DobreProgramy - nie tędy droga...

Jestem zarejestrowanym czytelnikiem tego portalu od 2007 roku i jak dotąd byłem raczej pozytywnie nastawiony do redakcji i życzliwy w stosunku do komentujących, nawet tych "mniej grzecznych".

Niestety, to co ostatnio się dzieje w komentarzach pod artykułami wprost woła o bardziej aktywną moderację. Nawet najbardziej "odporny" czytelnik może się bardzo zdenerwować i zniechęcić do portalu. Niemniej, opiszę po kolei:

1.

Asustor AS1004T mini test w warunkach domowo-biurowych

Asustor AS1004T – NAS cztero-dyskowy za przystępną cenę

Jak wiele osób zawodowo zajmujących się informatyką kieruję się zasadą, że backup danych powinien być ustawowo nakazany wszystkim osobom posiadającym jakiekolwiek cenne dane na dysku komputera, w telefonie bądź w jakimkolwiek innym urządzeniu przechowującym dane.

BOINC — zabawmy się graficznie...

W poprzednim wpisie opisałem pokrótce historię obliczeń rozproszonych oraz platformy BOINC oraz omówiłem trochę działanie serwera z punktu widzenia administratora projektu, natomiast dzisiaj chciałbym się bliżej przyjrzeć zagadnienie różnic w aplikacjach CPU oraz GPU oraz różnych architektur, na których oprogramowanie to może działać. Postaram się także przybliżyć proces portowania aplikacji CPU na platformę OpenCL na przykładzie rzeczywistego projektu naukowego.

BOINC — wyjdź z (czarnej) dziury...

Co jakiś czas na stronach z dziedziny IT powtarza się temat obliczeń rozproszonych wykonywanych za pomocą platformy BOINC. Temat jednak zazwyczaj jest opisywany albo przez pryzmat konkretnego odkrycie (rzadko) lub przez entuzjastę tej platformy i pomijający wiele dość istotnych aspektów technicznych oraz aspektów historycznych, dlatego postanowiłem trochę przybliżyć całą ideę z punktu widzenia administratora takich projektów...

Na początek krótki rys historyczny.