Wyprowadzony w pole — geek na wsi

Za górami, za lasami...

Właściwie nie aż tak daleko, bo wyprowadzka na wieś oddaloną 20 km od miasta wojewódzkiego, to przecież "rzut kamieniem". 3 km od kilkutysięcznego miasteczka, to perspektywa jeszcze lepsza, bo jak się uprę, to na zakupy pieszo nawet dojdę. To wszystko nie było ważne, bo przecież żyjemy w globalnej wiosce i bez względu na miejsce mam dostęp do całego świata. Czy aby na pewno i czy zawsze warto być on-line?

Nie ma w sieci, czyli nie istnieje

To niesamowite jak czasy się zmieniają.

Nie samymi bajtami człowiek żyje, część 2 — bieganie dla geeków

Sporo danych przepłynęło po necie od poprzedniej części wpisu o tym tytule, jednak dalej sądzę, że dla ludzi o naturze analitycznej dzięki dostępności informacji mamy wspaniałe czasy, a jednocześnie okropne przez ich ogromną ilość i jakość. Możemy analizować dane w pracy, podejmować skalkulowane decyzje zakupowe, czy wreszcie jak to wcześniej pisałem, odmierzać i prześwietlać składniki w kuchni...

Nie samymi bajtami człowiek żyje

Jak się określisz na tle tego portalu? Specjalista? Hobbysta? Geek? Nerd? Jakkolwiek by nas nie nazywać, mamy specyficzne spojrzenie na świat - gadżety bawią jak nikogo innego, serce przyspiesza na myśl o nowych technologiach, a komputer nie jest tylko narzędziem do pracy, nauki, zabawy - jest nieodłącznym elementem codziennego życia.Świat już dawno podzielił ludzi na humanistów i ścisłowców. Niezależnie od wykształcenia, zainteresowań i wykonywanej pracy, wszyscy musimy (rzadziej lub częściej) robić to samo - gotować.

"Dzień dobry, potrzebuję komputera do domu"

Jako były pracownik jednej z sieci handlującej elektroniką, często spotykałem się z rodzinami przychodzącymi do marketu, chącymi komputera "do domu". Na pytanie "do czego komputer będzie wykorzystywany?", rzadko kto wychodził poza internet i office...Wybór w takim przypadku określał budżet i wygląd komputera. Komputer domowy to wielki worek do którego możemy nawrzucać co chcemy - centrum rozrywki, narzędzie do nauki, zamiennik kina domowego etc.