Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Rzut oka na: Photoshop Elements 10

Na stronach Adobe jest już dostępna wersja trial Adobe Photoshop Elements 10. Ściągnąłem, zainstalowałem i porównałem do używanej przeze mnie wersji 9.

Co nowego w edytorze? Kilka nowych efektów i szablonów. Z wartych uwagi: Depth Of Field-Simple (symulacja głębi pola) i Picture Stack (stos obrazków). Dodatkowo narzędzie 'Crop' zostało uzupełnione o dodatkowe pomocnicze linie kadrowania, np złotego podziału. Dodano nowe opcje pracy z tekstem, który w tej wersji można dopasować do ścieżki (niestety narzędzie ścieżka służy tylko do tego, pióra póki co w PSE nie zaimplementowano).

Co nowego w Organizerze? Funkcja wyszukiwania obiektów - z moich testów wynika, że o wiele dokładniej działa na filmach dostępnych na stronie Adobe niż w mojej bibliotece zdjęć.

Na koniec dodam, że tak jak w poprzednich wersjach, zgodnie z Licencją - PSE10 może zostać przez jego głównego użytkownika zainstalowany na przenośnym lub domowym komputerze tego użytkownika, na którym ten użytkownik może go używać pod warunkiem, że oprogramowanie nie będzie równocześnie używane na komputerze głównym. 

Komentarze

0 nowych
  #1 03.10.2011 14:22

Nigdy nie używałem PSE. Jak oceniłbyś go (obiektywnie) w stosunku do GIMPa?

kamil_w   11 #2 03.10.2011 15:39

@delusion
Nie ma co porównywać. Są to dwa różne programy do dwóch różnych celów. Gimp - tworzenie i edycja grafiki rastrowej, Photoshop Elements - organizacja kolekcji zdjęć/obrazów i ich szybki retusz oraz edycja bazująca na gotowych szablonach.

januszek   22 #3 03.10.2011 17:29

@delusion: Zanim odkryłem PSE używałem GIMP-a - i już do niego nie wrócę ;) Zobacz ten filmik (ok 160MB): http://izbkp.info/pse-9.co.mozna.zrobic.ze.zdjeciem.w.4.minuty.avi