jpgQ (JPEG Quality Estimator)

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Darmowy program umożliwiający sprawdzenie z jaką jakością (kompresją) został zapisany plik w formacie JPEG (.jpg) - np. zdjęcie z aparatu cyfrowego.

Ponieważ format JPEG nie jest formatem bezsstratnym (przy każdym zapisie pliku następuje jego kompresja kosztem jakości), program jest szczególnie przydatny osobom, które chcą dokonać edycji plików JPEG. Można dzięki nim sprawdzić jaka (jakość) kompresja powinna zostać użyta aby plik pozostał o jakości nie mniejszej niż oryginalna. Pozwoli to uniknąć sytuacji gdy oryginalne zdjęcie z aparatu cyfrowego wyglądać będzie lepiej niż poddane obróbce w programie graficznym ale zapisane ze zbyt niską jakością.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #5 22.03.2011 10:27

"Można dzięki nim sprawdzić jaka (jakość) kompresja powinna zostać użyta aby plik pozostał o jakości nie mniejszej niż oryginalna."
Zaraz, zaraz. Pozwole sobie nie zgodzić się z tym. Jeśli mamy 70% jpg A i zapiszemy go jako kolejny jpg 70% to nie otrzymamy jpg B jakości jpg A, a znazcznie gorszy. Chyba,że się mylę.

  #4 15.08.2009 14:58

Prosty programik, zapewne po kolei zapisuje obrazki z różną jakością i binary searchem wyszukuje te dające najmniejsze różnice... parę minut do zaklepania, szkoda ryzykować pobierając szlag wie czyjej roboty program.

  #3 06.08.2009 22:24

Opis programu zawiera trochę nieprawdziwych informacji. O ile można w przybliżeniu stwierdzić jakość kompresji, to już nie można się sztywno trzymać tego parametru przy zapisie modyfikowanego obrazu. Algorytmy kompresji JPG dają różne rezultaty w zależności od tego co jest na zdjęciu. Jeżeli więc modyfikacja obrazka będzie znacząca albo zoostanie wprowadzonych wiele szczegółów, to bardzo prawdopodobne, że zastosowanie tego samego poziomu kompresji da optycznie gorszy rezultat. Skrajny przykład: zdjęcie przedstawia blat stołu prawie jednolitego koloru, a my na niego nakładamy ręcznie dzierganą wzorzystą seretkę (zastosowanie tej samej niskiej kompresji spowoduje w dodanym elemencie utratę szczegółów).
Poza tym kompresja dodaje tzw. artefakty następny zapis kompresuje już te artefakty traktując je jako szczegóły w obrazie i przy okazji dodając swoje artefakty.
Krótko mówiąc - przy zapisie JPGów i zabawach z kompresją trzeba uważać.

  #2 19.05.2007 19:32

fajny programik na prawde przydatny;] co do kolegi wyzej. gdzie Ty widzisz instalke? to nie jest program z instalatorem;]:P:P:P:P:P

  #1 01.04.2006 16:09

coś w tej instalce mów avast znalazł wirusa...ojoj