Dzięki NVDA mogę łatwiej korzystać z komputera.

Osoby niewidome i niedowidzące potrzebują technologii komputerowych, aby ułatwić działania edukacyjne. W nauce może pomóc im odpowiednio dostosowany komputer osobisty. Jednak sam system operacyjny i standardowe programy okazują się być niewystarczające. W tym wpisie opowiem, w jaki sposób dostosowałem komputery w domu i w szkole, aby moja nauka, praca i rozrywka stały się znacznie łatwiejsze i bogatsze.

Czy jestem osobą przedsiębiorczą? W jaki sposób zamierzam stać się specjalistą informatycznym?

Wstęp

W dzisiejszych czasach ważne są umiejętności takie jak planowanie, organizacja pracy oraz szybkie podejmowanie decyzji. Innymi przydatnymi atutami są m.in. komunikatywność, odpowiedzialność i umiejętność pracy w zespole. Ludzi, których cechują te atuty, nazywamy osobami przedsiębiorczymi. Uważam, że posiadając większość z tych przymiotów, jestem osobą przedsiębiorczą.

Już nie umiem odnaleźć sie w świecie Linuksa...

Użytkownikiem socjalistycznych systemów operacyjnych opartych o kernel GNU/Linux jestem od roku 2013. Zaczęło się od małych dystrybucji takich jak Puppy Linux, potem poznałem Ubuntu, Minta, Fedorę... z przerwami na inne distra. Jednakże po sprecyzowaniu moich potrzeb i wybraniu GNOME 3 jako środowiska graficznego, którego chcę używać, zaczęły się problemy...

Każdemu według jego możliwości, każdemu według jego potrzeb. Karol Marks