Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Wbrew popularnym programom, cz.1 - GG vs. AQQ

Witam!
Wpadł mi do głowy cykl wpisów, w którym opisywał będę programy, które [moim zdaniem] są wspaniałą alternatywą dla popularnych aplikacji. Nie będą to może egzotyczne programy o których nikt nie słyszał, jednak może część z Was zdecyduje się na przejście.

Słowem wstępu

Podejrzewam, że większość osób zapytanych o komunikator internetowy, w pierwszej kolejności pomyślałoby Gadu-Gadu. Program jest na tyle znany, ze nie muszę nawet opisywać jego funkcji, a tym bardziej przeznaczenia. Przyznam szczerze, że nie używam go już od paru lat, w związku z czym wpis będzie lekko stronniczy i w niektórych momentach mogę mylić się co do GG-poprawcie mnie jeśli tak będzie :)
Niemniej jednak chciałbym przedstawić Wam program, który może z powodzeniem zastąpić GG. A program ten, zowie się AQQ.

Czym właściwie jest owo AQQ?

O ile przy GG przedstawienie programu wydawało się zbędne, to przy AQQ zakładam, ze część z Was pierwsze słyszy, lub przyjmuje postawę "gdzieś tam słyszałem". Jak nietrudno się domyślić po moim przydługawym wstępie AQQ jest darmowym komunikatorem (ba! multikomunikatorem, ale o tym zaraz) internetowym. Standardowo posiada wsparcie dla Jabbera (każdy z czytelników może założyć sobie jabbera w domenie @dobreprogramy.pl) , GG, Tlen oraz GTalk (usługa Google). To, co chciałbym zaznaczyć już na wstępie, to brak wyskakujących reklam, co w dużej mierze skusiło mnie do przesiadki na AQQ. A teraz konkrety:

Wygląd

AQQ posiada masę motywów, co właściwie nie szokuje i nie zachwyca-norma, ale napisać o tym wypada. W czystej instalacji do wyboru mamy 5 kompozycji, z czego jedną różową. Pozostałe 4 są jednak godne uwagi. Dodatkowo przy odrobinie uporu, możemy napisać własny motyw (dokumentacja znajduje się na stronie domowej). Motyw zmienia nie tylko kolorystykę, ale także rozmieszczenie i wielkość różnych elementów) Emotikony są o wiele delikatniejsze niż te w GG. Co ciekawe jest też emotikona xD oraz <facepalm>, niestety wyświetlane tylko u innych klientów AQQ. Interfejs jest przejrzysty, okno rozmowy podzielone jest na zakładki z rozmówcami (GG wprowadziło tą i wiele innych funkcji długo po AQQ. Czasem mam wrażenie że 'zgapiają' pomysły-nie oskarżając nikogo :) ).

Praca

AQQ włącza się błyskawicznie, nawet przy dużej ilości dodatków. Jedynie historia rozmów ładuje się dosyć długo. Program jest stabilny i na bieżąco rozwijany. Nieprzerwanie jest otwarta beta następnej wersji programu, która przeważnie w ciągu miesiąca przechodzi w stabilną a w jej miejsce pojawia się kolejna beta. miło wiedzieć, że programista nie śpi i pracuje nad rozwojem. Wygoda pracy jest kwestią indywidualną, jednak moim zdaniem jest tu kilka funkcji które ułatwiają życie [opisane poniżej]

Ciekawe funkcje i dodatki

Wypisać wszystkich funkcji programu jest właściwie niemożliwe, więc wymienię tylko te ciekawsze:

Wysyłanie wycinka
W każdej chwili mamy możliwość wysłania do naszego rozmówcy nie tylko pliku, ale także screenu pulpitu. Co ciekawe, możemy także wysłać zawartość schowka [o ile mamy tam obraz], okno lub wycinek. Wysyłanie okna polega na wysłaniu screenu okna danego programu który aktualnie mamy otwarty (przykładowo tylko screen okna pasjansa ;) ). Dla mnie najprzydatniejsza jest funkcja wysyłania wycinka, której pokazujemy jaka część ekranu ma być wysłana. Dodatkowo przed wysłaniem do rozmówcy, mamy możliwość edycji wycinka w narzędziu a'la paint 1.0 :P

screen przedstawia edytor wysyłanego obrazka. Na wysyłanym obrazku screen rozwijanej listy okien do wysłania

Baza dodatków
Z poziomu menu programu mamy dostęp do listy dodatków (lista pobierana online, a więc aktualna). Co ciekawe, instalacja wszystkich dodatków odbywa się bez potrzeby resetu programu lub przerywania pracy. Dodatkowo AQQ sam szuka aktualizacji wszystkich zainstalowanych dodatków

Bramka SMS
Bramka SMS, sama w sobie nie jest żadną nowością na rynku komunikatorów, jednak AQQ udostępnia wysyłkę SMS do Ery. Jedyne co trzeba zrobić to zarejestrować się na wapserze (darmowe) i podać dane swojego kont w ustawieniach bramki. Oprócz możliwości wysyłki do Ery, mamy wtedy potwierdzenie dostarczenia wiadomości. Bez rejestracji mamy do dyspozycji normalną bramkę, jak każda inna.

Daj mi znać
Proste, acz przydatne. Zaznaczamy kontakt i określamy akcję. AQQ da nam znać wyskakującym alertem, gdy dana osoba wykona akcje (przykładowo zmieni opis)

Możliwość pisania/zgłaszania własnych funkcjonalności
Na stronie producenta dostępna jest pełne SDK, dzięki któremu możemy napisać dowolną wtyczkę. W razie problemów, lub gdy nie umiemy programować możemy napisać na forum, na którym codziennie udziela się główny programista. Wiele pomysłów z forum jest wcielanych w życie (pochwalę się, ze jeden z moich pomysłów także został dodany do programu kilkadziesiąt wersji wstecz)

Co robi rozmówca?
Rozmawiając przez sieć Jabber, mamy możliwość podpatrzenia czy nasz rozmówca wyłączył nasze okno, oraz czy aktualnie do nas pisze (łącznie z ilością znaków napisanych). Jeśli oboje pozwalamy na Real-typing [w ustawieniach AQQ], widzimy co pisze nasz rozmówca w czasie rzeczywistym!

To już jest koniec...

Jak zwykle się rozpisałem, jednak chciałem przedstawić Wam dlaczego warto przejść z GG na AQQ. Moim zdaniem jest o wiele ciekawsze, bardziej rozbudowane i schludniejsze niż GG, a szczególnie nowe jego wersje. Nie przedłużając podaję tylko 2 przydatne linki:www.aqq.eu - Strona domowa projektuklik - Link do pobrania z vortalu dobreprogramy

Jeśli macie jakieś pytania co do tego programu, lub sugestie co do moich wpisów na przyszłość, chętnie przeczytam w komentarzach :) 

Komentarze

0 nowych
TestamenT   13 #1 03.03.2011 07:55

Z racji tego że wpis mnie zaciekawił i przypomniał mi o istnieniu AQQ postanowiłem znowu przetestować.
I choć AQQ jest o wiele lepsze od standardowego gadu-gadu to jednak dwie rzeczy mi się nie podobają.
A mianowicie muszę wyrazić zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i muszę mieć jakieś konto jabber.

Kiedyś tlen też wymagał posiadania konta na tlenie aby z niego można było korzystać teraz tego już nie ma.
Oczywiście to nie stanowi jakieś wielkiego problemu ale używam Mirandy od lat i nie wyobrażam sobie takiej sytuacji że aby korzystać z gg czy irc musiał posiadać konto do innego protokołu.

Jak wspomniałem nie stanowi to jakiegoś wielkiego problemu ale gorzej jest z wyrażenie zgody na przetwarzanie moich danych osobowych. Bo nie wiem czego się tu mogę się spodziewać.

Z tymi uwagami podzielę się również z twórcami AQQ może ich to zaciekawi.

Na pewno AQQ można polecić tym co mają dość gadu-gadu i wyskakujących reklam.

skandyn   10 #2 03.03.2011 08:16

Ja bym jeszcze dodał od siebie dwie najbardziej popularne wtyczki, które używam: AQQ Radio i SpellChecker, czyli radio w trayu oraz sprawdzanie pisowni.

Pozdrawiam.

  #3 03.03.2011 10:54

Dla mnie przepakowane to AQQ. Więcej niż połowy tego co tam jest nie potrzebuje wliczając w to wypacykowany interface. Oczywiście od GG lepsze, ale jak dla mnie to są programy jeszcze lepsze i przy tym bezreklamowe(wiem, że jest wtyczka do aqq).

  #4 03.03.2011 12:48

Najlepsze jest to ze działa wersja portable i po padzie systemu wszystko jest pod reka

parasite85   8 #5 03.03.2011 12:50

A ja nie wiem dlaczego, ale ni w ząb nie chce się połączyć z serwerem moje konto na dobreprogramy.im. Poza tym nie dostałem ani jednego powiadomienia od dobrychprogramów = ustawiłem, żeby wysyłał mi powiadomienia o aktualizacjach, aktualnościach, zaproszeniach do znajomych na inne konto (na gmail).

luqass   13 #6 03.03.2011 13:15

masz siebie dodanego na liscie kontaktow?

Pirks4   3 #7 03.03.2011 13:27

Super to AQQ!
A na liście kontaktów same słoneczka gg;)
I właśnie dlatego przestałem się bawić komunikatorami.

parasite85   8 #8 03.03.2011 13:30

@luqass powinienem mieć na na gmailu dodać mój adres z domeny dobreprogramy.im??

parasite85   8 #9 03.03.2011 13:32

ps. sorry, mam siebie na liście kontatków, ale cały czas jestem niektywny (konto na dobrychprogramach nie chce się połączyć)

gryffinian   1 #10 03.03.2011 13:59

TestamenT a może się tak zainteresujesz możliwościami seici Jabber?

A jeśli chodzi o AQQ to ten komunikator jest jak dla mnie wygodny, schludny, ma przydatne dodatki i się nie tnie.

walker13150   4 #11 03.03.2011 14:08

Można wywnioskować, iż dla autora bloga, aqq to całkowita nowość. Wpis dobry dla ggjuzerów, którzy nawet nie wiedzą co to gg (nic ponad "tam się wchodzi i pisze"), bynajmniej nie ma tu żadnych motywów "wojny" komunikatorów i za to plusik.

TestamenT   13 #12 03.03.2011 14:11

@gryffinian zainteresowałem się od wczoraj i tym co dobreprogramy oferuje.

  #13 03.03.2011 14:56

lepsze od tego jest kadu, zarówno pod windows jak i pod linux

DawidDS4   5 #14 03.03.2011 16:04

Dlaczego nie ma mowy o wersji portable? Jest ona strasznie uboga:
Zaawansowane>Wersja Przenośnia AQQ
Nie ma na przykład możliwości używać GG... Trzeba ręcznie robić portable, albo zdać się na łaskę jabbera.

  #15 03.03.2011 16:11

A ja używam EKG.

przemek1234   7 #16 03.03.2011 16:15

Następnym softem mógłby być np. WinRAR lub Nero.

przemor25   14 #17 03.03.2011 17:17

@parasite85

Napisz z tym problemem do DP. Ja nie musialem dodawać siebie do listy kontaktów. Od razu dostaję powiadomienia

VPN   9 #18 03.03.2011 17:34

Do wpisu wkradł się błąd: aby skonfigurować bramkę SMS Ery nie trzeba się logować na Wapsterze, tylko posiadać konto w serwisie Era Omnix. Logowanie na Wapsterze dotyczy wyłącznie płatnej bramki WapSter SMS.

@TestamenT wyjaśnię: co do zgody na przetwarzanie danych osobowych jest ona wymagana "w razie czego" i dotyczy wyłącznie konta na serwerze aqq.eu (domyślny). Nie masz obowiązku uzupełniać swojej wizytówki (tylko tam ewentualnie podajesz dane osobowe), a jeśli zechcesz podać to zgoda jest już wyrażona, więc wydawca programu nie musi się obawiać oskarżenia o przetwarzanie tych danych bez zgody.
Co do drugiej sprawy: AQQ jest przede wszystkim klientem XMPP, pozostałe sieci są tylko dodatkiem - takie było założenie.

pamix   7 #19 03.03.2011 17:52

Reklamy są wyswietlane w programie. Nieraz jednak reklama się nie wczytuje i występuje puste miejsce. Plusem jest to że reklama wyświetla się tylko w oknie rozmowy i do tego nie zawsze.

kamilcyk   8 #20 03.03.2011 19:15

Nie ma wątpliwości, że dla autora AQQ jest czymś jeszcze nie do końca odkrytym..
np. wystarczyło odznaczyć w opcjach dostosowywania kompozycji "Wyświetlaj identyfikator JID/UID" i nie musiałbyś się męczyć z wymazywaniem tych danych ze screenu. :P

kubut   19 #21 03.03.2011 19:55

@Pirks4 - używam AQQ jako klienta GG-fakt. Mało osób niestety korzysta z AQQ, a szkoda. Jednak większość przydanych funkcji których brakuje w GG, działa bez względu na komunikator rozmówcy, więc nie robi mi to wielkiego problemu, ze większość ma GG

@walker13150 - zapewniam, że AQQ używam od paru lat, a przed nim obskoczyłem kilka innych komunikatorów. Wpis był pisany z nastawieniem na ludzi którzy nie znają innych komunikatorów niż GG, stąd takie wrażenie :)

@zaba2885 - Kadu akurat nie używałem pod windowsem, ale tak czy owak lepszość jest subiektywna :)

@DawidDS4 - nie ma o niej mowa, bo jej nigdy nie używałem, więc nie za wiele mógłbym o niej powiedzieć. :P

@VPN - za korzystanie z AQQ, będąc zarejestrowanym na wapsterze dostajesz wapstery-wirtualną walutę. Nimi płacisz za sms, więc fizycznie nie kosztuje Cie to wcale :)

@kamilcyk - nie pomyślałem o tym po prostu, jednak o funkcji tej wiem :P Zdaje się, ze nawet domyślnie nie jest zaznaczona, jednak wolę mieć numery na wierzchu :)

Saskatchewan   8 #22 03.03.2011 20:51

mPiter napisał:
> co do jabbera,
> nie trzeba mieć koniecznie jabbera wpisz np. login z facebooka
> albo naszej klasy, login do tlena lub login do gmaila. wybór jest.

A ty wiesz co to ten jabber jest? Poczytaj tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/XMPP.
Facebook i GMail wykorzystują XMPP, Tlen jest w jakimś tam stopniu zgodny z XMPP, o NK nie wiem. A teraz wyobraź sobie jeszcze, że są na świecie osoby, które nie mają konta w żadnym z tych serwisów ;).

Pozdrawiam

  #23 03.03.2011 21:37

na wersji portable siedze juz z rok czasu i spsuje sie znakomicie takze nie wiem o czym piszecie

imeehow   5 #24 03.03.2011 21:49

A tutaj moje wypociny na ten temat. http://www.wiadomosci24.pl/artykul/nie_korzystam_z_nowegogg_czyli_z_zarowka_na_s... Nieco już nieaktualne, bo AQQ się rozwija (niekoniecznie w pożądanym przeze mnie kierunku), a ja się przesiadłem na Pidgina (ach to uzależnienie AQQ od kontrolki IE), ale zapraszam chętnych do zerknięcia.

Wolfgar   7 #25 03.03.2011 22:01

A w tym ustrojstwie działają numery gg powyżej 17.000.000?

kubut   19 #26 03.03.2011 22:05

@Wolfgar - Podaj mi przez PW jakiś numer to sprawdzę, bo nie mam pojęcia. W ogóle są takie duże? :o

marson1   14 #27 03.03.2011 22:46

Ja kilka dni temu przesiadlem sie na inny fajny komunikator miranda, AQQ tez fajne ale jak ostatnio patrzylem nie ma mozliwosci syntezy mowy a jako, ze ledwo widze to jest to dla mnie wazne

Onlinemaster   9 #28 03.03.2011 23:14

@Wolfgar, tak, działają.

kubut   19 #29 03.03.2011 23:42

@sebt - owszem, poniekąd jestem ;) Ale chętnie przyjmę uwagi odnośnie wpisów i zastosuję się na przyszłość. Popularyzacja była jednym z moich celów, wywyższanie nie ;)

Wolfgar   7 #30 03.03.2011 23:43

@Onlinemaster - Dzięki!

TestamenT   13 #31 04.03.2011 01:54

@VPN dzięki za wyjaśnienie odnośnie przetwarzania danych osobowych.

  #32 04.03.2011 08:38

Jeśli przesiadasz się z GG to twoja podróż zakończy się na Mirandzie.

40rozbojnik   4 #33 04.03.2011 11:20

Kiedyś też przesiadłem się z GG na AQQ. Ale z niego również zrezygnowałem bo miałem dość komunikatorów zapchanych reklamami. Oczywiście w AQQ były mniej nachalne, ale i tak mnie wkurzały. W końcu moje poszukiwania odpowiedniego komunikatora zakończyły się na Pidginie i chyba tak już zostanie:)

Wolfgar   7 #34 04.03.2011 12:37

A ja dzięki Kubutowi znalazłem alternatywę dla starego Tlena. I wiecie co mnie obchodzą wasze pidginy, stefany, kadu i mirandy! Ha! Nie wiecie i lepiej żebyście nie wiedzieli. ;)

kubut   19 #35 04.03.2011 13:19

oczywiście każdy ma inne wymagania co do komunikatora, więc każdy szuka czegoś odpowiedniego dla siebie :) ja chciałem przedstawić tylko jedną, z wielu alternatyw dla gg :) chętnie przeczytam wpisy o waszych komunikatorach, może znajdę coś lepszego niż aqq :)

  #36 04.03.2011 14:26

Ja osobiście używam Pidgin'a i jestem zadowolony. Dużo sieci (choć ja używam tylko Jabber'a/XMPP i GG), brak zbędnych funkcji, no i co najważniejsze - nieporównywanie szybki. Pidgin to dla mnie idealna kompozycja lekkości (na lekkość składa się u mnie i szybkość programu i interface, który jest prosty i można szybko dotrzeć do chcianej opcji) i konfigurowalności (motywy, możliwość zmiany formatowania itp. ).

Ale oczywiście każdy ma inny gust, sam swego czasu (na Windows'ie - dość dawno temu) używałem AQQ i ten komunikator też jest dobry (z tego co pamiętam, teraz mogło się nieco zmienić).
W AQQ głównie mi przeszkadzała dość powolna praca (chyba dlatego, że AQQ korzystał z kontrolki MSIE, ale również dlatego, że było tam - jak dla mnie, za dużo zbędnych "bajerów").

Niech każdy wybierze jaki komunikator mu odpowiada :)

  #37 04.03.2011 16:16

Moim zdaniem zrzuty ekranu w tym wpisie są wprowadzające w błąd - ktoś rzuci okiem na nie, i pomyśli że oto fajny program, równie ładny co GG (kwestia gustu, ale wyglądają oryginalnie) i bez reklam. Ale reklamy jak najbardziej są, tak samo duże i tak samo flashowe, migające banery, które spowalniają bardzo pracę netbooków w trybach obniżonej częstotliwości procesora. Jedynie brak reklamy "na dzień dobry", która wyświetla się po uruchomieniu i dopiero po paru sekundach można ją zamknąć. Ale to mała różnica. Technicznie, AQQ jest jeszcze bardziej zacofane niż GG, które przeszło już na WebKit i Qt, a AQQ tkwi nadal w erze kontrolek IE i flash activex. Nie wiem po co opisywać przejście z GG na AQQ, gdy w gruncie rzeczy to nabijanie portfela tej czy innej firmie.

kubut   19 #38 04.03.2011 16:49

@IuEnLaMondo - niestety dalej korzysta z tej nieszczęsnej kontrolki, jednak nowe wersje znacznie przyśpieszyły, i nawet z wieloma dodatkami chodzi dosyć sprawnie [poza wymienioną przeze mnie historią, która ładuje się strasznie wolno].

@piotrgraba - zrzuty ekranu były robione w chwili pisania wpisu, wtedy akurat nie było żadnych reklam, nie było to moje specjalne działanie. GG z tego co wiem ma reklame w oknie głównym programu - AQQ zrezygnowało z niej jakiś czas temu. W oknie rozmowy przeważnie nie ma reklamy, lub jest google adsense, rzadko zdarzają się reklamy flashowe. A brak reklamy 'na dzien dobry' jest dla mnie znaczącą różnicą :) Fakt, ze AQQ korzysta z kontrolek też mnie nie cieszy, jednak ma w zamian kilka funkcji które [mi] to wynagradzają. A po co opisywac przejście? Żeby uświadomić ludziom którzy wściekają się na GG, ze jest alternatywa. Jak nie AQQ to inne programy, zależy czy komuś zależy na prostocie i szybkości, czy na rozbudowanych narzędziach ;)

  #39 04.03.2011 17:23

fakt że nowe wersje wychodzą często, i wprowadzają większe lub mniejsze zmiany, fajnie też że łatane są błędy. ale zaproponuj jakąś nowość na forum, wytknij błąd w sposobie w jaki zrealizowane jest to i owo, to zaraz krytyka dwudziestu osób, autor odpisze że propozycja odrzucona (bez uzasadnienia, równie dobrze jakby miał to gdzieś albo nie umiał tego zrobić) i temat zamknięty. nie chce się w ogóle włączać w rozwój tego programu, dlatego nie podoba mi się, że reklamy opłacają ten projekt. może i lepszy ten niż GG, mniej zajmuje na dysku i w pamięci RAM, ale nie jest to wielki postęp.

  #40 04.03.2011 17:47

7zip jest lepszy od win rara i w dodatku jest darmowy.

kubut   19 #41 05.03.2011 00:09

@piotrgraba - lepszy taki potęp niż żaden, choć wiadomo, że mogloby być lepiej :)

kubut   19 #42 05.03.2011 01:28

Jako, że pojawiła się tutaj kwestia wydajności, podsyłam do ciekawego wpisu autora innego wartego polecenia multikomunikatora-WIW:
http://www.dobreprogramy.pl/Kaworu/Optymalizacja-czyli-jak-bardzo-komunikatory-z...

  #43 06.03.2011 19:52

Warto dodać, że AQQ zżera max 15-30mb ramu gdzie nowe gg skakało mi do 200-300mb.

  #44 07.03.2011 11:00

Dlugo uzywalem tlena, prosty i zero reklam, niczego wiecej mi nie trzeba. Ale odkad pojawili ie znajomi z duzymi nr gg to tlen odpadl.
Wybor padl na aqq i tak juz zostanie.
Oczywiscie probowalem nowe gg ale to jest jakas porazka. Ogromna kobyla z funkcjami ktorych nie moglem wylaczyc.

szynna   2 #45 07.03.2011 21:24

AQQ to świetny komunikator. Naprawdę polecam :)

  #46 08.03.2011 13:58

Polecam :)

Yeenisey   4 #47 08.03.2011 20:08

AQQ- po prostu świetny komunikator. Jest szybki, nie obciąża zbytnio procesora, ładnie wygląda oraz obsługuje wtyczki/motywy.

Czego chcieć więcej?


kubut   19 #48 08.03.2011 23:17

@Yeenisey - też tak uważam, ale z drugiej strony niektórzy od komunikatora wymagają minimum funkcji. Jak z komórką-dla jednych dzwoni, dla innych jest to całe centrum multimedialne :)

Yeenisey   4 #49 08.03.2011 23:29

@kubut

Dokładnie, wszystko zależy od wymagań danego człowieka (każdy ma inne).

Tak samo jest z przeglądarkami internetowymi. Dla niektórych liczy się szybkości i minimalizm (Chrome), zaś inni chcą mieć więcej opcji konfiguracyjnych (Opera).

blacha2525   1 #50 24.03.2011 22:21

Ja od ponad roku nie korzystam z Gadu-Gadu tylko właśnie z AQQ i jestem bardzo zadowolony. AQQ jest lekkim komunikatorem i bez uciążliwych reklam pokazywanych tuż po uruchomieniu komunikatora jak jest w przypadku Gadu-Gadu. AQQ jest komunikatorem aktualizowanych na okrągło i nie mam z nim problemów. Do gagu zraziłem się przy wersji 8 (tzw. NoweGG) a potem wg. mnie było już tylko gorzej. Polecam również tlena i Mirandę ale sądzę żę AQQ jest najlepsze i nie zamierzam przejść na inny komunikator na chwilę obecną. Polecam wszystkim AQQ. Autorowi gratuluję wpisu bo bardzo rzeczowy i całkiem dokładny. Pozdrawiam ;]

  #51 10.05.2012 20:39

Dzisiaj nie działa wysyłanie SMS-ów do Orange z AQQ, wczoraj też nie działało...

drobok   14 #52 29.05.2012 17:20

Chrome już nie jest taki minimalny jaki był gdy powstał :P
Popraw ten pl z jabbera dp.

Ogólnie aqq jest fajne, ale niestety brakuje mu w miarę dobrze działającego irc :)

  #53 15.11.2012 23:25

Generalnie to zlookajcie ile to nowe GG uzywa CPU a ile AQQ ;)