Tablet do Pracy ?

Nawiązując do poprzedniego wpisu na temat VRTX'a. Na prezentacji w DELL FOCAL zaprezentowana została nowa linia tabletów Dell Venue 11 Pro.

Na zdjęciu widnieje takowy tablet tylko w wersji 10 z dołączoną klawiaturą.
Co do podzespołów mogą się w nim znaleźć procesory od i3 do i5 w wersjach dual core jak i również ATOM w wersjach quad core. Przykładowa konfiguracja :

Intel® Core™ i5 4300Y processor (3MB Cache, 1.6 GHz Dual -Core)

10.8 inch IPS Display with FHD (1920 x 1080) resolution with 10-pt capacitive

8GB DDR3

256GB Mobility Solid State Drive

Intel® GT2 Graphics

Co do pracy z oprogramowaniem biurowym / pracą zdalną jest aż nad to mocną konfiguracją.
Bałem się trochę jak będzie zachowywał się ekran FHD przy tak małej rozdzielczości. Ale te parę chwil w rękach rozwiało me wątpliwości. Do "testów" dostaliśmy wersje na ATOM'ie i nie ustępowała wydajnością z moim laptopem z i5. Oczywiście nie wiadomo jak będzie po pracy z tabletem po roku, ale dysk SSD powinien nadgonić "zapchany" system. Co dock stations to sprawa wygląda następująco.

1 x GBE, 3 x full size USB 3.0 + 1 x full size USB 3.0 na tablecie, 1 x HDMI oraz zasilanie.

Czy taki tablet nadaje się do codziennej pracy ? To zależy od "rodzaju" pracy. Tak jak u mnie "biuro" oraz sama przychodnia znajdują się w innych lokalizacjach, dodatkowo są 2 przychodnie jeszcze w innych miastach taki tablet sprawdziłby się wyśmienicie. Plecaczek z tabletem + klawiaturą. W biurze dock station z większym monitorem. Cenowo myślę że za całość tj. Tablet + Dock Station + Monitor, wyszło by podobnie jak za mojego E6530. Jeżeli miałbym teraz kupować laptop do pracy zastanowiłbym się dwa razy :).
Komfort pracy podobny, a większa mobilność.

Do minusów jednak musiałbym zaliczyć "niemożność" uruchomienia 2 instancji W2012 na wirtualkach ;) jak to robię w przypadku mojego lapka. Ale od czego są komputery stacjonarne.

PS. Zna się ktoś dobrze na konfigurowaniu oracle ? :)