Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Jak za darmo uzyskać więcej miejsca na dane na Dropboksie?

Jednym z najpopularniejszych i najstarszych dysków w chmurze jest Dropbox. Do jego zalet należą:
 • multiplatformowość (z Dropboxa można korzystać na takich systemach, jak Windows, Linux, Mac OS, Android, iOS, czy Windows Phone)
 • bezpieczne wysyłanie plików poprzez protokół SSL i szyfrowanie AES-256.
 • szybkość

Niestety ten dysk w chmurze ma też 1* główną wadę, która dla wielu osób może być barierą nie do pokonania. Na start użytkownik otrzymuje tylko 2gb przestrzeni na dane w chmurze - w porównaniu do konkurencji jest to bardzo mało np. OneDrive oferuje 5gb (lub 15gb/30gb dla dawnych użytkowników, którzy wyrazili chęć, by zachować wcześniej oferowaną pojemność), Dysk Google - 15gb (lub 17gb, dla osób które sprawdziły swoje "ustawienia zabezpieczeń"), Mega - 50gb. Oczywiście są wyjątki np. Spideroak - 2gb.

Jak za darmo zwiększyć pojemność Dropboxa?

 1. Rejestracja z linku polecającego +500mb
 2. Jeżeli nie ma się konta Dropbox, można zarejestrować się przez tzw. link polecający. Dzięki temu na start otrzymuje się dodatkowe 500mb miejsca na dysku wirtualnym. Osoba, od której pochodzi link (która go wysłała/podała) również otrzymuje 500mb - korzyść obopólna. Warto zapytać znajomych, czy mają Dropboxa?, (Gdy planuje się założyć konto w tej usłudze). (Jeżeli nie macie na to czasu, chęci, itp, by to zrobić, mój link znajdziecie tutaj ).

 3. Wykonanie wprowadzenia +250 MB (co najmniej 5 zadań)
  1. "Zapoznaj się z przewodnikiem po usłudze Dropbox" - wystarczy przejrzeć przewodnik
  2. "Zainstaluj aplikację Dropbox na swoim komputerze" - program można pobrać z dp lub bezpośrednio ze strony Dropboxa
  3. "Umieść pliki w swoim folderze Dropbox" - po zainstalowaniu aplikacji na komputerze "wrzucamy" pliki do folderu Dropboxa
  4. "Zainstaluj aplikację Dropbox na innych swoich komputerach"
  5. "Udostępnij folder znajomym lub współpracownikom" - wybieramy folder, klikamy "Udostępnij" i dodajemy nazwy/e-maile osób, którym chcemy go udostępnić (do edycji lub wyświetlania)
  6. "Zaproś znajomych do dołączenia do usługi Dropbox" (więcej w punkcie 3)
  7. "Zainstaluj aplikację Dropbox na swoim urządzeniu przenośnym" - (jeżeli posiada się smartphona lub tablet) można pobrać ją z Google Play (dla Androida), Windows Store (dla Windows Phone) i iTunes (dla iOS)

 4. Zaproś znajomych. +500 MB za 1 znajomego (max 16 GB)
 5. Znajomych można zapraszać za pośrednictwem e-maila, Gmaila, linku polecającego (tzw. łącze) lub Facebooka. Za każdego zaproszonego znajomego, który zarejestruje się z pomocą wybranej metody i zainstaluje Dropboxa na swoim komputerze, otrzymuje się 500 MB. Zaproszony znajomy również otrzymuje 500mb. (Wspominałem o tym w punkcie 1). Tą metodą można rozszerzyć pojemność Dropboxa o nawet 16gb. Oczywiście wtedy 32 znajomych musi wykonać opisane wyżej czynności (zarejestrować się i zainstalować Dropboxa).

 6. Wykonanie zadań +125mb za zadanie
 7. Zadania do wykonania można znaleźć tutaj. Są to głównie czynności typu: "Połącz z kontem w serwisie Facebook", "Opisz, dlaczego lubisz Dropboxa" (krótko) itp.

 8. Automatyczna synchronizacja zdjęć ze smartfona +500 MB (max 3- 5 GB; nie u każdego działa)
 9. Nie dostaniemy oczywiście takiej pojemności za przesłanie 1-2 zdjęć. Gdy w wyniku automatycznej synchronizacji fotografie z telefonu zajmą 500mb na Dropboksie, zostanie przyznane 500mb dodatkowego miejsca i tak, aż do momentu osiągnięcia limitu 3/5gb. Np. Użytkownik posiada 2,5gb przestrzeni na dane na Dropboksie. Włączył na telefonie automatyczną synchronizacje zdjęć w aplikacji Dropbox. Po pewnym czasie okazało się, że fotografie zajęły już 500mb w chmurze. W momencie, gdy to się stało, jego pojemność Dropboxa została zwiększona z początkowych 2,5gb do 3gb.

  Promocje ograniczone czasowo:

  Szczegóły dotyczące każdej z wymienionych promocji można znaleźć tutaj. Przy zdecydowanej większości z nich wymagane jest ukończenie (na Dropboksie) co najmniej 5 z 7 zadań z "Wprowadzenia". W wielu opisanych opisach promocji użyłem zwrotu "mogą się kwalifikować", gdyż czasami potrzebne jest spełnienie dodatkowych wytycznych.

  1. Smartfony Samsunga
  2. Niestety promocja wygasła. W trakcie jej trwania można było uzyskać 48gb na 2 lata / 1 rok / 6 miesięcy (zależnie od urządzenia). Bonus obejmował smartfony z preinstalowaną aplikacją Dropbox.

  3. Konto Dropbox utworzone przy pomocy Kingsoft Office
  4. Za zarejestrowanie nowego konta Dropbox za pośrednictwem aplikacji Kingsoft WPS Office na Androida lub (wkrótce) iOS otrzymuje się bonus 8gb / 3 miesiące. Promocja kończy się 12 lutego 2017 r.

  5. Vodafone Backup+
  6. W niektórych krajach zarówno nowi, jak i dotychczasowi użytkownicy Dropbox mogą zdobyć 25 GB, 50 GB, a nawet 100 GB bezpłatnego miejsca w chmurze na 3, 6, 12 lub 24 miesięcy (lub tak długo, jak obowiązuje dana taryfa Vodafone; w zależności od kraju, w którym się mieszka) przez połączenie swojego konta Dropbox z kontem Vodafone Backup+.

  7. Smartfony HTC
  8. Niestety, podobnie jak w przypadku Samsunga, promocja wygasła. Jeżeli posiadało się telefon (fabrycznie) z HTC Sense 4.0, Sense 4+ lub Sense 5.0 z zainstalowanym Dropboxem, można było kwalifikować się do otrzymania 23 GB miejsca w chmurze, jako dodatek do podstawowych 2 GB, na okres dwóch lat.

  9. A1 + Dropbox
  10. Osoby korzystające z jednego z kwalifikujących się planów taryfowych operatora A1, ( które mieszkają w Austrii) mogą zyskać 3 GB, 50 GB lub 100 GB dodatkowego miejsca w Dropbox na maksymalnie 2 lata.

  11. Acer
  12. Właściciele wybranych modeli komputerów Acer klasy konsumenckiej, kupionych w wybranych krajach w maju 2015 r. lub później mogą kwalifikować się do otrzymania dodatkowych 15 GB miejsca w Dropbox na 3 miesiące.
   Jeśli kupiło się nowy tablet Acer Iconia B1-810 w wybranych krajach jesienią 2014 r. lub później, można kwalifikować się do otrzymania dodatkowych 10 GB miejsca w Dropbox na 3 miesiące.

  13. Asus + Dropbox
  14. Posiadacze nowych komputerów ASUS, zakupionych w wybranych krajach w maju 2015 r. lub później, mogą kwalifikować się do otrzymania dodatkowych 25 GB miejsca w Dropbox na 6 miesięcy.

  15. Dropbox + Bouygues
  16. Gdy korzysta się z jednego z kwalifikujących się planów taryfowych operatora Bouygues, (mieszkając we Francji) można zyskać 2 GB lub 50 GB miejsca w Dropbox.

  17. Dell
  18. Użytkownicy komputerów klasy konsumenckiej i tabletów z systemem Android firmy Dell mogą kwalifikować się do otrzymania dodatkowych 20 GB miejsca w Dropbox.

  19. HP
  20. Posiadacze komputerów klasy konsumenckiej i tabletów z systemem Android marki HP mogą otrzymać dodatkowe 25 GB miejsca w Dropboxa (w wybranych krajach).
   • Jeśli urządzenie HP zostało zakupione przed 23 października 2015 r., 25 GB miejsca premiowego będzie dostępne przez 6 miesięcy od daty aktywacji.
   • Jeśli urządzenie HP zostało zakupione 23 października 2015 r. lub później, 25 GB miejsca premiowego będzie dostępne przez 12 miesięcy od daty aktywacji.

  21. Lenovo
  22. Użytkownicy Dropboxa (zarówno nowi, jak i dotychczasowi ), którzy dokonali zakupu kwalifikującego się do promocji komputera Lenovo w jednym z wybranych krajów w marcu 2015 r. lub później, mogą kwalifikować się do do otrzymania dodatkowych 15 GB miejsca w Dropbox na sześć miesięcy.

  23. Sony
  24. Nowi użytkownicy Dropbox, którzy dokonali zakupu (nowego) telefonu lub tabletu Sony w wybranych krajach w dowolnym okresie w i po jesieni 2014 r., kwalifikują się do otrzymania dodatkowych 23 GB przestrzeni w Dropbox przez 6 miesięcy. Jest to dodatek do 2 GB przyznawanych do kont Dropbox Basic, daje to łącznie 25 GB miejsca.

  Inne sposoby uzyskania dodatkowej przestrzeni (niezalecane)

  Rozwiązania te są prawdopodobnie niezgodne (częściowo lub w pełni) z regulaminem Dropboxa, itp.

  1. Zakup tzw. doładowania np. na Allegro
  2. Za około 20 zł dostaje się +16gb na konto Dropbox. W opisie aukcji widnieje zdanie w stylu: "...jedyne czego będziemy od Ciebie potrzebować to tzw. "link polecający"...". Jak już się pewnie domyślacie sprzedawca tworzy 32 konta Dropbox. Wykorzystuje przy tym link polecający od kotrahenta. Po tej operacji kupujący otrzymuje na swoim koncie Dropbox dodatkowe 16gb, oficjalnie za "zaproszenie znajomych". (Takie są przynajmniej moje przypuszczenia, sam nigdy tego nie sprawdzałem)

  3. Zakup gotowego konta np. na Allegro
  4. Natomiast za około 5 zł więcej otrzymuje się gotowe konto Dropbox o pojemności 22gb. Sprzedawca (po zapłacie) wysyła kontrahentowi dane do konta. Kupujący może je w każdym momencie zmienić.

  Podsumowanie

  Jeżeli użylibyśmy wszystkich 5 metod (na stałe zwiększenie ilości miejsca na dysku) pojemność naszego Dropboxa wyniosłaby 24,25 (/22,25/ w wypadku nie otrzymywania gigabajtów za korzystanie z "Automatycznej synchronizacja zdjęć ze smartfona" - 19,25) gb. W teorii to więcej (lub w wypadku braku możliwości realizacji 5 punktu niewiele mniej) niż łączna (podstawowa) pojemność OneDrive (5gb) i Dysku Google (15gb), ale... ilość miejsce na dane chmur tych firm również można za darmo zwiększyć.

  W produkcie Microsoftu uzyskuje się to poprzez zapraszanie znajomych. Działanie jest zbliżone do Dropboxa - 0,5gb za osobę, ale w Onedrive max to +10gb. Oczywiście w najkorzystniejszej sytuacji są dawni użytkownicy tej chmury, którzy zadeklarowali chęć zatrzymania 15gb, a jeżeli korzystali z synchronizacji zdjęć w telefonie to nawet 30gb. Mogli też zaprosić wcześniej znajomych do używania OneDrive i uzyskać wspomniane 10gb. Sumarycznie przestrzeń wirtualnego dysku od Microsoftu dla każdego z tych użytkowników może sięgać nawet 40gb.

  Na Dysku Google można było uzyskać 2gb (na zawsze; z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu) za sprawdzenie "Ustawień zabezpieczeń".

  Jeżeli ktoś miałby "dziś" utworzyć konto na OneDrive, Dysku Google lub Dropboxie i chciałby uzyskać na zawsze, jak najwięcej przestrzeni na dysku w chmurze, najkorzystniejszy wydaje się Dropbox (Przy założeniu, że osoba ta mogłaby wykonać większość "zadań" na czele z zapraszaniem znajomych. W przeciwnym wypadku, z trzech wymienionych produktów, Dysk Google jest najkorzystniejszy ) . Oczywiście pozostają jeszcze aspekty bezpieczeństwa, szybkości, inne dyski w chmurze niż wymienione przeze mnie... rzeczy, na których w tym wpisie się nie skupiłem, więc warto samemu zdecydować, czego najbardziej się potrzebuje / co jest najważniejsze. Porównanie kilku "Najlepszych dysków wirtualnych online" możecie znaleźć na dp pod tym adresem .

  Pojemność Dropboxa można na stałe zwiększyć ponad 10-krotnie (z 2gb do nawet 24,25gb/22,25gb; lub prawie 10-krotnie z 2gb do 19,25gb). Potrzeba tylko trochę chęci, czasu i drobnej pomocy znajomych.

  Sposobów na czasowe zwiększenie pojemności Dropboxa jest "trochę", a z których możemy skorzystać głównie zależy od tego, jakiej firmy urządzenie / urządzenia posiadamy. Dodatkowe (ograniczone czasowo) miejsce na dysku w chmurze można uzyskać też, jeżeli ma się odpowiednią taryfę / abonament u określonych operatorów sieci komórkowych, dokona się rejestracji przez odpowiednią aplikację mobilną, itp.

  Uwagi

  *Oczywiście to nie jedyna wada, ale pozostałe, np. włamania i wykradanie danych przez hakerów, występują też u konkurencji / odnoszą się do całego systemu przechowywania danych.
  **Jednym z zadań było też "Zarządzaj wiadomościami e-mail z pomocą Mailbox", za którego wykonanie otrzymywało się 1gb przestrzeni. Aktualnie Mailbox został zamknięty. Przez to zadania nie można wykonać, ale jest widoczne na liście.

  Istnieją sposoby, promocje, ... czasowo zwiększające pojemność dysków w chmurze takich, jak OneDrive, Dysk Google, ... ale w tym wpisie nie opisałem ich, gdyż skoncentrowałem się głównie na Dropboksie.

  Fragment "Promocje ograniczone czasowo" jest w większości oparty na artykule Jak mogę skorzystać z promocji Dropbox, która przysługuje mi dzię... i artykułach pośrednich.

   

oprogramowanie internet serwery

Komentarze

0 nowych
DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #1 04.08.2016 14:59

Poza tym co jest oficjalnie dostępne z konta DropBoxa i na stronie, to w sumie nic nowego nie napisałeś. Są to informacje dostępne od dawna. Poza np. zakupem na Allegro. Fakt zakupu tam konta, hmm. Zastanawia mnie legalność tego procederu.

ziggurad   13 #2 04.08.2016 15:11

Ja po prostu kupiłem 1TB i mam spokój ;)

bachus   23 #3 04.08.2016 15:15

Ja tylko dodam, że Dropbox jest nadal najlepszą usługą w swojej dziedzinie.

abrakadabra77   5 #4 04.08.2016 15:15

Tyle cudowania a na hubiC 25GB masz na starcie za darmoszkę do tego o ile zapiszesz się z czyjegoś linka referencyjnego dostaniesz 5GB dodatkowo a jeżeli skorzystasz z programu lojalnościowego to zyskujesz kolejne GB

kubafj   8 #5 04.08.2016 15:18

@DjLeo: Generalnie to chciałem zebrać te wszystkie oficjalne sposoby i względnie krótko opisać. Co do Allegro zgadzam się, że zastanawiająca jest legalność tego procederu.

Anonim (niezarejestrowany)   5 #6 04.08.2016 15:34

@bachus: Zapomniałeś dodać, że z tych darmowych ;)

bachus   23 #7 04.08.2016 15:49

@Anonim (niezarejestrowany): mówię ogólnie - o wersji płatnej/bezpłatnej. Ze znanych mi jedynie Cubby od Logmein ma ciekawą opcję w wersji płatnej - synchronizacja katalogów między urządzeniami z pominięciem chmury.

Anonim (niezarejestrowany)   5 #8 04.08.2016 16:00

@bachus: Tutaj nie chodzi o sprawy techniczne, ale próba wykręcenia się sianem w razie zniszczenia naszych danych. Nigdzie w żadnej chmurze nie ma ucieczki przed odpowiedzialnością:

http://androidnow.pl/dropbox-nowa-klauzula-arbitrazowa/

bachus   23 #9 04.08.2016 16:05

@Anonim (niezarejestrowany): nigdy nie traktowałem chmury jako miejsca gromadzenia danych bez backupu. Backup dropboksa mam ustawiony automatycznie i robi się codziennie, to samo poczta itd. Chyba czas o tym bloga jakiegoś skrobnąć...

Anonim (niezarejestrowany)   5 #10 04.08.2016 16:12

@bachus: Ale to też się tyczy naruszenia prywatności, np. przy ewentualnym wycieku zbioru danych. Przy takich zapisach będzie miało to katastrofalne skutki dla firmy. Zwłaszcza, że taka sama polityka jest w płatnych pakietach. Dropbox już wiele razy dał ciała i tutaj dopatruje dużego minusa w tej usłudze.

bachus   23 #11 04.08.2016 16:23

@Anonim (niezarejestrowany): ale pod tym względem mam na to wywalone - nigdy nie traktowałem takich usług jako miejsca do trzymania newralgicznych danych. Zawsze podziwiam ludzi, którzy przerzucają przez sieć/dropoksy i inne np. zdjęcia, gdzie widać ich siusiaka/cycki (potwierdzają to niektóre wycieki danych).

Anonim (niezarejestrowany)   5 #12 04.08.2016 16:33

@bachus: Ale w chmurze jest już umieszczona większość danych. I to nie tylko cycki, ale najbardziej wrażliwe dane ludzi. Coraz więcej danych z różnych rejestrów państwowych też tam trafia. Także Twoich. Nawet największe firmy mają coraz więcej danych w chmurze i wiedzą że nie ma od tego odwrotu. Jest zbyt wiele zalet i profitów, żeby z tego zrezygnować. Ale mają jednak jakieś tam gwarancje odszkodowawcze przy naruszeniu i wyciekach danych, a D tego nie ma.

Berion   16 #13 04.08.2016 16:43

Wolałbym już opłacić niż się tak z tym mordować. :P

bachus   23 #14 04.08.2016 16:43

@Anonim (niezarejestrowany): dlatego też odbije się to czkawką.

Hrustus   8 #15 04.08.2016 16:47

@bachus: jeszcze gdyby tylko nie gubił plików to byłby idealny.

Anonim (niezarejestrowany)   5 #16 04.08.2016 16:51

@bachus: Odbije się czkawką, Tobie, mnie i innym. Jednak nie można chmury ignorować i synchronizować w Dropboksie tylko logi serwera ;p

bachus   23 #17 04.08.2016 16:52

@Hrustus: przez to mam... backup Dropoksa. Kilka lat temu przy tej większej awarii wystraszyłem się, że ktoś mi się włamał do służbowego komputera, który zostawiłem włączony na czas urlopu. Połowa plików zniknęła niby usunięta na tamtym komputerze. Okazało się, że mieli wtedy poważny problem z klientem dla Windows, co robił takie "sztuczki".

bachus   23 #18 04.08.2016 16:58

@Anonim (niezarejestrowany): ale zaczyna być to trudne - durnowate gazety biznesowe strasznie narzucają chmurę publiczną i nie ma od tego ucieczki. Dla niektórych to "prestiż i muszą być w chmurze". Nie tak całkiem dawno przenosiłem pewną dużą firmę w Azure, łącznie z lokalnym serwerem pocztowym. Co do Exchange - mam jeden strup z głowy mniej, bo z pocztą Microsoftu jest zawsze zabawa a w chmurze sprawuje się całkiem rozsądnie i łatwo nią administrtować... Co jednak do reszty usług - jestem dość sceptyczny, szczególnie jak na siłę wypycha się serwery plików, aplikacji na zewnątrz i potem następuje zderzenie z rzeczywistością, wąską rurą do internetu i korzystanie prawie tak przyjemne, jak rzyganie przez słomkę. Mnie natomiast urzekł rozprowieniony zarząd firmy, gdzie z całą powagą mówili: "jesteśmy dumni, że jesteśmy w chmurze". Dla niekórych to chyba tak ważne, jak granie w golfa, uprawianie CrossFit i przebiegnięcie maratonu.

stasinek   12 #19 04.08.2016 17:00

"Jak już się pewnie domyślacie sprzedawca tworzy 32 konta Dropbox. Wykorzystuje przy tym link polecający od kotrahenta." Prawdopodobnie rejestruje na maile z http://10minutemail.com ?

Autor edytował komentarz w dniu: 05.08.2016 17:50
KoczurekK   10 #20 04.08.2016 18:09

@stasinek: Dużo prościej postawić na RPi serwer e-mail i tworzyć 10 kont jednym poleceniem przez ssh. :P

Berion   16 #21 04.08.2016 19:05

@bachus: I weganizm. Zapomniałeś o weganizmie. :D

pocolog   13 #22 04.08.2016 19:29

@bachus: "Ja tylko dodam, że Dropbox jest nadal najlepszą usługą w swojej dziedzinie."
Ja tylko dodam, że pod pewnymi względami do SpiderOak się nie umywa ;)

ixoos   7 #23 04.08.2016 23:21

Spoko sprawa ale jakoś nie chce mi się takimi rzeczami bawić, ostatnio myślałem sobie nad wyborem jakieś chmury nawet.Może to nie miejsce na to pytanie ale, czy ma ktoś jakieś zestawienie chmur które jest aktualne albo może ktoś coś polecić czy może dropbox jest najlepszym wyborem?

Autor edytował komentarz w dniu: 04.08.2016 23:23
Hrustus   8 #24 05.08.2016 00:12

@bachus: tylko że ten problem ze znikającymi plikami jest/był obecny przynajmniej do maja tego roku ;) Gdyby nie Dysk Google to nie miałbym z czego się do sesji uczyć.

kubafj   8 #25 05.08.2016 00:14
eimi REDAKCJA  17 #26 05.08.2016 12:17

Osobiście polecam pclouda. O wiele lepsza imho usługa niż dropbox, ma bardzo dobrego klienta na linuksa, potrafi też automatycznie przenieść dane z dropboksa i innych dysków online.

pocolog   13 #27 05.08.2016 12:33

@eimi: Ciekawa opcja z tym pcloudem. Wiadomo gdzie trzymają serwery?

kozodoj   9 #28 05.08.2016 14:03

@pocolog: Wg info na stronie to firma szwajcarska. Gdzie mają serwery tego nie wiem. :)

eimi REDAKCJA  17 #29 05.08.2016 21:26

Na Florydzie niestety. No cóż, NSA już ma zdjęcia mojego psa i kilkaset ebooków...

Autor edytował komentarz w dniu: 05.08.2016 21:26
pocolog   13 #30 06.08.2016 00:02

@eimi: a może i pisiaka! a może i kominku w domku letniskowym?!

Uważaj! Może są kwiaciarką!? ;)

kop524   5 #31 06.08.2016 10:09

Ja osobiśce używam OneDrive bo mam premię z mso i GDrive i jest wystarczająco, a kiedyś jeszcze jak był to SurDoc, którego nie ma\, a dawali 100GB za free :(

eimi: jak już powiedziałeś o ebookach to prezypomniało mi się, że niedawno serwis z książkami IT it-ebooks.info zamknęli :(

Pozdro ;)

  #32 06.08.2016 11:07

Ja wolę swój owncloud :)

  #33 06.08.2016 19:38

Ja jakieś szczęście miałem, bo za wykonanie 5 zadań (banalnych z resztą) dostałem 48 GB na stałe ( czyli razem 50 GB), wiem tylko tyle, że to było w ostatnim roku szkolnym. Coś się zmieniło?

ludendorf   7 #34 06.08.2016 21:51

Byłem chwilę na dropboxie kiedy zaczynałem przygodę z chmurami. Ale Skydrive spodobał mi się najbardziej, teraz Onedrive. Bez wysiłku mam tam 1140GB na dane.

Autor edytował komentarz w dniu: 06.08.2016 21:52
drunkula   8 #35 09.08.2016 09:34

Nie wiem czy sposób nadal aktualny, bo dawno zmieniłem branżę, ale rejestracja z domeny edukacyjnej ( .edu, edu.pl) kiedyś automatycznie dodawała 5GB miejsca. Niestety, po aktualizacji adresu email na np. google, ta przestrzeń automatycznie znikała.

  #36 13.08.2016 16:40

ja to widzę tak
do celów profesjonalnych własny vps z porzadnymi dyziami ssd i stawiamy własnego owncloud-a
do celów nieprofesjonalnych wystarczy zainwestować lub poszukać chociażby starego sprzętu jakiś stary lap lub rpi z szuflady + dyzio podpinamy do rutera i stawiamy wlasnego own cloud-a. Ot cała filozofia.
Te wszystkie darmowe komercyjne usługi można o kant dupy rozbić raz, że własność po wrzuceniu na takie cudawianki swoich danych jest mocno dyskusyjna i z pewnością przetrzepana co do bajta to jeszcze jakieś kombinacje alpejskie żeby 200mb przestrzeni uzyskać serio? sory ale to dobre dla desperatów...

  #37 22.03.2017 21:52

Świadectwo pożyczki w ciągu 24 godzin
Witaj trzeba finansowania dla domu, dla firmy, na zakup samochodu, aby stworzyć swój własny biznes, dla większej wątpienia osobistych potrzeb. Kontakt z Panią Isabelle dla kredytów daje pożyczki osobiste, od € 000 do 100. 2. 000 000 euro o nominalnej stopy procentowej 3% niezależnie od ilości Kontakt email: rosalina.adjose@gmail. com

  #38 05.05.2017 21:57

Czy masz jakieś trudności finansowe? Czy potrzebujesz pożyczki? Jeśli tak! Skontaktuj się z Jason Loans and Mortgages Limited ® w celu uzyskania niewielkiej i dużej kwoty pożyczki. Udzielamy pożyczki w wysokości 2% stopy procentowej. Skontaktuj się z nami dziś przez e-mail na adres jasonfinancialhelp@hotmail.com. 5 tysięcy dolarów do 100 milionów dolarów dla osób fizycznych i firm, kredyt jest otwarty dla wszystkich, niezależnie od narodowości.

  #39 25.05.2017 16:06

Można tutaj uzyskać dodatkową przestrzeń na pliki, rejestrujcie z tego linku:
https://db.tt/XiOFsEDdPN

rakso5   11 #40 25.09.2017 16:55

Jeśli zarejestrujesz się z tego linka to na starcie dostaniesz gratis 500MB --> https://db.tt/74olblih