#6 IT @ Służba Zdrowia - WSUS w MSHOME

Do wpisu natchnął mnie wpis Shakiego. I jego problemy z aktualizacją systemów.

U nas w przychodni jest od groma komputerów z Windows XP SP3 ( do niedawna nawet sp2 .. ), w wersji Home. Zapytacie pewnie dlaczego, odpowiedź powinien znać każdy kto pracuje u "prywaciarza ... Bo taniej !

Aktualizowanie tych maszyn to istna mordęga, zwłaszcza na naszym starym łączu 8/1,5.

Test #001 - Dell R620/320 oraz T20

1. Słowo na wstęp

Test był dość długo wyczekiwany/oczekiwany, lecz z braku czasu nie był w stanie wypłynąć szybciej. W ostatnim czasie dość mocno dały we znaki nam się

  • stary sprzęt
  • kiepski internet
  • niewyrabiające routery

Czego wynikiem było szybkie przenoszenie serwera w godzinach pracy przychodni. Finalizacja nowego internetu tj. łącz WiFi 8/8 na urządzeniach Mikrotik. Kupno nowego routera z serii RB1100AHx2. Ale o tym później.

2. Dell R620

#4 IT @ Służba Zdrowia - Automatyzacja backupu bazy Oracle

Przez długi czas prosty skrypt bat robił codziennie w nocy pełny export do dmp i pakował do zip'a.

Przez długi czas działało. Ale jak to zwykle bywa do czasu. Paker Pkzipw.exe ma małe ograniczenie pakowanego pliku do 4gb. I tak przez kilka lat jedyny backup odbywał się przez kopiowanie całego katalogu z bazą. Który okazał się i tak bezskuteczny.

Przygotowanie

Kleksiq ułatwił wam sprawę i przygotował małą paczkę na dropboxie dla was :). Link

Zapowiedź Dell R620/R320

Jeżeli ktokolwiek czytał moje wypociny :) wie że spodziewałem się nowego serwera w pracy.W Poniedziałek stało się ! Przyjechała mała R'ka a nawet 2. W wcale nie małym opakowaniu z resztą gratów. Ogółem w pracy zrobił się mały burdel jakkolwiek to nie brzmi.

Ps. Ktoś wie czemu mi automatycznie obraca zdjęcia ? :/

Czeka mnie konfiguracja maszyn wirtualnych ale do tego czasu mam chwilę na przetestowanie dwóch maszyn R620

  • 2 x Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.5Ghz 20 cores, 40 threads
  • 64 GB

Tablet do Pracy ?

Nawiązując do poprzedniego wpisu na temat VRTX'a. Na prezentacji w DELL FOCAL zaprezentowana została nowa linia tabletów Dell Venue 11 Pro.

Na zdjęciu widnieje takowy tablet tylko w wersji 10 z dołączoną klawiaturą.Co do podzespołów mogą się w nim znaleźć procesory od i3 do i5 w wersjach dual core jak i również ATOM w wersjach quad core. Przykładowa konfiguracja :

VRTX czy to ktoś zakupi ? Trochę o backupach wg firmy DELL i pieniądzach

Słowem wstępu jak już ostatnio wspominałem czekamy na zakup serwera i znajomy handlowiec z firmy dell zaproponował mi ich nowy produkt. Co prawda nie mamy zamiaru zmieniać już podjętej decyzji która jest na końcu finalizacji i czekamy tylko na pierwszy przelew pieniążków.Jednakże, jeśli wiedziałbym że tak dużo sprzętu weźmiemy zastanowiłbym się dwa razy czy nie lepszy byłby VRTX ( ver-tex ).

Działanie na szkodę pracodawcy a Facebook

Kilka miesięcy temu przyjęta została młoda dziewczyna na staż jako rejestratorka. Poradziła sobie bardzo zwinnie i szybko nauczyła się samego systemu jak i funkcjonowania przychodni.

Za parę miesięcy kończył jej się staż i zapewne dostała by umowę o pracę z jednym ale.

Dwa - Trzy razy w roku przychodnia jest bombardowana kolejką ludzi ( starszych ) umawiających się na wizyty do specjalistów. Dla potwierdzenia zajęte są już wszystkie terminy "pierwszorazowe" do listopada. Pech chciał że owa dziewczyna pracowała tego dnia od rana.

#3 IT @ Służba Zdrowia - Przesadne zabezpieczanie + Eltel = Masz Przekichane

Ostatnie tygodnie były dość spokojne. Jak zwykle, wysłanie statystyk, poprawa błędów. Nawet zabrałem się za przygotowanie szafy pod instalację oczekiwanego serwera. Który to niestety nie wiadomo kiedy przyjdzie. Wszystko przez rozchorowaną szefową. Lecz jak to bywa po spokojnych dniach przychodzi burzą. I to jeszcze w momencie gdy mój współpracownik poszedł na urlop.

ELTEL

Wszystko zaczęło się już od 1.08, w jednej z lokalizacji zaczęły się schody. Problemy z modemem, ciągłe zrywanie połączenia itp.