15 lat Microsoft Research

Strona główna Aktualności

O autorze

Od drobnych usprawnień w Windows Vista przez data-mining w SQL Server 2005 na filtrach antyspamowych w Office Outlook kończąc - to wszystko zasługa zespołu znanego pod nazwą Microsoft Research. To właśnie tam rodzą się innowacyjne, czasem nawet nieco "osobliwe" projekty, ale jedno jest pewne - wszystkie są niezwykłe. Microsoft Research obchodzi właśnie 15 rocznicę powstania. Od samego początku Microsoft Research zapewnia otwarte miejsce pracy najzdolniejszym umysłom w dziedzinie informatyki, które mogą skupić się na rozwiązywaniu trudnych problemów, a przede wszystkim odkrywać nowe idee - tak o specjalnym badawczym oddziale Microsoft mówił Bill Gates.

Microsoft Research skupia 700 inżynierów w pięciu laboratoriach na całym świecie. Zespół ten wydał już ponad 3700 dokumentów badawczych sklasyfikowanych w ponad 55 dziedzinach. Można śmiało powiedzieć, że opracowane w ten sposób technologie zasiliły prawie każdy produkt Microsoft od wczesnych lat dziewięćdziesiątych. Jednym z przykładów może być usługa Windows Desktop Search, której prototyp powstał właśnie w Microsoft Research, a która teraz wchodzi w skład systemu Windows Vista.

Laboratoria Microsoft nie pracują tylko i wyłącznie nad produktami korporacji - pozostają również w ścisłym kontakcie z innymi naukowcami, psychologami, lekarzami oraz socjologami i także w tych dziedzinach zaszczepiają nowe technologie.

© dobreprogramy
s