“Curiosity” – Eksperyment który nie działa


Hucznie zapowiadana od dłuższego czasu gra eksperymentalna od Peter Molyneux ojca takich kultowych gier na komputery osobiste jak Dungeon Keeper, Theme Park, czy tasiemca Fable... Właśnie dziś miała swoją huczną premierę...

Wielu nadal nie wie o czym jest ta eksperymentalna gra, ale według słów Petera Molyneuxa Curiosity jest grą w której gracz znajdzie się w wirtualnym pomieszczeniu zawierającym ogromny czarny sześcian. Za pomocą dłuta będzie można przystąpić do obłupywania kostki, aby dotrzeć do jej wnętrza. W środku ma bowiem znajdować się coś niesamowitego, a jak nietrudno się domyślić, na razie nie wiadomo co to.

Kostkę będą jednocześnie obłupywać inni gracze. Ich postępy będzie można śledzić na bieżąco. Ma to zachęcić rywalizujące ze sobą osoby do zakupu lepszego dłuta. O ile dolar za żelazne dłuto (10 razy lepsze) to wydatek możliwy do przełknięcia, o tyle cena dłuta diamentowego (sto tysięcy razy lepsze od zwykłego) wynosząca 50 tysięcy funtów wydaje się kosmiczna. Liczba lepszych narzędzi jest limitowana – diamentowe dłuto będzie tylko jedno.

Trolololo Molyneux... Bo rzeczywistość nie jest taka super ekstra... I na obecną chwilę cały ten eksperyment to jedna wielka kupa... naturalnego nawozu.

Mimo że pobranie i instalacja eksperymentalnej gry Curiosity jest bez problemowa... A to dzięki Google...

To już sama Ciekawość jest jak papier toaletowy... szara nudna i do dup...

Nie można zalogować się w ogóle do gry bo wita nas miły komunikat "Error accessing server" oł jeah, lubie errory... no to retry...retry...retry...retry...retry...retry...retry...retry...retry...retry...retry...retry... no wreszcie się dostałem do gry... SUPER jest ten szaścian woooW. Po tym szścianku pływają sobie dwa napisy:

"Welcome to Day 1!"

oraz

The Experiment has started"

No to pozostaje tylko się zalogować w grze i można pobawić się w gostka z Minecrafta i zacząć kopać... Ale tutaj pierwszy alert... Logujemy się przez Facebooka... OK myślę, mam konto na tej TwarzoKsiążce, więc no problemo... Login, hasło... i...i... "Error accessing server"... o mało mój Galaxy S III nie zaliczył podłogi...retry...

Od godziny 21 staram się zalogować do gry i jedyne co widzę to komunikat "Error accessing server"...

Więc mój opis gry narazie natrafił na mur nie do przebicia się...

No to Ciąg dalszy nastąpi...