OnePlus 5 — jakość iPhone'a w telefonie z Androidem

Kilka dni temu wpadł w moje ręce nowy smartphone - OnePlus 5. Chciałem podzielić się z wami moimi wrażeniami!

Opakowanie "unboxing experience"

Pudełko prawie tak szczelnie skonstruowane jak przy produktach Apple wszystko w środku jest upchane nic się nie rusza a jakość opakowania i akcesoriów jest na najwyższym poziomie - to nie jest szorstka tanioszka!

Anker SoundSync — Bluetooth audio w każdym aucie

Witam!

Ostatnio zmieniłem samchód, poprzednie auto miało "hands free" zestaw wbudowany w deskę i połączony z radiem niestety nie miałem jak za bardzo wyciągnąc tego zestawu gdy sprzedawałem auto bez rozbierania połowy deski.

W nowym aucie mam na radiu logo z słuchawką - nabrałem się to radio nie obsługuje bluetooth przycisk służy do wyciszenia żeby można było spokojnie pogadać gdy w między czasie policja wypisuje nam mandat.

Poszperałem w internecie i znalazłem takie cudo

Lenovo M30-70 tanie 13cali

Witam!

Kopiłem nowego 13 calowego netbooka? laptopa? ultrabookiem to on na pewno nie jest...

A więc zacznijmy od parametrów:Intel Celeron 2957U 1.40 GHz Dual Core4GB RAMDysk 500GB1 x USB 3.0, 1x HDMI, 1 x Ethernet (CISCO jest jakosc), 1 x SD Card reader, 2 x USB 2.0 i na koniec 2 w 1 Jack do słuchawek i do mikrofonu.

W dotyku ten laptop wydaje się bardzo tani, plastik jest prawie szorstki i wydaje sie ze jest bardzo delikatny.

Raspberry Pi 2 — Malina na sterydach

Dziś dostałem nowe Raspberry Pi, w czasie jak instaluję się system Raspbian to podzielę się z wami tym co jak na razie jest mi wiadome. Wcześniej miałem wersję B Raspberry Pi, tą starą jeszcze z dużą kartą SD, też instalowałem na niej Debiana Raspbian przez Noobs_lite.

Malina kupiona z Element14

Specyfikacje techniczne:

CPU Quad Core Broadcom BCM2836

RAM 1GB

4 Porty USB, HDMI, Composite wideo i audio wszystko w jednym 3.5mm jack'u

Zasilanie przez złącze Micro USB

Best Buy na eBay - Samsung Galaxy S4

Witam!

Zamówiłem używanego Samsunga Galaxy S4 i9505 na aukcji eBay. Początkowo sprzedawca żądał 170 funtów ale ostatecznie dostałem go za 150 funtów. Ta wersja telefonu posiada 4-rdzeniowy chip Snapdragon (jest też dostępny w wersji 8-rdzeniowej z chipem Samsunga) i co za tym idzie bateria wystarcza na dłużej niż w wersji z ośmioma rdzeniami.

Tutaj można znaleźć porównanie dwóch wersji tego telefonu ale nie jestem przekonany czy do końca można ufać tym informacjom

Sieć Hoteli Mariott chce blokować hot spoty z smartfonów

Amerykańska sieć hoteli Mariott złożyła prośbę do Federal Communication Comission (FCC) o pozwolenie na blokowanie sygnału/sprzętu jakim są smart-fony z włączonym udostępnianiem internetu - potocznie zwanym mifi.

Sieć Hoteli Mariott miała by uruchomić sprzęt w budynkach który zablokuje częstotliwości używane w sieciach 3G i 4G a pozwala tylko na 2G (oczywiście tak się tylko można domyślać) bo jak by inaczej to zrobić by nie pozbawiać gości zwykłej rozmowy z telefonu komórkowego.