HumbleBundle Weekly Sale - tym razem Egosoft

HumbleBundle co jakiś czas wypuszcza genialne paczki za "co łaska".

Weekly sales są trochę inne niż standardowa paczka, tam próg, po przekroczeniu którego dostajemy dodatkowe materiały, gry itp jest ustalony sztywno.
Co więc dostajemy w tym tygodniu? Całą serie świata X.

Zainteresowaniu wiedzą o co chodzi. Tym którym tytuły nic nie mówią, spieszę z wyjaśnieniami.

Dawno, dawno temu, w czasach Amigi, powstała gra Elite, potem Frontier: Elite II.

Autorem był David Braben. Gry to symulacja kosmicznego handlowca, najemnika, pirata itp - wybór należy do gracza. Nazywa się takie gry open-ended, ponieważ nie mają wątku głównego, misji do wykonania itp. Elite, potem Frontier miał jeszcz następcę - First Encounter, ale nie wyszedł na Amigę ani Atari - tylko na PC.

Jakiś czas potem, w 1999 Egosoft wypuścił kontynuację tych tytułów - X - Beyond the Frontier. Powstał świat X - X Universe. Powstała społeczność wokół tytułów. Mimo aspiracji do kontynuacji serii Elite - te tytuły posiadają coś istotnego - wątki fabularne, misje, które możemy, ale nie musimy wykonywać. Każdy kolejny tytuł był lepszy od poprzednika, każdy bardziej wymagający graficznie, bogatszy w fabułę.
W świecie tym latamy między systemami w statku kosmicznym, a jakże, korzystając z bram. Możemy posiadać fabryki, flotę statków, możemy zostać piratem, potentatem handlowym, możemy poprawiać nasz status wśród różnych cywilizacji. Możliwości jest bardzo wiele a grania na długie miesiące.

Zakupując paczkę dostajemy gry w formie elektronicznej (do ściągnięcia), kody do Stema, kilka gier jest na wiele platform, w tym na linuxa.
Zapraszam do wizyty na stronę egosoft.com na humblebundle.com.

Egosoft właśnie przygotowuje kolejną grę z serii - X Rebirth.