Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Stare ale jare - BF 2


Preludium

W tym wpisie chciałem wam udowodnić, że stare nie oznacza gorsze i, że nie dla każdego liczy się grafika tylko grywalność i przede wszystkim dobra zabawa.

Battlefield 2 to nie Battlefield Bad Company 2!!!

reklama

Nie mylcie ich ze sobą. Mnóstwo osób pisze, że Bf3 jest trochę lepszy niż Bf2 (chodzi im o BfBC2), ale jest to błędne bo obie gry są całkowicie inne i powstały w innych przedziałach czasowych. Nie popełniajcie tego błędu następnym razem!!!

To ja może o...

No właśnie o czym? O grze, która ma przestarzałą grafikę i powinna już odejść do lamusa? O nie, napiszę o grze, która była świetna, jest świetna i będzie śwetna. Napisze o grze której grywalność jest genialna i która wyznaczyła kierunek rozwoju całej serii Battlefield.

Grafika to nie wszystko

Co prawda gra ma już swój wiek, ale prezentuje ładną oprawę graficzną i naprawdę rozległe i szczegółowe mapy. Ale siła napędową Bf2 są tak naprawdę pojazdy i praca zespołowa, którą niestety coraz mniej ludzi preferuje.

Po co sinleplayer?

W najnowszej grze z serii Battlefield wystąpił jeden wielki błąd... Był nim singleplayer. Dali go tam na siłę i aż widać, że nie mieli pomysłu jak go wykonać. W Bf2 po prostu ten problem olali. Nie ma singlepleyera. Po co go robić skoro gra jest nastawiona na walkę z prawdziwymi graczami. Zamiast tego są tylko mapy z botami.

Ludzie, pojazdy, totalna masakra

I tu przechodzimy do dwóch największych zalet Battlefield 2. Są nimi pojazdy i wspomniana już wcześniej praca zespołowa. Maksymalna ilość miejsc na serverze to 64 osoby. Dużo prawda? A jeśli dołożymy do tego pojazdy takie jak czołgi, samoloty, helikoptery, wozy pancerne, pontony itp.(w zależności od mapy) to robi nam się totalna masakra. Bitwy i potyczki są naprawdę widowiskowe i mogą potrwać naprawdę długo. Do wyboru mamy jeden tryb-counqest, który polega na zajmowaniu flag. Przy zajętej fladze można sie odradzać, a kiedy zajmiemy je wszystkie wygrywamy walkę. Niby łatwe, ale w rzeczywistości do zajęcia chodź jednej trzeba trochę pomyśleć. I za to kocham tą grę. Tutaj wygrywa sprytniejszy. Przy chodzeniu gdziekolwiek cały czas trzeba obserwować i nasłuchiwać. możemy wdepnąć na minę claymore, przy zajmowaniu flagi możemy zostać wysadzeni w powietrze(c4), przy chodzeniu na otwartym terenie możemy zostać trafieni przez snajpera, jadąc czołgiem może cię zniszczyć granadier itp.

Realistyka

Następnym plusem są dobrze odwzorowane realia wojny. Karabiny maszynowe się przegrzewają, amunicja szybko się wyczerpuje, jest pasek życia, porządnie odwzorowane pojazdy, można mieć tylko jedną broń główna... Jest po prostu dobrze zrobiona.

Podział na klasy

Przed rozpoczęciem gry na serwerze musimy wybrać klasę jaką chcemy grać:
komandos - C4, karabin,
sanitariusz - apteczki, defibrylator, karabin, pistolet
żołnierz wsparcia - torby z amunicją, karabin maszynowy
granadier - bazooka, pistolet maszynowy
snajper - snajperka, miny claymore
szturmowiec - granaty dymne lub flash, karabin szturmowy

Każda z tych klas posiada granaty i pistolet.

Gra rankingowa

Podczas gry zdobywamy punkty. Dostajemy je za zabicie wroga, asyste przy zabiciu wroga, odratowanie kogoś(medyk), podarowanie amunicji(żołnierz wsparcia). Pod koniec gry pokazywane sa statystyki i nasze punkty są dodawane do rankingu. Za punkty dostajemy odznaczenia, stopnie i przede wszystkim broń.

Podsumowanie

To jest moja króciutka recenzja według mnie świetnej gry. Battlefield2 jest naprawdę dobrze zrobioną grą, a bitwy i potyczki dają świetną zabawę na długie godziny, bardzo długie godziny. Bardzo polecam do kupienia( ok. 30zł) .

PS wyszły także trzy dodatki Special Forces, Euro Forces i Armored Fury( dwa ostatnie są za darmo w patchu 1.5)

Gra jest w Polskiej wersji językowej

 

reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze