Office 365 - co tam panie w Access-ie?

Chciałem napisać cos nowego, ale większość programów z pakietu została juz dobrze opisana przez innych blogerów, z wyjątkiem chyba Outlooka, Publishera i Accessa. Z Outlooka nigdy nie korzystałem, z Publishera zrezygnowałem, kiedy dowiedziałem się że w jest wersji usunięto z niego obsługę przestrzeni barw CMYK (na to naprawdę jakiś geniusz musiał wpaść :P) Pozostał zatem Access.

Office 365 - jak zrobić ankietę

Na wstępie chciałbym podziękować Redakcji DP za udostępnienie klucza do Office 365. Jakoś nie mogłem się zebrać i naskrobać coś do bloga, ale ponieważ pogoda nie sprzyja, spróbuję to teraz nadrobić. Jedną z ciekawych funkcjonalności zaszytych w Skydrive i Office Web Apps jest tworzenie ankiet.

Start Menu X za darmo

Wiem, że teraz na topie jest Windows 8.1 Preview, ale osoby, którym nie do końca pasuje "nowy" przycisk Start lub używają zwykłego Windows 8 być może zainteresuje dzisiejsza promocja na stronie Giveaway of the Day - rozdają za darmo program Start Menu X Pro 4.87, wersję gotową do współpracy z Windows 8.1. Tak wygląda Start Menu X bezpośrednio po zainstalowaniu:

I jeszcze rzut okiem na opcje programu - jest ich dosyć sporo:

Intel SSD 335 240GB - toolbox od A do Z

Miałem zrobić testy w benchmarkach, ale póki co opiszę wrażenia z pracy z programem Intel Solid-State Drive Toolbox. Jest to ładne i proste w uzytkowaniu narzędzie do zarządzania dyskami SSD Intela.

Na głównym ekranie program wyswietla najważniejsze dane o poszczególnych partycjach dysku, m.in ich zajętość, a także wersję firmware i numer seryjny dysku. Po zatrzymaniu myszki nad ikonką dysku wyświetlane są szczegółowe dane m.in.

Intel SSD 335 240GB - unboxing

Na wstępie chciałbym bardzo podziękować Redakcji za możliwość przetestowania dysku SSD Intela, który wczoraj do mnie przyjechał - niestety Polska B, więc i paczki przychodzą później ;)Pudełko wygląda tak:

Jeśli chodzi o zawartość paczki nie różni się ona zbytnio od tego, co opisał deepone :

Sam dysk wyglada dość niepozornie - jestem ciekawy, czy rzeczywiście okaże się demonem prędkości ;)

Parametry tego modelu są dostępne

Windows Server 2012 Essentials jako serwer multimediów

Jeszcze niedawno Microsoft oferował dla małych sieci domowych Windows Home Server 2011. Obecnie zrezygnowano z rozwijania tej wersji serwerów, ale niektóre rozwiązania trafiły do Windows Server 2012 Essentials. Jednym z nich jest Media server, pozwalający na strumieniowanie plików multimedialnych w sieci lokalnej, a po skonfigurowaniu Remote Web Access także przez przeglądarkę internetową. Usługę Media server włącza się na liście kontrolnej konfiguracji serwera w Dashboardzie albo po kliknięciu menu Settings.

Anywhere Access w Windows Server 2012 Essentials

Dzięki Windows Server 2012 Essentials naprawdę prosto można połączyć się z siecią firmową z domu lub z podróży. Ta funkcjonalność została ochrzczona marketingowym terminem Anywhere Access. Pod nazwą tą kryją się naprawdę 2 technologie:

  • Remote Web Access - dostęp do sieci firmowej przez przeglądarkę, unikalna funkcja wersji Essentials
  • Virtual Private Network (VPN) czyli wirtualna sieć prywatna