jperf 2.0.2

Strona główna Windows Serwery i narzędzia dla specjalistów IT Narzędzia diagnostyczne (dla specjalistów IT)
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

jperf to graficzna implementacja popularnego narzędzia do diagnostyki przepustowości sieciowej — iperf.

Narzędzie jest multiplatformowe i dlatego wykorzystuje środowisko Java. Samo narzędzie do uruchomienia nie wymaga instalacji. Od razu po uruchomieniu można przystąpić do konfiguracji w trybie serwera lub klienta. jperf oprócz klasycznych, tekstowych danych wyjściowych prezentowanych przez iperf oferuje także duży wykres ilustrujący wyniki pomiarów, a wszystkie parametry konfiguracyjne można „wyklikać” w przejrzystym interfejsie graficznym. Aplikacja umożliwia też zapisywanie i wczytywanie konfiguracji testowej, jak również zapisywanie wyników pomiarów do pliku.

Pod względem możliwości konfiguracyjnych jperf nie różni się w zasadzie od swojego konsolowego brata. Narzędzie pozwala na pomiar pasma TCP i UDP, umożliwia swobodne kontrolowanie wielu parametrów transmisji (między innymi rozmiar okna TCP, MSS, algorytm Nagle'a), a także obsługuje transmisje multicastowe oraz IPv6. Możliwe jest również ustalenie stałej prędkości transmisji podczas testu, wykonywanie testów symetrycznych i wiele, wiele innych. Warto jednak wiedzieć, że pod maską jperf pracuje nieco starsza wersja narzędzia iperf niż jest obecnie dostępna do pobrania oddzielnie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!