Pomoc techniczna - lvl71

Pewna moja koleżanka pracuje w telefonicznym biurze obsługi klienta jednego z banków. Swego czasu, gdy z nią rozmawiałem powiedziała, że boi się, gdy dzwonią do niej informatycy i technologiczni maniacy. Ja ją całkowicie rozumiem. Zdecydowałem się pokazać Wam, że jej obawy są całkowicie uzasadnione podając jako przykład... siebie. ^^

Jestem użytkownikiem ipli. Korzystam z pakietu iplaMAX, w ramach którego mogę oglądać m.in. kanały sportowe nadawane przez Cyfrowy Polsat.

e-książki a formatowanie tekstu

E-książki (zwane również e-bookami) stają się ostatnio coraz popularniejsze. Coraz więcej księgarni ma w swej ofercie publikacje w postaci cyfrowej. Zabawną kwestią jest to, że książki papierowe objęte są 5 procentowym VATem, natomiast książki cyfrowe - 23 procentowym. Nie o tym jednak chciałem pisać…

Jakość produktu, za który płacimy

Człowiek płaci, człowiek wymaga. A czego? Jakości! Niestety e-książki, które dostępne są w różnego rodzaju księgarniach są robione po prostu byle jak.

Realia dzisiejszego świata internetowego - Wędka i ryba

Tekst ten jest apelem do wszystkich użytkowników Internetu.Internet jest dość młodym tworem, ale zadomowił się w życiu człowieka tak bardzo, że niektórzy już nie potrafią bez niego żyć. Takich osób jest coraz więcej. Nie potrafią one żyć poza Siecią, gdy nie mają do niej dostępu, ale czy potrafią żyć w niej i korzystać z jej zasobów?

Odpowiedź brzmi: NIE.… a przynajmniej w znacznej większości przypadków.

[Android] Bo „smart” to za mało…

Od nieświadomości...

Dwudziesty pierwszy wiek. Telefon, niegdyś urządzenie dla elit, zaczyna odchodzić do lamusa. Dziś już prawie nie produkuje się telefonów. Dziś… tworzy się smartfony, czyli innymi słowy sprytne wichajstry mające służyć przede wszystkim do miliarda pierdoł, a przy okazji do kontaktowania się z innymi homo sapiens. No dobra. Przyznać trzeba, że mają one coraz więcej funkcji, ale gdzie w tym wszystkim miejsce dla „smart”? Do pewnego czasu uważałem nazwę „smartfon” za śmieszną i kompletnie nietrafioną. To się jednak zmieniło, gdy…

poznałem Lamę.

Opera Mobile – tuning synchronizacji

Opera jest chyba najbardziej innowacyjną przeglądarką. Odkąd sięgam pamięcią twórcy tej przeglądarki dostarczają nam – czyli użytkownikom ich produktów nowych i ciekawych rozwiązań, które w niedługim czasie pokazują się w konkurencyjnych przeglądarkach. Wśród wielu takich innowacyjnych rozwiązań jest usługa o nazwie Opera Link, która sprawia, że nasze zakładki, wpisywane adresy, notatki, a od jakiegoś czasu również hasła są synchronizowane za pomocą chmury.

Nadawanie ograniczeń dostępu do dysków i folderów w systemie Windows

Często widzę na forach internetowych pytania o to jak zrobić, żeby nikt inny nie miał dostępu do naszych danych znajdujących się na dysku twardym. Jednym ze sposobów jest wyciąganie za każdym razem dysku twardego z komputera i chowanie go w sejfie. Przyznacie chyba jednak, że jest to dość radykalne rozwiązanie. Drugim sposobem jest szyfrowanie danych np. za pomocą programu TrueCrypt. Jest to najbezpieczniejsza metoda, gdyż po zaszyfrowaniu danych nie będzie ich można odczytać bez podania hasła nawet po podpięciu nośnika danych do innego komputera.

Geek'a poszukiwania sprzętu do audio odtwarzania

Prolog

9 KWIETNIA, GODZ. 8:32DOM GEEK'AGDZIEŚ W ZAGŁĘBIU DĄBROWSKIM

Obudziwszy się Geek spojrzał za okno. Słońce świeciło, wietrzyk delikatnie kołysał drzewami niczym troskliwa matka kilkumiesięcznym dzieckiem do snu, w domku dla ptaków zawieszonym na jednej z jabłoni radośnie ćwierkały sikorki, a z pobliskich garaży dobiegały energiczne okrzyki "kurde Zenek, nie tak!". Zapewne mieszkańcy sąsiedniej ulicy rozpoczęli wiosenne porządki. Wszystko wskazywało na to, że zima na jakiś czas odeszła.

Cyfrowe dzieci przyszłości, czyli idealny świat według rządu RP

Wtorek, 29 marca - godzina 8:32. Dzień wolny, więc mogę sobie pospać trochę dłużej. Wstaję, parę ćwiczeń i poranna kąpiel. O tak - to jest to! Ale brakuje jeszcze tylko dwóch rzeczy - kawki i gazety. Ale zaraz... jakiej gazety?! Przecież mamy XXI wiek! I właśnie dlatego, po batalii z ekspresem do kawy, uruchamiam laptopa i przeglądam portale informacyjne.

Tak oto trafiam na artykuł pt. Netbooki dla uczniów jeszcze w tym roku?. Czytam i nie dowierzam.