Office 365 Premium dla Użytkownika Domowego – Mroczne historie i pierwszy raz z nowym Officem

Pierwszy raz zawsze jest trudny.

Pierwszy kontakt z pakietem Office od Korporacji Microsoft miałem w 1998 roku. Wtedy to też pierwszy raz miałem okienkowy system Windows 98 SE. Był to Office 97. Przyznam że wtedy to był toporny i zakręcony Program jaki używałem. Ale jak to się mówi, do wszystkiego trzeba dorosnąć. Lata mijały. Systemy się zmieniały. Tak jak Office.

Po niezbyt udanej pierwszej przygodzie z Office 97 do 2001 roku używałem notatnika, wordpada i ani razu na stałe nie miałem OpenOffice.

Pierwszy kontakt z technologią SSD - Intel 520 (część 3)

Nie wytrzymałem i mimo że wiedziałem że SSD jest lepsze technologicznie i szybsze od starej już technologi HDD powstałej jeszcze w 1956 roku przez IBM.

Chciałem przeprowadzić czysto syntetyczne testy wydajności dysków w dwóch różnych technologiach. Kto wie może HDD w syntetycznych testach nie będzie wiele ustępował SSD?

HDD vs SSD. Fight!

Do pojedynku między HDD a SSD wybrałem 3 najlepsze do tego celu programy.

Pierwszy kontakt z technologią SSD - Intel 520 (część 2)

Proces instalacji świeżego systemu Windows 7 zajął Intelowi tylko 12 minut i 28 sekund. To rekord po taka sama instalacja systemu na HDD zawsze trwała około 25 minut.

Później pozostała instalacja AMD Catalyst Center z .NET Framework 4.0 (5 minut i 23 sekundy), ASUS AI Suite II – cały pakiet (1 minuta i 25 sekund). Instalacja programu do obróbki grafiki Paint.net trwała tylko 20 sekund.

Pierwszy kontakt z technologią SSD - Intel 520 (część 1)

Pierwszy kontakt z technologią SSD - Intel 520 (część 1)

Od tygodnia czasu siedzi u mnie w obudowie dysk SSD od wybitnego producenta procesorów który jest liderem w tej dziedzinie mikroukładów. Który w tym roku wchodzi ze swoimi Atomami nawet w świat Androida. Ale jak mu idzie na froncie pamięci dyskowej. Czy to co on oferuje jest hot or not ?

Wcześniej tylko czytałem o bardzo dużej wydajności SSD czyli Solid State Drive nad Hard Disk Drive. Na papierze to wyglądało bardzo dobrze niczym ziemia a niebo.

Czy zmiany w Google Play 4 są naprawdę przełomowe ?

Od jakiegoś czasu pojawiały się informację o tym że Korporacja Google niedługo zaprezentuje całkiem nowe wcielenie swojego sklepu z aplikacjami, grami, filmami, muzyką i magazynami który jest najważniejszym składnikiem ekosystemu Androida. Po wycieku pierwszych obrazków prezentujących nowy Google Play przyszła pora na sam sklep. Wczoraj wieczorem najmniej cierpliwi użytkownicy Androida mogli już znaleźć na forum xda linki do najnowszej odsłony sklepu Google Play.

Mój Galaxy S3 zostaje ze mną, ponieważ S4 to odgrzewany kotlet z dodatkiem przypraw aby nie śmierdział.

Wstęp

Zacznę od tego że jak na Samsunga przystał kilka miesięcy przed oficjalną prezentacją nowego flagowca na rok 2013, wydawał miliardy dolarów na reklamy, niby przecieki, wycieki i nieszczelności w swojej firmie przez które przesączały się informacje i tym jaki będzie Galaxy S4. A początkowych przecieków było to urządzenie doskonałe.

Gameloft przygotował promocję z okazji Święta Dziękczynienia

W Ameryce ludzie już przygotowują się do Dziękczynnej kolacji do przygotowania której dziesiątki milionów indyków straciło swoje wątłe życia aby zaspokoić konsumpcyjne potrzeby Amerykańskich głodomorów…

Z tej także okazji Francuskie studio tworzące gry, GAMELOFT przygotowało dla posiadaczy smartfonów z Androidem i robiących zakupy w Google Play bardzo ciekawą promocję. Studio Gameloft obniżył cenę czterech swoich mega hitów do 3,16 zł, a pamiętamy że normalna cena tych gier to ponad 22 zł.

Cena promocyjna jest ważna tylko DZISIAJ do północy.

“Curiosity” – Eksperyment który nie działa

Hucznie zapowiadana od dłuższego czasu gra eksperymentalna od Peter Molyneux ojca takich kultowych gier na komputery osobiste jak Dungeon Keeper, Theme Park, czy tasiemca Fable... Właśnie dziś miała swoją huczną premierę...

Wielu nadal nie wie o czym jest ta eksperymentalna gra, ale według słów Petera Molyneuxa Curiosity jest grą w której gracz znajdzie się w wirtualnym pomieszczeniu zawierającym ogromny czarny sześcian. Za pomocą dłuta będzie można przystąpić do obłupywania kostki, aby dotrzeć do jej wnętrza.