Narzędzia do nauki informatyki i robotyki, których brakowało w naszym dzieciństwie

Przez cały rok prowadziłam konsultację co do narzędzi dla nauczycieli. Musiałam przekonywać setki osób, że zajęcia online da się przeprowadzić i nawet zrobić to ciekawie. Pisałam też o przydatnych programach dla nauczycieli. Zbierając informacje dla takich wpisów, dodatkowo znalazłam naprawdę fantastyczne narzędzia do nauki informatyki i robotyki. Pokażę je i jeszcze 2 moje ulubieńce ... 

mmhmm - rewelacja? I don’t think so

Pewnie zadajesz sobie pytanie czym jest tytułowe “mmhmm”? To nic innego jak usługa wirtualnej prezentacji. Jest to kolejny wynalazek współzałożyciela Evernote, Phila Libina. Powstała wyłącznie w wersji beta i tylko dla użytkowników systemu Mac. Po pewnym czasie rozwinięto usługę do wersji pełnej. Natomiast wielbiciele systemu Windows mogą spodziewać się wkrótce jedynie wersji beta usługi mmhmm.

Jak polepszyć dźwięk na wideokonferencji i uniknąć żenujących wpadek?

Jakiś czas temu pracowałam w dziale wsparcia technicznego. I na pytania typu: “jak poprawić wideo ze spotkań online?” chciałam odpowiedzieć tylko: “przestań zaniedbywać jakość dźwięku. Poświęć parę minut na wykonanie prostych wskazówek i 20 USD na zakup mikrofonu”. 

Byłoby to niezgodnie z polityką obsługi klienta, więc postanowiłam o tym napisać.

Dużo czasu teraz spędzamy, rozmawiając online. I prawda jest taka, że często tych rozmów nie da się wytrzymać. I to nie tylko dlatego, że współrozmówca jest nieciekawy.