać co piszą o tym routerze na forach społeczności MIUI. Znalazłem przetłumaczony z chińskiego na angielski tutorial jak MIWiFi mini postawić OpenWRT. Kluczowe było pierwsze zdanie:

„First off before anything else, install Chrome and its translator plug-in for all 3 Chinese language”

Eureka – że też sam na to nie wpadłem! Na laptopie mam MINT-a. Uruchomiłem „Menadżera Oprogramowania”, wpisałem „chrome” i nic nie znalazłem. Zainstalowałem więc „chromium”. W chrome-webstore chciałem znaleźć polecany dodatek „NJStar Chinese Website Convertor”. Zapowiadało się dobrze ale obsługa chrome-webstore w chromium padła.

Pomyślałem, że może ma to związek z wersją językową, doinstalowałem pakiet językowy „chromium-browser-l10n”. Pomogło o tyle, że wyświetliło mi komunikat o tym, że padłem ofiarą błędu: „Kurza twarz!”. Dałem sobie spokój z chromium i zabrałem się za szukanie rozszerzeń do Firefoxa. Pośród kilku, których działanie sprowadza się do przekierowania na stronę gogle translatora, znalazłem dwa, które umożliwiają tłumaczenie treści na stronie. Tyle tylko, że one do działania wymagają połączenia z Internetem. Mamy tu problem kwadratury koła polegający na tym, że nowy router trzeba wstępnie skonfigurować aby ten połączył się z Internetem. Do wstępnej konfiguracji potrzebujemy automatycznego tłumaczenia, które wymaga połączenia z Internetem. Połączenie z Internetem wymaga wstępnej konfiguracji, która wymaga automatycznego tłumaczenia, które wymaga połączenia z Internetem… Tu pomocny okazał się tutorial OpenWRT, o którym wyżej wspomniałem. Na jego podstawie opracowałem dwa obrazki – ściągawki dzięki którym wstępna konfiguracja MIWiFi mini staje się banalna:

Po wstępnej konfiguracji routera mamy już z górki. Internet działa więc możemy używać dodatków tłumaczących. Pierwszy, którego użyłem to Easy Google Translate. Jego użycie sprowadza się do zaznaczenia tekstu, który chcemy przetłumaczyć i wciśnięcia ikonki jakie pojawi się po zaznaczeniu tekstu. Działa w miarę poprawnie ale nie wszystkie elementy na stronie można zaznaczyć (np. treść napisu na przyciskach).

Drugim z dodatków, jest Bridge Translate App – ten jest rewelacyjny. Mocno polecam. Wygląda i działa tak:

Mapa menu routera

Oczywiście można tłumaczyć także z chińskiego na polski. Poniżej kompletna mapa menu (wszystkie ekrany) router MIWiFi mini przygotowana przez automatyczne tłumaczenie na polski (czy raczej „polski”). Może być przydatna do konfiguracji i obsługi tego routera off-line:

Aplikacje

Jak widać (a raczej jak nie widać) na w/w obrazkach, nie ma tam nigdzie ustawień portu USB ani niczego do obsługi podłączonego do tego portu urządzenia. Zagłębiłem się w temat i udało mi się ustalić, że Xiaomi wydała aplikacje na różne urządzenia do obsługi tego routera. Część ustawień i opcji dostępna jest tylko przez aplikacje. Aplikacja na PC została na forum fanów przetłumaczona na język angielski. Ściągnąłem ją ale niestety nie udało mi się zalogować.

Aplikacja wymaga posiadanie konta Xiaomi (na account.xiaomi.com) oraz przypisania do niego urządzenia. Przypisać urządzenie można najwyraźniej tylko za pomocą aplikacji na Androida (plik instalacyjny apk). Nie do końca jestem pewny czy potrzeba do tego telefonu Xiaomi czy dowolnego. W każdym razie ja żadnego Androida w domu nie mam. Przy jakiejś okazji sprawdzę to na jakiej wirtualnej platformie androidowej. W każdym razie moje próby przywiązania urządzenia do konta skończyły się tak, że Xiaomi doinstalowało mi jakiś dodatek do Firefoxa:

Wrażenie z użytkowania

Używam MIWiFi mini od około tygodnia. W międzyczasie zmieniłem kartę half mini-pci w moim NUC-u na model dual-band z obsługą 802.11ac. Wymiana takiej karty jest banalnie prosta. W NUC-u wystarczy odkręcić trzy śrubki i dwa zatrzaski od anten. Do skanowania sieci WiFi użyłem programu Vistumbler.

Vistumbler potrafi wygenerować ładne wykresy, które pokazują jak ciasno jest w moim sąsiedztwie w paśmie 2,4GHz. Dla odmiany w paśmie 5GHz jest pusto. Tylko ja :)

Szybkość połączenia wyraźnie wzrosła. Rekord szybkości połączenia jaki zaobserwowałem to 866Mb/s. To jest możliwe tylko wtedy kiedy router i urządzenie końcowe znajdują się w tym samym pomieszczeniu, blisko siebie. Ze wzrostem odległości i przeszkodami typu ściany, szybkość spada. Minimum jakie zaobserwowałem to 24Mb/s:

W moim poprzednim wpisie blogowym opisywałem urządzenia PLC. Zamieściłem tam wyniki pomiaru czasu kopiowania 4 plików o łącznej wielkości 1,1GB. Mój poprzedni router i NUC ze starą kartą WiFi w tej konkurencji osiągnęły wynik 24:52 min. Obecnie trwa to prawie 20 minut mniej:

ZABEZPIECZ SIEC I USTAW HASLA

Na koniec podzielę się ciekawostką. W czasie przygotowania materiałów do tego wpisu i testów MIWiFi mini biegałem po całym mieszkaniu, ustawiałem urządzenia, mieszałem w konfiguracji. W pewnym momencie moja druga połowa mówi, że coś się stało z NUC-em bo nie można dostać się na zdalny dysk. Sprawdzam i widzę, że komp ma ip z innego zakresu niż ustawiłem. Sprawdzam to dokładnie i widzę, że NUC podłączył się do jakiejś obcej niezabezpieczonej sieci. Wklepuję w pasek adresu przeglądarki adres bramy i mam na ekranie okno logowania do routera. Akurat był to znany mi producent, znałem login i domyślne hasło. Wklepuję i jestem zalogowany na cudzym routerze. Hasło domyślne, sieć otwarta, zabezpieczenia wyłączone i podłączonych 8 klientów. Myślę sobie albo lamer albo ktoś łowi frajerów. W każdym razie ustawiłem SSID na „ZABEZPIECZ SIEC I USTAW HASLA”, włączyłem domyślne zabezpieczenia wifi i wylogowałem się.

To było kilka dni temu. Od tego czasu nikt z tym nic nie zrobił a „ZABEZPIECZ SIEC I USTAW HASLA” ciągle się rozgłasza. Zaczynam powoli mieć wyrzuty sumienia, że odłączyłem jakiemuś emerytowi dostęp do Internetu. Być może biedak siedzi i czeka aż mu Internet wróci…

Dlaczego NUC podłączył się sam z siebie do tej sieci? Moim zdaniem winna jest domyślnie włączona usługa WiFi Sense (która najwyraźniej pojawiła się w nowej kompilacji Windows 10). Wyłączyłem ją.

Specyfikacja routera MIWiFi mini

 • platforma MT7620A 580MHz
 • ROM 16MB Flash
 • RAM 128MB DDR2
 • jednoczesna obsługa 2,4GHz i 5GHz
 • 2.4G WiFi 2x2 (max 300Mbps)
 • 5G WiFi 2x2 (max 867Mbps)
 • podwójna antena
 • 1 port USB do podłączenia urządzenia pamięci (max 5V/1A)
 • 1 port WAN 10M/100M
 • 2 porty LAN 10M/100M
 • trójkolorowa dioda led (red/blue/yellow) sygnalizująca stan urządzenia
 • przycisk hard-reset
 • złącze zasilania (12V/1A)
 • obsługiwany język: Chiński uproszczony
 • ustawienie dodatkowe obsługiwane przez zewnętrzne aplikacje

Uwaga: Xiaomi ma w ofercie znacznie droższy, o lepszych parametrach, router MIWiFi (bez mini w nazwie). Według tego co czytałem na forach, niektórzy mylą je ze sobą. Opis tego dużego MIWiFi jest TUTAJ –jest większy, ma porty LAN 1000Mbps i możliwość zamontowania w obudowie twardego dysku.

Materiały i źródła wiedzy

 • Tutorial instalacji OpenWRT w TYM wątku na oficjalnym forum MIUI
 • Polskie forum MIUPolska - TEN wątek o routerze MIWiFi mini

Update

Okazuje się, że chrome od jakiegoś czasu nie wymaga już żadnych dodatków. Wystarczy kliknąć drugim klawiszem myszy i w menu kontekstowym wybrać „Przetłumacz na...”:

Pendrive wpięty do złącza USB routerka objawił się dziś rano w Eksploratorze Windows:

Udało mi się przetłumaczyć te napisy: "Pobieranie" i "Udostępnianie".

 

sprzęt internet inne

Komentarze

0 nowych
DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #1 01.02.2015 22:03

No wreszcie finał wielkiego trollingu januszka na G+. Spokojnie... i tak my już dobrze wiemy, że otwierałeś tę paczkę 2 tygodnie :P

Z tym brakiem angielskiego trochę lipa, ilość portów też nie powala. Dizajn za to fajny :).

Autor edytował komentarz.
moh3r   11 #2 01.02.2015 22:23

I kolejny raz Xiaomi ma GPL w dupie...

foreste   16 #3 01.02.2015 22:26

@DjLeo: Na facebooku też ale ciekawe to było :P

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #4 01.02.2015 22:36

@foreste: Na Twitterze, Naszej-klasie i w Dzień Dobry TVN, też już był.. :P

  #5 01.02.2015 23:17

Zasilacz nie sieje do sieci elektrycznej?

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #6 01.02.2015 23:22

Końcówka do zasilacza na EU faktycznie licha i się "gibocze". Mam taką samą do smartfona. Ale akurat zasilacz jest najmniejszym problemem.

gowain   21 #7 02.02.2015 01:53

Wifi AC, a Lan 100Mb... kto takie głupie ograniczenia wymyśla - sam się teraz męczę z NASem i dyskiem sieciowym, które są wpięte do Funboxa z Orange do portów 10/100Mb, a same mają 1Gb. Producenci chyba wychodzą z założenia, że router to urządzenie tylko dla urządzeń mobilnych...

  #8 02.02.2015 08:45

@gowain: Nie sądzę, po prostu wymuszają zakup droższego routera.

januszek   22 #9 02.02.2015 08:48

@Seba_G: Właśnie mi przyszło do głowy, że biorąc pod uwagę mały zasięg, być może sensowne jest mieć jeden droższy router (MiWiFi) i kilka małych (MiWiFi mini) jako repeatery w każdym pomieszczeniu.

MaXDemage   19 #10 02.02.2015 10:00

@januszek: Generalnie dochodzimy do ciekawej sytuacji. U mnie w mieszkaniu łapie 11 różnych sieci (na szczęście tylko jedną na 5Ghz - ale to kwestia czasu) - więc aby móc łapać dobry "internet" w najmniejszym, najbardziej oddalonym pokoju, potrzebowałbym wzmacniacza (reapetera) aby inne sieci go nie "zagłuszały". Dodaje więc kolejne urządzenia zagłuszające innych. Więc oni dodają kolejne - swoje - wzmacniacze, co sprawia, że ja znowu muszę dodać kolejny element układanki.

Absurd? Nie. Przyszłość? Raczej smutna teraźniejszość ;)

Edit: Ale urządzenie wizualnie jest rewelacyjne!

Autor edytował komentarz.
duffee   11 #11 02.02.2015 10:01

made in china - powoli oznac dobra jakosc

januszek   22 #12 02.02.2015 10:02

@MaXDemage: Tak to jest swoisty wyścig zbrojeń. Być może mamy za duże mieszkania ;P

Autor edytował komentarz.
ArturP   6 #13 02.02.2015 11:35

@MaXDemage: Można by mieszkanie wyłożyć folią aluminiową i zamienić w klatkę faradaya. Żadne sieci od sąsiadów nie będą przeszkadzać, ani ty im.

kaisuj   11 #14 02.02.2015 12:01

Ale się napracowałeś z tymi zdjęciami i zrzutami ekranów:)

"na renderach przygotowanych przez dział marketingu Xiaomi MiWiFi wydaje się wyglądać lepiej niż w rzeczywistości"
Twoje zdjęcia są ok, ale oni mieli do dyspozycji namiot bezcieniowy, więc na starcie nie miałeś szans:) Swoją drogą router wygląda bardzo dobrze.

"Uruchomiłem „Menadżera Oprogramowania”, wpisałem „chrome” i nic nie znalazłem." Chrome jako oprogramowanie zawierające własnościowe elementy nie jest dostępne w oficjalnym repo Minta. Trzeba instalować z deb'a.

A tak odnośnie samego sprzętu, to zastanowił mnie ten standard wifi ac. W laptopach chyba rzadko się widuje karty pracujące w tym standardzie. Zresztą luzem sprzedawane, np. na USB, też raczej mają co najwyżej standard n. Dlatego ciężko go w praktyce wykorzystać.

W paśmie 5 Ghz przeważnie jest cisza, ale routery z telewizji kablowych co raz częściej są wyposażone w możliwość pracy na 5 Ghz, więc tylko czekać kiedy i tu się zrobi tłoczno. Przeważnie domyślnie są ustawione na 2,4 Ghz, bo poza urządzeniami mobilnymi, zdecydowana większość kart sieciowych nie obsługuje jednak 5 Ghz. Ale to się zmieni. Nowsze laptopy będą za pewne wszystkie zdolne do pracy na kanałach z wysoką numeracją.

januszek   22 #15 02.02.2015 13:31

@kaisuj: offtopic będzie ale jak lubisz fotografię produktową a nie rendering to zobacz: https://www.youtube.com/watch?v=_q2BIhb-pa0
ps. namioty bezcieniowe są dla lamerów ;P

PokerFace   10 #16 02.02.2015 13:45

@kaisuj: http://www.netgear.pl/home/products/networking/wifi-adapters/a6210.aspx nie tak ciężko ;) Sam chciałem taką kupić ale niestety jest strasznie droga (300zł).

kaisuj   11 #17 02.02.2015 14:16

@januszek: Fajny materiał i tyle szkiełek do potestowania. Ja kiedyś robiłem zdjęcia obiektywu, jak wystawiałem go do sprzedaży i wiem, ze nie jest łatwo dobrze sfotografować taki obiektyw w domu. Zważywszy na powyższe uważam, że Twoje zdjęcia do tego wpisu są naprawdę bardzo dobre! Miękkie światło, w miarę sensowne tło...

Autor edytował komentarz.
eimi REDAKCJA  17 #18 02.02.2015 17:37

Bardzo ładny, też chcę taki. A chińskiego warto się uczyć :), jak Xiaomi opanuje świat, to wszystko będzie już tylko po chińsku.

gowain   21 #19 02.02.2015 18:28

@eimi: "jak Xiaomi opanuje świat" - ja myślę, że przy próbie wyjścia na szeroki rynek, firmy takie jak Nokia, Samsung, Apple czy BlackBerry zakasują ich patentami...

januszek   22 #20 02.02.2015 19:11

@gowain: Ja myślę, że Oni wszyscy tak bardzo chcą sprzedawać w Chinach, że nawet nie zauważą, że sami stali się Chinami ;P

O4i   12 #21 02.02.2015 21:50

Przydałyby się jakieś testy wspomnianego Open-WRT, bo specyfikacja sprzętowa kusząca, ale od strony oprogramowania woła o pomstę do nieba...

A nie doczytałem... Porty tylko 100M, jednak chyba nie chcę.

Autor edytował komentarz.
MAR1O_PL   2 #22 02.02.2015 23:11

Xiaomi chce zacząć sprzedawać go w Indiach, co oznacza, że pojawi się firmware po angielsku. Niestety, żadnych konkretnych dat nie podano. Jeśli tak się stanie, to pewnie na MIUI Polska spolszczą androidową apkę do routera. Wtedy z pewnością przygarnę jego większego brata z terabajtowym dyskiem. Moim zdaniem ten Mini to propozycja budżetowa, dla tych nieobeznanych, router, który jest tani i ma działać, albo jako przedłużenie zasięgu dużego routera właściwego. Wpis bardzo fajny, wielki pozytyw za odwagę i sprowadzenie tak naprawdę kota w worku. Xiaomi jest warte uwagi, a ten router jest tego dobrym przykładem. On tam kosztuje w przeliczeniu 75zł, muszę poznać jakąś Chinkę, co będzie mi kupować ich produkty.

cyb3r   2 #23 03.02.2015 07:25

@eimi: Ale którego chińskiego? ;)

"W 2004 roku została przeprowadzona ankieta, dotycząca języków używanych w ChRL. Jej wyniki pokazały, że 53% ludności opanowało putonghua w stopniu komunikatywnym. Zważywszy na silny nacisk, kładziony na naukę języka standardowego, ten odsetek na pewno będzie rósł. Właśnie dlatego, obcokrajowcy, uczący się języka chińskiego, zazwyczaj uczą się języka ogólnonarodowego putonghua (nieliczni uczą się kantońskiego). Dzięki temu mogą porozumieć się z Chińczykami, niezależnie od prowincji z której rozmówca pochodzi ani od jego rodzimego dialektu."

Za http://kursjezykachinskiego.blogspot.com/2013/02/chinska-wieza-babel-czyli-diale....

No nie wiem czy my powinniśmy dostosowywać się do Chińczyków, czy oni do nas. Praktyka pokazuje jednak, że to oni bardziej chcą do nas i naszej kultury. Co osobiście uważam za dramat. Chińczycy mają bardziej wysublimowany gust od np. Amerykańców (co zauważasz również Ty w swoich komentach).

Co do ekspansji Xiaomi, to Chińczycy raczej są skupieni na sobie. Nie potrzebują rozpychać się łokciami. To wszystko sprawka Hamburgerów, że Xiaomi staje się marką globalną. Wysłali nawet takiego Hugo Barrę na stanowisko vice, żeby zbackdoorował i zrobił wywiad co tam u nich słychać w tym Xiaomi oraz żeby przygotował grunt pod większą ilość hamburgerowych spadochroniarzy.

Z Alibabą było podobnie. Była to lokalna firma, niezbyt znana poza Chinami. Hamburgery poczuły interes i Yahoo! zainwestowało w tą firmę. Ale przyszedł czas na spieniężenie inwestycji i Ali poszła na giełdę. Nawet potrzeba było jakieś dziwne operację do tego, żeby Ali mogło się sprzedać. Prawo chińskie zakazuje sprzedaży akcji obcokrajowcom ponad wskazany udział. Trzeba było kombinować z rajami podatkowymi i rejestrowaniem spółek niepodlegającym prawu w Chinach :)

Chiny i firmy chińskie nigdy nie będą takimi markami jak amerykańskie. Inna kultura, zazwyczaj nie ingerują w wewnętrzne sprawy innych krajów. To także przekłada się na prowadzenie biznesu.

Autor edytował komentarz.
berber   1 #24 03.02.2015 08:35

Chińczycy mają power, tylko czekać aż fraza "made in China" przestanie się w końcu kojarzyć z chłamem, niedoróbstwem i partactwem. Jak dla mnie sytuacja zmienia się z miesiąca na miesiąc, technologiczne mocarstwo uczy się na własnych błędach :)

  #25 08.02.2015 22:53

witam.a jak jest z zasięgiem routera w 2.4GHZ ? chodzi mi połączenie jest stabilne jeśli pomiędzy routerem a kartą wifi są 2 ściany i odległość ok 3metrów
pozdrawiam

Ladyhawke   5 #26 09.02.2015 07:11

@berber to nie do końca jest tak:
- po pierwsze oni nie mają u siebie tylu norm i regulacji, ile jest w Europie. Kolega pojechał do Chin i miał tam okazję przejechać się bardzo ładnym i szybkim samochodem chińskiej firmy (wyglądającym przypadkiem jak BMW z wyższej półki). Na pytanie, dlaczego nie eksportują takiego ładnego modelu, osoba odbierająca go z lotniska odpowiedziała, że samochód owszem jest ładny i szybki, ale w Europie nie przeszedłby żadnego testu bezpieczeństwa. Wyprodukowanie auta wg norm europejskich zaś zwiększyłoby koszty produkcji.
-po drugie z mojego własnego doświadczenia, w Chinach wyprodukują dokładnie to co im się każe, za każde dodatkowe opcje zwiększenia jakości trzeba dopłacać. Firmy świadomie tną koszty.

januszek   22 #27 09.02.2015 18:26

@zainteresowany (niezalogowany): u mnie w takich warunkach nie ma żadnych problemów.

  #28 09.02.2015 22:54

dzięki.chyba go wezme :) chyba że ma ktoś alternatywe?
najważniejsze jest wifi 2,4ghz, sygnał idzie w dwie przeciwne strony i po obu stronach podobnie tzn 2-3 ściany i po kilka metrów do odbiorników WiFi.Reszta bajerów nie istotna, może mieć i 1 gniazdko lan.do 400zł max

WispMK   9 #29 14.02.2015 16:22

Racja design fajny, stylowo/nowoczesny

  #30 12.09.2015 15:28

i potwierdzam - zaj**ście działa, Chrome sam w locie tłumaczy na drewniany Polski, ale działa i wiadomo co się dzieje. Polecam.

  #31 13.11.2015 07:52
  #32 01.02.2016 11:46

dzień dobry
mam pytanie czy niego jest dedykowana jakaś konkretna karta sieciowa?
jeżeli tak to mogę poprosić o typ?
mam kartę taką która mi przycina do 54 mb/s... i tak ją muszę wymienić jeżeli ma współpracować z tym ruterem...

wilderun   3 #33 05.06.2016 00:40

Mam od kilku tygodni. Od razu przyszedł z "angielskim" softem. Niezły sprzęt w bardzo dobre cenie (kosztował 110 zł z przesyłką). Jedyny minus to niepełne tłumaczenie na angielski aplikacji mobilnej, ale nie przeszkadza to w użytkowaniu.

  #34 20.06.2016 18:22

Router zakupiony od Pana redaktora ponad rok temu, cały czas pracował dobrze do czasu aktualizacji oprogramowania do wersji 2xxx. Na oryginalnym firmware non stop zrywał połączenie z WAN. Teraz po wgraniu czystego openWrt, pandorabox i modyfikowanego romu od Asusa (padavan) chodzi jak burza. Polecam wszystkim ten system. Dokładnie jest to port romu z routera RT-N56U. Konfiguracja jest prosta a cały system po angielsku.