Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Jak odmulić komputer?

Przyspieszenie startu systemu

Kierowany swoimi ostatnimi przeżyciami walki z moim ociężałym i zmulonym komputerem postanowiłem przedstawić parę łatwych sposobów i programów które pomogą wam te walkę wygrać.

Jeszcze nie tak dawno miałem przestarzały komputer(system xp), który włączał się tak szybko, że w owym czasie mogłem przeczytać książkę lub przejść się do sklepu, a wracając okrążyć mój blok 10 razy. Nie było to miłe, ale poprawiło mi kondycje . Pokażę wam oto dwa banalnie proste sposoby na przyspieszenie startu waszego systemu.

Pierwszy:
Start - Uruchom - Wpisujemy msconfig - OK - Wyświetla się okienko i tam kliknąć przycisk Uruchamianie - i w ten sposób docieracie do źródła problemu. Jest tam pokazana lista programów włączających się przy starcie. Najlepiej odznaczcie wszystko prócz programu antywirusowego jak Avast ( nie możecie wyłączyć w ten sposób niczego ważnego jest to metoda skuteczna i bezpieczna na 100%) Zrestartujcie komputer i zobaczcie czy pomogło.

r   e   k   l   a   m   a

Drugi:
Zainstalujcie program Microsoft Bootvis (jest na dobrych programach jak coś). Po zainstalowaniu włączcie go. Następnie zaznaczacie na górze Trace a później Optimaze System.

Zooptymalizowanie działania systemu

W skrócie odmulanie. Pokaże wam sposób na to skuteczne metody i programy które poznałem po godzinach pocenia się i zniszczenia dwóch klawiatur.

To może na początek przyjrzyjmy się programom zainstalowanym na naszym komputerze. Często okazuje się, że są znajdują się tam od wielu lat i niepotrzebnie zaśmiecają nasz dysk. Ja u siebie znalazłem takie że aż szkoda gadać... Do odinstalowania programów dobrze jest mieć Iobit Uninstaller, który przy trybie zaawansowanym usunie nam pozostałości po odinstalowanym programie jak puste foldery itp.

Lista programów które wam pomogą:

CCleaner - Program, który dziennie usuwa mi jakieś 100 mb niepotrzebnych plików. Warto mieć.

Advanced system Care 4 - Posiada tryb dogłębnej pielęgnacji która usuwa błędy w rejestrze( ja miałem ich 2245), naprawia zabezpieczenia... i posiada także zestaw 20 narzędzi pozwalających utrzymać nasz system w dobrej kondycji.

Smart Defrag 2 - Najlepszy do defregmantacji plików. Nie musicie wiedzieć co ta nazwa oznacza (ja do tej pory nie do końca wiem) wystarczy, że ustawicie na pełną optymalizację a program zrobi resztę za was. Może to potrwać dłuższa chwilę, ale warto uwierzcie mi.

Można jeszcze podkręcić procesor, ale jak nie wiecie jak to lepiej się za to nie bierzcie, bo niechybnie spalicie procek, a w najgorszym przypadku podpalicie dom, zginie parę osób i wylądujecie w pudle. Ale jak koniecznie chcecie się dowiedzieć jak, to zrobić i nie wyrządzić wyżej podanych szkód luknijcie na stronę: tekst

Mam nadzieje że wam pomogłem:D
killer6

PS Nie odpowiadam za ewentualne uszkodzenia systemu...

 

Komentarze