Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Android 4.0 dla telefonów Sony (Ericsson) - nareszcie!

Nie dalej jak kilka dni temu, narzekałem na wady Androida w wersji 2.3, a dziś jestem już posiadaczem systemu od Google w wersji 4.0. Szczęśliwie mój telefon (Sony Ericsson Xperia Arc S) dostał aktualizację w pierwszym rzucie, który zaczął się 11 dni temu dla Danii, Szwecji, Islandii, Finlandii i Norwegii. Polsce przyszło poczekać tylko (wg Sony wszystkie kraje dostaną aktualizację w przeciągu 4-6 tygodni) parę dni więcej. Zgodnie z zapowiedzią na telefonie nie pojawiła się żadna informacja o dostępności aktualizacji, nie było o tym także wzmianki na oficjalnym blogu Xperii.

Proces aktualizacji

Sam proces jest standardowy i wygląda identycznie jak każda inna aktualizacja softu na telefonie Sony. Podłączamy telefon do komputera z zainstalowanym PC Companion, który informuje nas o dostępności aktualizacji i instruuje krok po kroku co mamy zrobić.
Plus dla Sony, za szybkość (wg informacji przed instalacją, aktualizacja może trwać do pół godziny, u mnie zajęła jakieś 5 minut) oraz zachowanie wszystkich danych i ustawień telefonu.

Pierwsze wrażenie

Telefon włącza się koszmarnie długo, jak to Android. Wita nas napis Sony, a następnie Xperia. Następnie zostajemy poinformowani, że telefon aktualizuje aplikacje (w moim przypadku było ich 199, więc wnioskuję ze chodziło tu o składniki systemu). Następnie uzyskujemy krótkie zestawienie nowości w systemie, wybieramy 2 czy 3 opcje i możemy zacząć pracę.
Już sam Lock Screen jest lekko zmodyfikowany wizualnie. Pociągając pasek od prawej do lewej nie wyciszmy telefonu (jak miało to miejsce przed aktualizacją) lecz włączymy aparat. Cóż... ma to swoje wady i zalety i trudno mi się ustosunkować, czy zmiana ta mi się podoba, więc nie będę komentował.
Wydaje mi się (mogę się mylić), ze jakiś czas temu Max narzekał na zmianę wyglądu ikon w Androidzie 4. Faktycznie jest to zauważalne, ale nie powiem żeby było uciążliwe. Czy ładniejsze... moim zdaniem ikony, mimo że nowe, są równie ładne/brzydkie co stare. Dodano także parę animacji, przede wszystkim animację obracania ekranu, gdy zmienimy położenie telefonu - bardzo efektownie to wygląda.

Głębsza zabawa

Przebudowane zostały ustawienia telefonu, wg mnie na plus. Zostały podzielone na dodatkowe kategorie, do tego z poziomu głównej zakładki ustawień możemy włączyć wifi czy bluetooth - czyli w moim przypadku dość często używane przełączniki.
Możemy także szybko zobaczyć, co zajmuje nam miejsce w telefonie oraz na karcie pamięci...
...oraz zuzycie internetu
Dodano także sporo funkcji w zakładce dla programistów.

W nowym systemie pojawiło się także parę nowych widżetów i tapet animowanych. Bez sensu wymieniać je wszystkie, z ciekawszych natomiast mogę polecić kalendarz - bardzo brakowało mi porządnego kalendarza w poprzedniej wersji systemu. Dodatkowo mamy także widżet GMaila i YouTube.
Ponad to całkiem zmieniono wyświetlanie ostatnio uruchomionych aplikacji. Miało być ładniejsze i czytelniejsze. Ładniejsze jest, owszem, ale moim zdaniem poprzednia wersja (lista małych ikonek) była bardziej intuicyjna i szybsza w obsłudze.

Smartphone jako telefon

Google zrezygnowało z osobnej klawiatury telefonicznej do wybierania numerów i zintegrowano ją z rejestrem połączeń i książką telefoniczną. Tak więc chcąc wybrać numer, nad klawiaturą będziemy mieli wykaz ostatnich połączeń, a wybierając numer telefon automatycznie będzie szukał pasujących kontaktów i próbował nam podrzucić.
W sytuacji gdy ktoś do nas dzwoni, dostaliśmy dodatkową opcję: obok odbierz i odrzuć mamy do wyboru "odrzuć i wyślij wiadomość". Po wybraniu tego, telefon sam wyśle do dzwoniącego sms o treści "nie mogę teraz rozmawiać, zadzwoń później" lub podobnej - mamy kilka sms do wyboru.

Podsumowanie

We wpisie przedstawiłem tylko ważniejsze (wg mnie) zmiany, bo tych jest znacznie więcej. Czy nowy system będzie rewolucyjnie lepszy, czy porażką ciężko orzec po paru godzinach użytkowania. Pierwsze wrażenie wywarł pozytywne, choć trochę minie nim przywyknę do nowego wyglądu i układu funkcji. Mam nadzieje, że moje wrażenia nie są mylne i rzeczywiście Google postarało się tworząc nowy system, szczególnie że tyle czasu musiałem czekać na aktualizację. 

oprogramowanie urządzenia mobilne inne

Komentarze

0 nowych
kamil_w   11 #1 24.04.2012 15:24

ICS jest na prawdę fajny. Ubolewam, że każdy producent wrzuca swoją nakładkę na ten system, bo Lodowa Kanapka sama w sobie jest funkcjonalna i ładna wizualnie i często te nakładki tyko psują jej wygląd. Widzę, że Sony też się nie powstrzymał i musiał dodać coś od siebie. A szkoda.
Mnie najbardziej zdziwiła funkcja Schowka. Gdy skopiuje się jaki tekst/obrazek w niektórych polach po przytrzymaniu palca pojawia się nie tylko opcja "wklej" ale również dodatkowa - "schowek", po kliknięciu której pokazuje się lista skopiowanych wcześniej elementów.

  #2 24.04.2012 23:18

Jak dla mnie narazie największą wadą jest 3-5 sekundowy lag, jak włącza się funkcje telefonu i ostatnich połączeń (tak jak w opisie są teraz zintegrowane w jednym oknie) - nie występuje zawsze ale bardzo często. Tak to według mnie telefon działa tak sprawnie jak na GB. A no i sama sprawa kontaktów - jakoś lepiej wyglądały w GB, np zdjęcia były w tle kontaktu a teraz jest tylko jakaś marna ikonka u góry ekranu. Bardzo przyjemną rzeczą jest natomiast pasek powiadomień, który jest lekko przeźroczysty, można usuwać pojedyncze zdarzenia jak też uzyskać do niego dostęp w oknie blokady.

A i jeszcze sprawa odtwarzacza - jest taki sam jak w GB, czyli Sony nie wysilił się za bardzo... Choć cała ta nakładka (Timescape) ujdzie w tłumie to mam nadzieję, że chłopaki jeszcze co nieco poprawią w kolejnych updatach - jeśli takowe będą :)

  #3 25.04.2012 14:14

Szkoda, że nie pokazałeś jednak różnic w wyglądzie interfejsu - pulpit i menu główne. Z powodu braku tych screenów artykuł jest trochę "na skróty". Generalnie jest dobrze.

kubut   19 #4 25.04.2012 15:14

@bigberet - w kwestii odtwarzacza jedyną zmianą jest dostęp do niego z poziomu lockscreena, ale zauważyłem to dopiero po napisaniu wpisu ;)

@czajson - bo ekran główny i menu główne się nie różnią, zmieniło się tylko pojedyncze ikony

  #5 25.04.2012 19:10

Zróbcie dla Samsunga Galaxy Y :)

underface   14 #6 25.04.2012 19:30

dobra wszystko ładnie pięknie - masa osób jest zachwycona tym managerem danych w ICS. ale czy posiada on funkcję, która pozwala określić rozmiar pakietu z jakiego nas rozlicza operator? bo jeżeli nie to kolejny mało użyteczny w PL ficzer który pozwala to sprawdzić tylko orientacyjnie

underface   14 #7 25.04.2012 19:32

a co do ostatnio uruchomionych aplikacji to w ICS z tego podglądu masz możliwość ich szybkiego "ubicia" :D

underface   14 #8 25.04.2012 19:33

"Tak więc chcąc wybrać numer, nad klawiaturą będziemy mieli wykaz ostatnich połączeń, a wybierając numer telefon automatycznie będzie szukał pasujących kontaktów i próbował nam podrzucić."
to tzw smart dialing - zaimplementowane w 2.3.5 już dla motoroli razr,atrix i chyba defy fajna sprawa

kubut   19 #9 25.04.2012 21:10

@underface - no niestety ale nie posiada on możliwości ustawienia niczego prócz tego co widać na screenie, czyli limitu. Co do smart dialing to nie wiedziałem, ze tak to się zwie, dzięki ;)

Ardziej   5 #10 26.04.2012 19:07

A ja czekam na ICS dla S'ki :)
W maju sypnę wpis na temat nowej S'ki :)

Pablo55   6 #11 29.04.2012 20:07

@underface
"dobra wszystko ładnie pięknie - masa osób jest zachwycona tym managerem danych w ICS. ale czy posiada on funkcję, która pozwala określić rozmiar pakietu z jakiego nas rozlicza operator?"
Tak. Można ustalić zarówno ostrzeżenie o zbliżaniu się końca pakietu jak i limit danych. Oczywiście nie jest to w 100% dokładne, ale nie jest źle. U mnie ten aplet ma bardzo mały odchyłek od danych operatora (Play).

Hase   4 #12 30.04.2012 08:41

Osoby, które mają jakieś problemy z updatep przez PcCompanion, bądź wgranego jakiegoś custom Roma, mogą być zainteresowane jak wgrać kanapkę manualnie.
http://androidadvices.com/update-sony-ericsson-xperia-arc-official-ics-403-firmware/
Ja wgrywałem ICS właśnie korzystając z tej instrukcji.

Nie odczuwam jakiejś gigantycznej różnicy między pienikiem a kanapką, choć są zmiany na plus. Timescape Sony w ogóle mi się nie podoba, więc pewnie cała powłoka telefonu zostanie zastąpiona czymś innym. Launchera i ekran blokady już zastąpiłyl aplikacje spod bandery GO.

  #13 01.05.2012 14:43

@ underface - smart dialing miałem w HTC Desire już w andku z numerem 2.1.

  #14 01.05.2012 22:30

Czyli wiele szumu o wielkie NIC. Po przeczytaniu dziesiątek negatywnych opinii dot. ICS na różnych portalach i forach stwierdzam, że na moim Arc S pozostanie GB. Jest stabilny, ładny i szybki to po grzyba bawić się w aktualizację która niewiele wnosi innowacyjnego czy jakościowego. Parę pierdółek a tyle szumu.

kubut   19 #15 02.05.2012 14:04

@Mera - wielkich innowacji faktycznie nie wnosi, jednak jeśli warto mieć parę dodatkowych funkcji to czemu nie?

Orlando   3 #16 05.05.2012 16:07

A ja wciąż czekam na zlitowanie i aktualizację mojej Xperii X10 Mini Pro do wersji przynajmniej 2.2. W tym tygodniu sprawdziłem i udało mi się uaktualnić do wersji 2.1 update 1, a telefon kupiłem prawie rok temu z A2.1. I to był ostatni raz. Mam też iPhone'a i tutaj nie narzekam, bo Apple mnie nie olewa. Akurat oba telefony mam tak samo długo i na Iphone miałem już z dziesięć aktualizacji.

  #17 07.05.2012 08:29

do Orlando:
chm skoro do jabłka miałeś tyle aktualizacji, to pozostaje tylko jedno pytanie, czemu?
aż tyle poprawek? :)

Orlando   3 #18 07.05.2012 17:27

Po pierwsze to były nie tylko poprawki, ale przede wszystkim aktualizacje, w tym na nowszy system operacyjny. A po drugie - nawet nie chce mi się liczyć ile było poprawek pomiędzy Androidem 2.1 a 4.0.4:) A ja dostałem tylko jedną i to bardzo starą. Telefon między innymi nie wyświetlał MMSów, zawieszał się, a synchronizacja z kontem Google też działała dosyć dziwnie. Ja się zniechęciłem do Androida.

  #19 07.06.2012 14:46

czy was też denerwuje dżwięki przy naciskaniu ekranu ???

kubut   19 #20 07.06.2012 23:21

Jakie dźwięki? Nie ma żadnych dźwięków :P Sprawdź w ustawieniach, pewnie da się wyłączyć ;)

  #21 09.06.2012 09:52

tak jak pisał kubal395, czy ktoś wie jak wyłączyć te kretyńskie dźwięki przy naciskaniu ekranu, bo nieda się tego zrobić w ustawieniach???!!!

  #22 09.06.2012 19:38

Jednak nie można wyłączyć dźwięków ekranu i klawiatury i wibracji w ustawieniu >Dźwięk<

  #23 09.06.2012 23:44

Po aktualizacji Xperii arc na Android 4,0 nie mogę wyłączyć dźwięków systemowych tj. wybieranie numeru, dotknięcia ekranu, blokady ekranu.

kubut   19 #24 10.06.2012 15:01

U mnie dźwięki te można wyłączyć w Ustawienia-Dźwięk, w sekcji "system". Jeśli Ci nie dzialają te ustawienia to spróbuj może wgrać system od nowa?

  #25 16.06.2012 23:54

Wie ktoś co w aktualizacja na arc s od orange, bo słyszałem że mogą być z tym problemy, ponoć orange samo aktualizuje telefony swoim badziewnym softem. Mam telefon dwa miesiące, jeszcze go w stu procentach nie poznałem ale mi żadna aktualizacja nie wchodzi, ani PC Companion ani przez tel.

  #26 20.06.2012 00:14

Mam te sam problem z wylaczeniem dzwieku w se mini pro : / pomoze ktos ??

  #27 22.06.2012 12:30

w GB było duże zdjęcie w tle wybieranego kontaktu, teraz w ICS jest małe. czy i jak można to zmienc?

  #28 22.06.2012 13:21

w GB było duże zdjęcie w tle wybieranego kontaktu (podczas dzwonienia), teraz w ICS jest małe. czy i jak można to zmienc?

  #29 23.06.2012 18:34

jak długo robiła Wam się ta aktualizacja bo u mnie w drugim kroku (tam gdzie jest przygotowanie komputera), bo u mnie dochodzi prawie do końca i się zatrzymuje i tak stoi z godzinę...próbowałem potem kilka razy uruchomić od nowa i to samo. nie wiem w czym problem??? można tą aktualizację zrobić jakimś innym programem niż ten od SE??? proszę o pomoc bo chcę w końcu tego ICS'a;p

  #30 23.06.2012 18:34

jak długo robiła Wam się ta aktualizacja bo u mnie w drugim kroku (tam gdzie jest przygotowanie komputera), bo u mnie dochodzi prawie do końca i się zatrzymuje i tak stoi z godzinę...próbowałem potem kilka razy uruchomić od nowa i to samo. nie wiem w czym problem??? można tą aktualizację zrobić jakimś innym programem niż ten od SE??? proszę o pomoc bo chcę w końcu tego ICS'a;p

  #31 24.06.2012 21:01

Krzychuw89 mam ten sam problem z Xperia S i po prostu kilka razy probowalem i zatrzymuje sie wlasnie na koncu przygotowywania komputerai i stoi tak,czekalem pol nocy raz i nic...tez nie wiem co z tym zrobic:/

  #32 24.06.2012 21:27

Krzychuw89 mam ten sam problem z Xperia S i po prostu kilka razy probowalem i zatrzymuje sie wlasnie na koncu przygotowywania komputerai i stoi tak,czekalem pol nocy raz i nic...tez nie wiem co z tym zrobic:/

  #33 24.06.2012 23:46

tak się robi screanshoty: http://www.youtube.com/watch?v=Yg4FRNEw5YM , bo widziałem że były o to pytania ;]

  #34 27.06.2012 07:33

Mam arc s miesiąc i jako tako go poznałem.Może ktoś mI napisze czy naprawdę warto instalować nowego Androida?Dużo czasu zabrało mi wgrywanie setek utworów,zdjęć,kontaktów.Nie skasuja się czasem przy instalacji? Na razie obsługa telefonu mi się podoba,nie będzie to zmiana na gorsze?

  #35 01.07.2012 14:23

Mój Mini pro poradził sobie z aktualizacją w ok 14minut. Fajny nowy Andek. Trzeba było kilka paek wgrać na nowo ale teraz wszystko hula. Dla niewtajemniczonych: aktualizacja systemu do 4.0 nie powoduje zmian w ustawieniach telefonu, usunięcia aplikacji lub danych takich jak mp3 itd. pozdro

  #36 02.07.2012 18:43

po aktualizacji telefonu sony xperia s co jakis czas telefon mi sie z uaktywnia tzn wyswietlacz zapala i zaraz gasnie

  #37 02.07.2012 18:52

moj sony xperia s po aktualizacji telefon mi sie co jakis czas zaswieca i gasnie niewiem czemu

  #38 06.07.2012 21:13

Żeby wyswietlały sie duze zdjecia w kontaktach trzeba dodac je jeszcze raz

  #39 20.07.2012 10:09

Mialem tez problem tych kretynskich dzwiekow systemowych po aktualizacji androida i nie moglem ich za cholere wylaczyc. Ponowna aktualizacja/naprawa androida poprzez PC pomogla zdecydowanie. Zrobcie reaktualizacje systemu-oprogramowania.....

  #40 27.07.2012 16:43

Jak dla mnie po wczorajszej aktualizacji z 2.3.4 ISC działa bardzo gładko. Lag niestety wystepuje przy wybieraniu numerow ale cóż. Ogólnie wszystko śmiga jak dla mnie o wiele lepiej niz na GB. POLECAM.

  #41 03.08.2012 11:53

beznadzieja, system wali sie co chwile, tnie sie prz byle operacji, widgety bez sensu - nie ma sie czym zachwycac, dwa razy naprawialem system, musialem powyjmowac wszystko, baterie, karte, sim - kompletne dno! lepszy byl 2.3.4 /xperia neo - nie V/ 8gb/

kubut   19 #42 03.08.2012 16:29

@kw - też miałem problemy z systemem po 1 instalacji, ale przeinstalowanie na nowo naprawiło błędy, a aktualizacja do 4.0.4 całkowicie wyeliminowała błędy

  #43 07.08.2012 23:41

A u mnie na ICS w SE NEO V nie bardzo chce działac Wi-Fi

  #44 13.08.2012 11:43

mam SE mini pro i zainstalowałem androida 4.0 i mi się kompletnie nie podoba . Po 1 nie działają mi teraz filmy na ekino.tv czy kinolive.pl oraz musiałem od nowa wpisac kontakty znajomych . Po 2 chciałbym wrócic do starego oryginalnego androida czyli 2.3.4 proszę o pomoc .......z góry dziękuje

  #45 16.08.2012 11:18

Przeczytałam i nie znalazłam problemu z dzwonkami. Po wyłączeniu telefonu jak i podłączeniu ładowarki (obojętnie czy ładuje normalnie czy przez kompa) zmienia dzwonki. Co ciekawe zawsze na inne :) Przypisane dzwonki do kontaktów oczywiscie znikają. Kontakty są na telefonie. Jakieś rady? Pomoc? Z góry dziękuje :)

  #46 20.08.2012 18:59

czy aktualizacja wprowadziła jakieś zmiany w diodach powiadomień. mam SE Live with Walkman i niestety po aktualizacji dioda nie informuje mnie o wiadomości, a robiła to wcześniej. Jest jakiś sposób by ja przywrócić? BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDZ.

  #47 23.08.2012 18:44

Jak zejść do poprzedniej wersji? W moim przypadku zmienił się sposób wyświetlania danego kontaktu. Wcześniej na tle wybranego wcześniej zdjęcia wyświetlały się informacje kontaktu, po przekręceniu telefonu zdjęcie wypełniało cały ekran z lekkim przyciemnieniem - wg. mnie bardzo ładnie to wyglądało. Teraz gdy wywołuje dany kontakt praktycznie 80% ekranu to czerń, zdjęcie ogranicza się do małej niewyraźnej miniaturki, obok numer i tyle...cały efekt poszedł w las...da się jakoś wrócić do poprzedniego sposobu wyświetlania danego kontaktu?

  #48 25.08.2012 23:31

pomózcie prosze, zainstalowałam nanowsza wersje 4.0 isc, a chciałabym to skasowac i wrocic do poprzedniej-mam se xperia arc s od dziś nie mam pojecia jak to zrobic, załuje ze poprzec PCC zainstalowałam ta najnowsza aktualizacje,prosze o porady na gg 4929443, albo tutaj na stronie,bede bardzo wdzieczna:(

  #49 09.09.2012 11:23

Podłączam się pod poprzednią wypowiedź, też chcę wrócić w arc s do poprzedniej wersji. JAK????????? PLZ PLZ PLZ jak to zrobić?

  #50 09.09.2012 11:24

podłączam się pod poprzednią wypowiedź, też bardzo chcę w arc s wrócić do poprzedniej wersji. PLISS PLISS PLISS JAK TO ZROBIĆ?

  #51 10.09.2012 09:26

adiva , mam podobnie ,xperia mini pro adroid 4.0.4 jak wylacze telefon i wlacze to znikaja dzięki przypisane lub są zmienione ! no i jak wysyłam na kompa fotki to mam miniaturki ale zamazane ! z innych modeli jest ok .

a zeby wrócić do android 2 to trzeba zresetować całkowicie telefon do USTAWIENIA FABRYCZNE, czyli wejsc w ustawienia - kopia zapasowa i resetowanie - ustawienia fabryczne

do sony mozna zadzownic i doradza to samo , tak jak w nokia , odbiera mila pani lub pan , z jakims dziwnym akcentem , ty zglaszasz problem i usłyszysz - czy resetowno ustawienia ? a jesli nie pomoglo to czy przywrocono ustawienia fabryczne (ale prosiem pamientać zieby żrobić kopia zapasiowa)...... i tak w kółko - jesli sie odpowie ze to sie robilo to zaproponuja oddanie do serwisu hahahaha

  #52 10.09.2012 22:59

niedawno zdiolem somlocka kodem z SX s .Czy aktualizacja do ICS spowoduje uaktywnienie somlocka ?

artmix   1 #53 15.09.2012 16:11

HEJ , a można te oryginalne wiadomości sms zmienić ?? te gdy ktoś dzwoni i odrzucamy wysyłajac wiadomość :)

  #54 17.09.2012 13:18

Czy w Xperia mini pro można zapisać datę urodzin przy kontakcie? Nie potrafię odnaleźć takiej opcji :(
I co z brakiem mrugającej diody przy przychodzących smsach? Czy ktoś jeszcze ma ten problem?

  #55 21.09.2012 07:30

Ja mam pytanko dlaczego na ekranie blokowania zamiast Wyciszenia Dźwiękow jest klawisz Wlaczenia Aparatu ?? Po co ? Pytanie czy jest gdzies opcja zmiaany tego klawisza aparatu na klawisz Cichej pracy telefonu ?

  #56 08.10.2012 18:33

A czy u was tez zdarza sie ze telefon sam zmieni tapete? Denerwuje mnie to strasznie ustawie tapete (i przez galarie xperii i przez galerie zainstalowana) i po jakims czasie mam zupelnie inna tapete. Ktos wie o c chodzi?

  #57 16.10.2012 17:44

Czy ktoś wie czy w galerii zdjęć 4,0 można wyświetlić zdjęcia na cały ekran tak jak było w 2,0?

  #58 17.10.2012 10:21

Dobra mam ten nowy system dla mnie shit jak zainstalować spowrotem stary ? Piszcie GG 33889812 poczta metin12362@wp.pl

  #59 03.11.2012 13:18

mam sony Xperia arc s na nowym antku jestem zadowolony przedtem miałem soft od orange bieda totalna zżera dużo pamięci. więc postanowiłem coś z tym zrobić nie czekałem aż orange się zlituje i poda aktualizację wgralam sobie sam czysty bez brandu za pomocą flash toola i oddałem kernel czyli soft xperii arc s i smiga aż miło

  #60 09.11.2012 19:07

Witam, czy ktoś wie jak wgrać nowy system, albo jak zdjąć simlocka z Xperi J?

  #61 01.12.2012 14:27

Mam taki problem.. :/ Pobrałem dziś androida 4.0 na se Xperia mini pro (sk17i) i niestety pierwsza wada w tym wszystkim to wkurzający dzwięk przy klikaniu... prosze o pomoc jak sie go pozbyć (dzwięk niedziała gdzie zostanie wyłączony dzwięk multimediów) a co do zalet ... telefon jak by ożył działa szybciej i sprawniej jestem zadowolony z aktualizacji :)))

  #62 03.12.2012 00:25

Witam, jak dla mnie to tu smart dialing jest skopany. Miałem w HTC z wersją Androida 2,3,5 i tam wpisując np; literę "p" system filtrował mi wszystkie kontakty zaczynające się na literę "p" - proste prawda? A tu w Xperi J przy Antku 4,0 zamiast "P" system widzi cyfrę "7" - czyli co? Mam teraz pamiętać początek numeru telefonu do Piotrka a nie jego imię... Chyba że czegoś nie potrafię ustawić.

  #63 04.12.2012 17:17

Ogólnie po zmianie z suwaka blokady usunęli opcje wyciszania a szkoda..... no i kolor suwaka taki mroczny.... zegar na ekranie też kaszanka i data wyswietla początek nazwy a nie pełną nazwę np. pon zamiast poniedziałek. No i przycina się na chwilę. Mam SE Arc S

kubut   19 #64 10.12.2012 02:04

@Turbolis - u mnie na SE arc s naciskając "7" pokazuje mi zarówno numery zaczynające się od tej cyfry, jak i kontakty zaczynające się od "p" ;) Andek 4.0.4

poaktualizacji - kwestia gustu, mi nowy wygląd zegarka i paska odpowiada, a skrót od nazwy dnia jakoś nie przeszkadza ;) Czy aparat na suwaku jest lepszym pomysłem niż wyciszenie to można się kłócić, jak dla mnie powinni dać możliwość wyboru uruchamianej funkcji po przeciągnięciu w lewo

  #65 22.12.2012 17:31

sony ericsson xperia mini pro czemu kopiuje piosenki 2 razy na telefonie jak mozecie mi pomuc

  #66 23.12.2012 19:39

mam pytanie sony reicsson mini xperia pro jak tos mi wysyla piosenke to mam 2 razy na telefonie

  #67 30.12.2012 14:26

nie mogę dodać muzyki do kontaktów jest jeden ogólny dzwonek w sony xperia sola czy można to jakoś rozwiązać

  #68 02.01.2013 13:13

A mi brakuje powiadomienia o otrzymanej wiadomości i nieodebranym połączeniu na głównym ekranie. BARDZO !!! Widok ikonki jedynie w górnym pasku powiadomień mi nie wystarcza bo po prostu jej nie dostrzegam :( W ustawieniach nic nie widzę odpowiadającego zmianie. Jeśli ktoś wie proszę o info, będę wdzięczna.
Dodam, że posiadam SE xperia arc S z adkiem 4.0.4

  #69 05.01.2013 04:07

Ja mam xperie arc s....ciekaw jestem kiedy doczekam sie ICS-a u siebie :/

  #70 13.01.2013 23:24

Mam sony ericsson wt19i walkman,zaznaczylam text i mialam info ze zapisalo sie w schowku,tylko ze ja nie wiem gdzie to mam szukac,przeszukalam na rozne sposoby swoj tel i nie zlokalizowalam,ktos sie orieci? Z gory dzieki :-)

kubut   19 #71 15.01.2013 01:27

@trish - w sensie skopiowałeś tekst po prostu? Jeśli tak no to podobnie jak w windowsie, po skopiowaniu mozesz go gdzieś wkleić, ale nie masz do niego bezpośrednio dostępu :P

  #72 19.01.2013 20:32

Mam Xperie ARC S, Miałem od nowego Andka 2.3.4 od Orange. Wgrałem czysty soft Sony i zaktualizowałem do 4.0.4. Po pewnym czasie telefon zaczął się restartować. Dzwoniłem do Sony i oczywiście doradzili sprawdzenie na innej SIM, restart ustawień, przeinstalowanie systemu, itp. Nic nie pomogło więc kazali wysłać telefon do serwisu.

Otrzymałem go z powrotem jako naprawiony. Uruchamiam i ku mojemu zdziwieniu andek 2.3.4 od Orange. Jeżeli tak ma wyglądać naprawa serwisowa. że wgrali mi starą wersję zbranowanego softu to coś jest chyba nie tak. Po co wydawanie nowych wersji oprogramowania przez producenta telefonu, które chyba jest wadliwe skoro mi przywrócili stary soft Orange. Dodam tylko, że telefon teraz działa bez zarzutu.

Miał ktoś podobny problem z ARC S i andku 4.0.4 ?

  #73 26.01.2013 10:48

MIJA PRAWIE ROK OD WEZWANIA DO AKTUAPIZACJI A JA JEJ JUŻ NIE CHCĘ. Zgodnie z wezwaniem przez pc companioj cy cuś zaktualizowałem do IC i się zaczęło. Permanentny komunikat o niewłaściwym sim itd.Telefon wylądował w serwisie wrocław. Naprawili jak koledze wracając do GB co mi akurat pasowało bo wygląd klawiatury fona ics to koszmar! Zaskakująca była jednak adnotacją serwisowa"nie wolno instalować oprogramowania z nieznanego źródła ,bo grozi to unieważnieniem gwarancji" PARTACTWO SONY.

  #74 02.02.2013 13:43

witam mam problem w sony xperja j telefon dzwoni tylko przez chwile głośno i zaraz się bardzo wycisza o co chodzi ?????? proszę o rade co zrobić

  #75 01.04.2013 10:04

Bo aktualizacja z 2.3.6 do wersji 4.0 to koszmar!!!telefon warjuje baterie zre bo to nakladka na stary system porada zainstalujcie nowy czysty system 4.0

  #76 16.07.2013 13:21

Moim zdanie aktualizacja smartphonów z serii Xperia 2011 do androida ics to zły pomysł. Pojawiają się lagi.
Sony Ericsson Xperia Neo V

  #77 20.07.2013 14:29

Jak ustawić tapetę bez przycinania w sony Xperia Go???

  #78 03.09.2013 22:30

mam pytanie odnosnie przegladarki i pracy telefonu. Zdarzylo sie kiedys komus ze podczas przegladania stron browser poprostu sie wylaczal, telefon przechodzil do widoku ekranu glownego, po czym na puplicie telefonu powoli sie odswierzaly ikony. prosze o pomoc bo nigdzie nie umie znalezc rozwiazania

  #79 28.11.2013 23:10

Kiedy dla xperii arc? :(

  #80 03.12.2013 19:04

wczoraz zrobiłem aktualizację neo v i teraz nie mogę się połączyć z wifi w domu

  #81 30.01.2014 16:05

Powiedzcie ludzie jak, ale to jak wejść w ustawienia połaczeń w 4.0.4
NIC TAKIEGO NIE MA!!!!
W SAMSUNGU TREND chciałem wyłaczyć pocztę głosową a tu D...!
Nie ma takiej opcji albo jestem ślepy!
Jak ktoś wie niech pomoże prosze...

kubut   19 #82 30.01.2014 22:01

@up - powinno być tam gdzie zawsze, czyli w głównym menu ustawień, w dziale "urządzenie"

  #83 16.02.2015 20:43

po aktualizacji przestaly mi dzialac wibracje, czy mial ktos taka sytuacje i jak to naprawic?

  #84 18.02.2015 18:31

Mam to samo, po aktualizacji NeoV nie ma wibry.. Do tego zmienił się dzwięk z obu stron - na gorsze. Jak wyłączę wszystkie opcje wyciszania podgłaśniania nic to nie zmiania. Reszta na plus..

  #85 21.06.2015 00:26

wczoraz zrobiłem aktualizację neo v i teraz nie mogę się połączyć z wifi w domu

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.