Informatyzacja społeczeństwa – co o tym myśleć?

Żyjemy w czasach niewątpliwie ciekawych, nasze życie zmienia się praktycznie z roku na rok, choć nie zawsze to dostrzegamy. W tym nowym świecie ogromny udział ma informatyka, co krok nawet w naszym – można by powiedzieć lekko zacofanym kraju – spotykamy się z różnymi systemami z e na początku - e-Deklaracje, eWUŚ i tym podobne.

PhpStorm 6.0 - Recenzja

Kilka dni temu uzyskałem darmową licencję na PhpStorma w ramach ich programu wspierania projektów Open Source (Polecam zaaplikować każdemu, kto rozwija jakiś projekt, ja zaaplikowałem swojego bota i się udało :)) Z tym IDE miałem już wcześniej trochę styczności (wersja trial) i naprawdę mi się spodobało, warto by było je więc trochę szerzej opisać.

Trochę informacji

PhpStorm to jedno ze świetnych IDE autorstwa JetBrains. Jak praktycznie każde dobre IDE zostało napisane w ...

Połączenia SSL w c#

Widzę, że na wpisy o programowaniu jest branie, więc i ja dodam od siebie cegiełkę, może ktoś już widział ten wpis w internecie, bo aż tak nowy nie jest ale i tu go udostępnię :)

Pewnie część z Was będzie musiała kiedyś napisać jakaś aplikację, która powinna obsługiwać szyfrowanie SSL.

Jako przykład pokażę prostego klienta https, który będzie pobierał stronę z serwera a następnie wyświetlał jej kod w oknie konsoli. Wszystko za pomocą połączenia szyfrowanego.

Na dobry początek utwórzmy klasę naszego klienta:

Windows 8 – Ewolucja czy rewolucja? cz 2. - Desktop i technologicznie

Cofnijmy się w czasie

Pisałem już o tym, co wzbudziło największe emocje. czyli o Modern UI, ale nie można też zapomnieć o czymś, co mamy w Windowsie w zasadzie od samego jego początku – Klasycznym pulpicie i równie klasycznych aplikacjach.

Jak już każdy wie, największą zmianą wizualną jest brak menu start, ale jak już pisałem w poprzednim wpisie raczej nie jest to nic strasznego. Wbrew pozorom w trybie pulpitu też się trochę pozmieniło i bynajmniej nie chodzi tu o to, że usunięto przeźroczystość z okien, choć też.

Windows 8 – Ewolucja czy rewolucja? cz. 1 - Modern UI

Coś na Start

Najbardziej rewolucyjną zmianą w całej ósemce bez wątpienia jest usunięcie menu start i zastąpienie go czymś więcej, czymś dużo więcej. Wielu z Was powie pewnie, że to zmiana na gorsze, że interfejs jest nieergonomiczny i nieludzki. Brzydki i ogólnie ble (choć co ciekawe wygląd to raczej kwestia gustu, a o nich się nie dyskutuje, ale kto by tam o tym pamiętał;). Większość osób podchodzi do tego systemu bardzo sceptycznie i praktycznie na start są pewni, że się im nie spodoba.

Windows 8 a starsze karty graficzne od AMD (ATI)

Na wstępie chciałbym przywitać wszystkich Użytkowników Dobrych programów, więc... Witam ;)

Osoby, które instalowały Windowsa 8 na starszych komputerach z pewnie przeżyły niemiłe zaskoczenie, gdy po instalacji zamiast natywnej rozdzielczości zobaczyły... 1024x768. To nie było pewnie zbyt miłe. Oczywiście nie ma rzeczy niemożliwiych i z tym sobie można poradzić.

Na start chciałbym przeprosić za brak screenshotów z instalacji, chyba nikt kto ma rozwaloną rozdziałke nie myśli o ich robieniu :) Więc zaczynamy.