Czekoladowa pomoc w instalacji

W tym tygodniu wyszła beta Windows 8.1. Oczywiście nie byłbym sobą gdyby nie przesiadł się na nią na swoim laptopie. Ze względu światopoglądowych upgradu nie lubię, więc iso poszło na pendrive i szybciutko zaczynamy instalację na czysto. Wszystkie dane, które chcę zachować mam w 2 kopiach. Wgranie ich to skonfigurowanie skydriva i dropboxa lub rozpakowanie 7z. No i do obu sposób dostania się do moich plików potrzebne są aplikacje.

Azure Web Site i .htaccess

W chmurze Microsoftu pojawiła się możliwość hostowania witryn. Usługa ta nazywa się Windows Azure Web Site. Hosting ten występuję również w wersji darmowej. Darmowa wersja jest oczywiście z pewnymi ograniczeniami :) - http://www.windowsazure.com/en-us/develop/net/aspnet/. @mktos już miał okazję opisać darmową wersję - http://www.dobreprogramy.pl/mktos/Darmowa-strona-WWW-na-Windows-Azure,...

Postanowiłem wypróbować WordPress’a korzystając z galerii w Azure.

Ja i NUC po prawie 4 tygodniach

NUC, jako główny komputer

Właśnie mija okres moich 4 tygodni z NUC. Starałem się go używać, jako mojego głównego komputera, aby jak najlepiej go przetestować.W moim codziennym użytkowaniu NUC sprawdzał się wyśmienicie. Wykorzystywałem go do Internetu, Offica, oglądania filmów i wirtualizacji. We wszystkich tych zadaniach maluszkowi w ogóle nie brakowało mocy. W mojej opinii największego kopa tej konfiguracji daje dysk SSD, (który też ma jedną wadę).

Wirtualny router w labie, czyli instalacja i podstawowa konfiguracja Vyatty na Hyper-V

W czasie nauki, testów w środowisku laboratoryjnym chcemy mieć możliwość lepszego wyizolowania i dostosowania sieci do naszych potrzeb. Np. wykorzystanie NATu, stworzenia wieli podsieci, symulację rozproszonego środowiska sieciowego. Osobiście często do tego celu używam wirtualnego routera(sieciowego systemu operacyjnego) o nazwie Vyatta, który jest dostępny w wersji opensource oraz płatnej.

Intel NUC DC3217BY, pierwsze otwarcie

Wracając z kawą koło 16 do swojego biurka w pracy widzę na nim paczuszkę zawiniętą w czarna folie. Miła niespodzianka, której się tak szybko nie spodziewałem. Po zerwaniu kilku warstw foli dostałem się do takiego pudełeczka:

Teraz czas otwarcie solidnego pudełeczka. Zwróćcie uwagę na dźwięk w czasie rozsuwania.NUC w porównaniu do pada od xbox’a.

Jako że przydałaby się jakaś fajna klawiatura do tego malucha wygrzebałem takie coś od Logitecha.

Mobilność maszyn wirtualnych w Hyper-V

We wtorek drugiego kwietnia na WGUiSW będę prowadził prezentację o Hyper-V pod tytułem “Mobilność maszyn wirtualnych w Hyper-V”. Opowiem o mechanizmach, które umożliwiają naszym maszyna wirtualnym posiadaniem małego ADHD w przemieszczaniu się pomiędzy różnymi hostami Hyper-V zaczynając od pierwszej wersji, czyli 2008, a kończąc na 2012 pokazując jak wirtualizacja od MSFT ewoluuje na tym przykładzie.

Strona spotkania na WSS - link

Wiosenna rekonfiguracja laboratorium, część pierwsza

Idzie wiosna, więc czas na porządki . W ramach wiosennych porządków postanowiłem trochę posprzątać swojego domowego laba, bo aktualnie jest on już niezłe zapuszczony po wielu bojach z rożnymi rozwiązanymi. Głównym zastosowaniem odświeżonej konfiguracji laba będzie testowanie automatyzacji w mieszanych środowiskach wirtualnych z wykorzystaniem System Center Virtual Machine Manager oraz Orchestrator w wersji 2012 SP1.