Jak za darmo uzyskać więcej miejsca na dane na Dropboksie?


Jednym z najpopularniejszych i najstarszych dysków w chmurze jest Dropbox. Do jego zalet należą:


 • multiplatformowość (z Dropboxa można korzystać na takich systemach, jak Windows, Linux, Mac OS, Android, iOS, czy Windows Phone)
 • bezpieczne wysyłanie plików poprzez protokół SSL i szyfrowanie AES-256.
 • szybkość

Niestety ten dysk w chmurze ma też 1* główną wadę, która dla wielu osób może być barierą nie do pokonania. Na start użytkownik otrzymuje tylko 2gb przestrzeni na dane w chmurze - w porównaniu do konkurencji jest to bardzo mało np. OneDrive oferuje 5gb (lub 15gb/30gb dla dawnych użytkowników, którzy wyrazili chęć, by zachować wcześniej oferowaną pojemność), Dysk Google - 15gb (lub 17gb, dla osób które sprawdziły swoje "ustawienia zabezpieczeń"), Mega - 50gb. Oczywiście są wyjątki np. Spideroak - 2gb.

Jak za darmo zwiększyć pojemność Dropboxa?

 1. Rejestracja z linku polecającego +500mb

 2. Jeżeli nie ma się konta Dropbox, można zarejestrować się przez tzw. link polecający. Dzięki temu na start otrzymuje się dodatkowe 500mb miejsca na dysku wirtualnym. Osoba, od której pochodzi link (która go wysłała/podała) również otrzymuje 500mb - korzyść obopólna. Warto zapytać znajomych, czy mają Dropboxa?, (Gdy planuje się założyć konto w tej usłudze). (Jeżeli nie macie na to czasu, chęci, itp, by to zrobić, mój link znajdziecie tutaj ).

 3. Wykonanie wprowadzenia +250 MB (co najmniej 5 zadań)


  1. "Zapoznaj się z przewodnikiem po usłudze Dropbox" - wystarczy przejrzeć przewodnik

  2. "Zainstaluj aplikację Dropbox na swoim komputerze" - program można pobrać z dp lub bezpośrednio ze strony Dropboxa

  3. "Umieść pliki w swoim folderze Dropbox" - po zainstalowaniu aplikacji na komputerze "wrzucamy" pliki do folderu Dropboxa

  4. "Zainstaluj aplikację Dropbox na innych swoich komputerach"

  5. "Udostępnij folder znajomym lub współpracownikom" - wybieramy folder, klikamy "Udostępnij" i dodajemy nazwy/e-maile osób, którym chcemy go udostępnić (do edycji lub wyświetlania)


  6. "Zaproś znajomych do dołączenia do usługi Dropbox" (więcej w punkcie 3)

  7. "Zainstaluj aplikację Dropbox na swoim urządzeniu przenośnym" - (jeżeli posiada się smartphona lub tablet) można pobrać ją z Google Play (dla Androida), Windows Store (dla Windows Phone) i iTunes (dla iOS)

 4. Zaproś znajomych. +500 MB za 1 znajomego (max 16 GB)
 5. Znajomych można zapraszać za pośrednictwem e-maila, Gmaila, linku polecającego (tzw. łącze) lub Facebooka. Za każdego zaproszonego znajomego, który zarejestruje się z pomocą wybranej metody i zainstaluje Dropboxa na swoim komputerze, otrzymuje się 500 MB. Zaproszony znajomy również otrzymuje 500mb. (Wspominałem o tym w punkcie 1). Tą metodą można rozszerzyć pojemność Dropboxa o nawet 16gb. Oczywiście wtedy 32 znajomych musi wykonać opisane wyżej czynności (zarejestrować się i zainstalować Dropboxa).

 6. Wykonanie zadań +125mb za zadanie
 7. Zadania do wykonania można znaleźć tutaj. Są to głównie czynności typu: "Połącz z kontem w serwisie Facebook", "Opisz, dlaczego lubisz Dropboxa" (krótko) itp.

 8. Automatyczna synchronizacja zdjęć ze smartfona +500 MB (max 3- 5 GB; nie u każdego działa)
 9. Nie dostaniemy oczywiście takiej pojemności za przesłanie 1-2 zdjęć. Gdy w wyniku automatycznej synchronizacji fotografie z telefonu zajmą 500mb na Dropboksie, zostanie przyznane 500mb dodatkowego miejsca i tak, aż do momentu osiągnięcia limitu 3/5gb. Np. Użytkownik posiada 2,5gb przestrzeni na dane na Dropboksie. Włączył na telefonie automatyczną synchronizacje zdjęć w aplikacji Dropbox. Po pewnym czasie okazało się, że fotografie zajęły już 500mb w chmurze. W momencie, gdy to się stało, jego pojemność Dropboxa została zwiększona z początkowych 2,5gb do 3gb.

  Promocje ograniczone czasowo:

  Szczegóły dotyczące każdej z wymienionych promocji można znaleźć tutaj. Przy zdecydowanej większości z nich wymagane jest ukończenie (na Dropboksie) co najmniej 5 z 7 zadań z "Wprowadzenia". W wielu opisanych opisach promocji użyłem zwrotu "mogą się kwalifikować", gdyż czasami potrzebne jest spełnienie dodatkowych wytycznych.

  1. Smartfony Samsunga
  2. Niestety promocja wygasła. W trakcie jej trwania można było uzyskać 48gb na 2 lata / 1 rok / 6 miesięcy (zależnie od urządzenia). Bonus obejmował smartfony z preinstalowaną aplikacją Dropbox.

  3. Konto Dropbox utworzone przy pomocy Kingsoft Office
  4. Za zarejestrowanie nowego konta Dropbox za pośrednictwem aplikacji Kingsoft WPS Office na Androida lub (wkrótce) iOS otrzymuje się bonus 8gb / 3 miesiące. Promocja kończy się 12 lutego 2017 r.

  5. Vodafone Backup+
  6. W niektórych krajach zarówno nowi, jak i dotychczasowi użytkownicy Dropbox mogą zdobyć 25 GB, 50 GB, a nawet 100 GB bezpłatnego miejsca w chmurze na 3, 6, 12 lub 24 miesięcy (lub tak długo, jak obowiązuje dana taryfa Vodafone; w zależności od kraju, w którym się mieszka) przez połączenie swojego konta Dropbox z kontem Vodafone Backup+.

  7. Smartfony HTC
  8. Niestety, podobnie jak w przypadku Samsunga, promocja wygasła. Jeżeli posiadało się telefon (fabrycznie) z HTC Sense 4.0, Sense 4+ lub Sense 5.0 z zainstalowanym Dropboxem, można było kwalifikować się do otrzymania 23 GB miejsca w chmurze, jako dodatek do podstawowych 2 GB, na okres dwóch lat.

  9. A1 + Dropbox
  10. Osoby korzystające z jednego z kwalifikujących się planów taryfowych operatora A1, ( które mieszkają w Austrii) mogą zyskać 3 GB, 50 GB lub 100 GB dodatkowego miejsca w Dropbox na maksymalnie 2 lata.

  11. Acer
  12. Właściciele wybranych modeli komputerów Acer klasy konsumenckiej, kupionych w wybranych krajach w maju 2015 r. lub później mogą kwalifikować się do otrzymania dodatkowych 15 GB miejsca w Dropbox na 3 miesiące.
   Jeśli kupiło się nowy tablet Acer Iconia B1-810 w wybranych krajach jesienią 2014 r. lub później, można kwalifikować się do otrzymania dodatkowych 10 GB miejsca w Dropbox na 3 miesiące.

  13. Asus + Dropbox
  14. Posiadacze nowych komputerów ASUS, zakupionych w wybranych krajach w maju 2015 r. lub później, mogą kwalifikować się do otrzymania dodatkowych 25 GB miejsca w Dropbox na 6 miesięcy.

  15. Dropbox + Bouygues
  16. Gdy korzysta się z jednego z kwalifikujących się planów taryfowych operatora Bouygues, (mieszkając we Francji) można zyskać 2 GB lub 50 GB miejsca w Dropbox.

  17. Dell
  18. Użytkownicy komputerów klasy konsumenckiej i tabletów z systemem Android firmy Dell mogą kwalifikować się do otrzymania dodatkowych 20 GB miejsca w Dropbox.

  19. HP
  20. Posiadacze komputerów klasy konsumenckiej i tabletów z systemem Android marki HP mogą otrzymać dodatkowe 25 GB miejsca w Dropboxa (w wybranych krajach).


   • Jeśli urządzenie HP zostało zakupione przed 23 października 2015 r., 25 GB miejsca premiowego będzie dostępne przez 6 miesięcy od daty aktywacji.
   • Jeśli urządzenie HP zostało zakupione 23 października 2015 r. lub później, 25 GB miejsca premiowego będzie dostępne przez 12 miesięcy od daty aktywacji.

  21. Lenovo
  22. Użytkownicy Dropboxa (zarówno nowi, jak i dotychczasowi ), którzy dokonali zakupu kwalifikującego się do promocji komputera Lenovo w jednym z wybranych krajów w marcu 2015 r. lub później, mogą kwalifikować się do do otrzymania dodatkowych 15 GB miejsca w Dropbox na sześć miesięcy.

  23. Sony
  24. Nowi użytkownicy Dropbox, którzy dokonali zakupu (nowego) telefonu lub tabletu Sony w wybranych krajach w dowolnym okresie w i po jesieni 2014 r., kwalifikują się do otrzymania dodatkowych 23 GB przestrzeni w Dropbox przez 6 miesięcy. Jest to dodatek do 2 GB przyznawanych do kont Dropbox Basic, daje to łącznie 25 GB miejsca.

  Inne sposoby uzyskania dodatkowej przestrzeni (niezalecane)

  Rozwiązania te są prawdopodobnie niezgodne (częściowo lub w pełni) z regulaminem Dropboxa, itp.

  1. Zakup tzw. doładowania np. na Allegro
  2. Za około 20 zł dostaje się +16gb na konto Dropbox. W opisie aukcji widnieje zdanie w stylu: "...jedyne czego będziemy od Ciebie potrzebować to tzw. "link polecający"...". Jak już się pewnie domyślacie sprzedawca tworzy 32 konta Dropbox. Wykorzystuje przy tym link polecający od kotrahenta. Po tej operacji kupujący otrzymuje na swoim koncie Dropbox dodatkowe 16gb, oficjalnie za "zaproszenie znajomych". (Takie są przynajmniej moje przypuszczenia, sam nigdy tego nie sprawdzałem)

  3. Zakup gotowego konta np. na Allegro
  4. Natomiast za około 5 zł więcej otrzymuje się gotowe konto Dropbox o pojemności 22gb. Sprzedawca (po zapłacie) wysyła kontrahentowi dane do konta. Kupujący może je w każdym momencie zmienić.

  Podsumowanie

  Jeżeli użylibyśmy wszystkich 5 metod (na stałe zwiększenie ilości miejsca na dysku) pojemność naszego Dropboxa wyniosłaby 24,25 (/22,25/ w wypadku nie otrzymywania gigabajtów za korzystanie z "Automatycznej synchronizacja zdjęć ze smartfona" - 19,25) gb. W teorii to więcej (lub w wypadku braku możliwości realizacji 5 punktu niewiele mniej) niż łączna (podstawowa) pojemność OneDrive (5gb) i Dysku Google (15gb), ale... ilość miejsce na dane chmur tych firm również można za darmo zwiększyć.

  W produkcie Microsoftu uzyskuje się to poprzez zapraszanie znajomych. Działanie jest zbliżone do Dropboxa - 0,5gb za osobę, ale w Onedrive max to +10gb. Oczywiście w najkorzystniejszej sytuacji są dawni użytkownicy tej chmury, którzy zadeklarowali chęć zatrzymania 15gb, a jeżeli korzystali z synchronizacji zdjęć w telefonie to nawet 30gb. Mogli też zaprosić wcześniej znajomych do używania OneDrive i uzyskać wspomniane 10gb. Sumarycznie przestrzeń wirtualnego dysku od Microsoftu dla każdego z tych użytkowników może sięgać nawet 40gb.

  Na Dysku Google można było uzyskać 2gb (na zawsze; z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu) za sprawdzenie "Ustawień zabezpieczeń".

  Jeżeli ktoś miałby "dziś" utworzyć konto na OneDrive, Dysku Google lub Dropboxie i chciałby uzyskać na zawsze, jak najwięcej przestrzeni na dysku w chmurze, najkorzystniejszy wydaje się Dropbox (Przy założeniu, że osoba ta mogłaby wykonać większość "zadań" na czele z zapraszaniem znajomych. W przeciwnym wypadku, z trzech wymienionych produktów, Dysk Google jest najkorzystniejszy ) . Oczywiście pozostają jeszcze aspekty bezpieczeństwa, szybkości, inne dyski w chmurze niż wymienione przeze mnie... rzeczy, na których w tym wpisie się nie skupiłem, więc warto samemu zdecydować, czego najbardziej się potrzebuje / co jest najważniejsze. Porównanie kilku "Najlepszych dysków wirtualnych online" możecie znaleźć na dp pod tym adresem
  .

  Pojemność Dropboxa można na stałe zwiększyć ponad 10-krotnie (z 2gb do nawet 24,25gb/22,25gb; lub prawie 10-krotnie z 2gb do 19,25gb). Potrzeba tylko trochę chęci, czasu i drobnej pomocy znajomych.

  Sposobów na czasowe zwiększenie pojemności Dropboxa jest "trochę", a z których możemy skorzystać głównie zależy od tego, jakiej firmy urządzenie / urządzenia posiadamy. Dodatkowe (ograniczone czasowo) miejsce na dysku w chmurze można uzyskać też, jeżeli ma się odpowiednią taryfę / abonament u określonych operatorów sieci komórkowych, dokona się rejestracji przez odpowiednią aplikację mobilną, itp.

  Uwagi

  *Oczywiście to nie jedyna wada, ale pozostałe, np. włamania i wykradanie danych przez hakerów, występują też u konkurencji / odnoszą się do całego systemu przechowywania danych.
  **Jednym z zadań było też "Zarządzaj wiadomościami e-mail z pomocą Mailbox", za którego wykonanie otrzymywało się 1gb przestrzeni. Aktualnie Mailbox został zamknięty. Przez to zadania nie można wykonać, ale jest widoczne na liście.

  Istnieją sposoby, promocje, ... czasowo zwiększające pojemność dysków w chmurze takich, jak OneDrive, Dysk Google, ... ale w tym wpisie nie opisałem ich, gdyż skoncentrowałem się głównie na Dropboksie.

  Fragment "Promocje ograniczone czasowo" jest w większości oparty na artykule Jak mogę skorzystać z promocji Dropbox, która przysługuje mi dzię... i artykułach pośrednich.