Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Tapetki z binga

Jakiś tydzień temu na blogu lucas__a przeczytałem, że "tapeta to podstawa". Całkowicie się z tym zgadzam. Mój podstawowy system to Siódemka, dlatego w dalszej części wpisu będziecie mogli przeczytać o tapetach pulpitu Aero, których używam, a których motywem są obrazki z wyszukiwarki bing.

Jestem fanboyem obrazków z tej wyszukiwarki, do tego stopnia, że używam ich jako tapet pulpitu. Wszystko zaczęło się od tego, że całkiem przypadkiem odkryłem best of bing themes (po polsku: kompozycje dla systemu windows polecane przez bing ):

reklama

Pierwszy z serii bing best windows7 theme składa się z 19 obrazków.

Ustawiłem sobie zmianę obrazka co 30 min więc szybko mi się znudziły więc ściągnąłem Best of Bing 2 theme potem Best of Bing 3 theme i następne.

Zorientowałem się, że plik kompozycji (theme) można rozpakować zipem:

Struktura tego archiwum nie jest skomplikowana i sprowadza się do foldera z obrazami DesktopBackground i pliku sterującego .theme, którego listing też nie wygląda przerażająco co krótko mówiąc wskazuje na to, że każdy w dosyć prosty sposób może sobie przygotować własny theme (kompozycję):


; Copyright © Microsoft Corp.
[Theme]
; Windows 7 - IDS_THEME_DISPLAYNAME_AERO
DisplayName=Bing's Best
BrandImage=bing.png
...

Oczywiście aby utworzyć własną kompozycję (theme) nie trzeba ręcznie pisać pliku .theme bo można, po prostu, w menu Panel sterowania - Wygląd i personalizacja - Personalizacja kliknąć w Tło pulpitu, wskazać lokalizację folderu z naszymi nowymi obrazkami a na końiec zapisać wszystko jako Zapisz kompozycję do udostępnienia:

Skoro to takie proste, to pościągałem różne themes z setkami wspaniałych zdjęć, rozpakowałem je, obrazki przekopiowałem do jednego katalogu i zrobiłem sobie mix.max.januszek.themes, które ważyło bagatela ponad 700mb. Okazało się to dużo trwalszym rozwiązaniem bo obrazki, którym ustawiłem losową kolejność wyświetlania długo mi się nie nudziły. Do czasu bo w końcu i te mnie się przejadły. Jednocześnie spadł mi też entuzjazm do ściągania nowych themes, rozpakowywania, weryfikowania czy ja je już widziałem czy nie a na koniec łączenia ich w jedną paczkę i dodawanie jej do już istniejących etc.

Rozwiązaniem okazały się RSS dynamic themes (po polsku nazwano je: Kompozycje dynamiczne ze źródeł danych RSS), które można ściągnąć ze stron producenta systemu Windows. Działa to tak, że po zainstalowaniu w systemie takiej kompozycji, Windows sam ściąga sobie nowe obrazki z serwerów Microsoftu. Mamy, do pewnego stopnia, możliwość konfiguracji, np ja wyłączyłem w tej kompozycji dźwięki i ustawiłem zmianę obrazków na losową co 30 min:

Polecam fanom tapetek z binga takie dynamiczne rozwiązanie bo teraz nie tylko się nie nudzę ale często jestem bardzo pozytywnie zaskakiwany nowym i jednocześnie świetnym zdjęciem z binga na moim pulpicie.
 

windows porady
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze