8 lat Gadu-Gadu

Strona główna Aktualności

O autorze

Dzisiaj, 15 sierpnia, wybiło osiem lat najpopularniejszemu polskiemu komunikatorowi - Gadu-Gadu.

Już pierwszego dnia istnienia zyskał on dziesięć tysięcy użytkowników, a ich liczba wzrastała w zawrotnym tempie, zdobywając komputery i serca polskich Internautów. W swoje pierwsze urodziny żółte słoneczko zaświeciło na blisko 250 tys. maszyn. Obecnie, po ośmiu latach, Gadu-Gadu jest najpopularniejszym polskim komunikatorem, gromadzącym wielomilionową społeczność.

Pomimo, że zdanie na jego temat jest podzielone, będąc przez jednych uwielbianym, przez innym zaś ostro krytykowanym, z pewnością każdy rozpozna wydawany przez program dźwięk, sygnalizujący nadejście nowej wiadomości.

Prócz zwykłych rozmów tekstowych, komunikator w najnowszych wersjach oferuje między innymi możliwość prowadzenia rozmów głosowych (również przy użyciu technologii VoIP), wideokonferencji, radio internetowe, czy też serwis społecznościowy Generacja. Obecnie trwają prace kolejną wersją Gadu-Gadu 8, o nazwie "Nowe Gadu-Gadu", w której jednak - w dalszym ciągu - brakuje długo oczekiwanych funkcjonalności jak szyfrowanie rozmów. Niedawno udostępniona została także wersja beta WebGadu oznaczona symbolem 3.0.

Wszystkiego najlepszego!

© dobreprogramy