2005 - kolejny rok rekordów w Allegro.pl

Strona główna Aktualności

O autorze

25 milionów sprzedanych przedmiotów, o wartości ponad 1,5 mld złotych - takim wynikiem Allegro.pl - największy w Polsce internetowy serwis aukcyjny, zakończył 2005 rok. To blisko dwa razy więcej niż rok wcześniej. Średnio w ciągu każdej minuty za pośrednictwem serwisu Użytkownicy sprzedawali towary warte 3 tys. złotych.

Nasze statystyki są imponujące - przyznaje Maciej Oppeln-Bronikowski, dyrektor operacyjny serwisu. Wartość sprzedanych za pośrednictwem Allegro.pl przedmiotów przekroczyła 1,5 mld złotych. W tym czasie Użytkownicy wystawili 36,5 mln ofert sprzedaży, czyli prawie tyle, ile przez wszystkie lata istnienia serwisu (rok 1999).

Właściciela zmieniło 25 mln przedmiotów. W 2005 roku Użytkownicy założyli ponad 1,5 mln kont, co obecnie daje liczbę bliską 4 mln. Średnio, w każdej minucie zakładano 3 nowe konta Użytkownika. Pracownicy serwisu odpowiedzieli w ubiegłym roku na 746 tys. pytań Użytkowników, czyli średnio jeden email co 42 sekundy. Allegro.pl już kilka miesięcy temu awansowało do pierwszej piątki najczęściej odwiedzanych stron internetowych w Polsce. Według danych Megapanel PBI/Gemius z października 2005 ponad 54% polskich Internautów odwiedza Allegro.pl przynajmniej raz w miesiącu. To daje ponad 5,3 miliona osób. Według zestawienia podsumowującego poszukiwania internautów korzystających z wyszukiwarek Wirtualnej Polski i serwisu NetSprint.pl w ubiegłym roku, Allegro jest drugą co do popularności najsilniejszą marką w Internecie. Wskazywało na to 82,1% internautów. Z kolei Allegro jako słowo definiowane w wyszukiwarkach tego zestawienia, zajęło trzecie miejsce pod względem popularności, na co wskazywało 75,3% użytkowników sieci.

Rozrastający się serwis to również nowe miejsca pracy. Średnio raz na kwartał zatrudnienie znajduje kilkunastu nowych pracowników. Średnia wieku to 29 lat.

© dobreprogramy
s