9 lat dla hackera

Strona główna Aktualności

O autorze

Amerykańska agencja Associated Press poinformowała o skazaniu na 9 lat hackera, który dokonał włamania do sieci Lowe's Home Improvement. Według podanych informacji włamanie miało na celu kradzież danych dotyczących kart kredytowych klientów przedsiębiorstwa. Dotychczas jest to najwyższa kara za przestępstwa komputerowe w USA i znacznie przewyższa wyrok na jaki został skazany Kevin Mitnick. Przypomnijmy iż wyrok ten wynosił 5,5 roku więzienia.

Pozostałe dwie osoby uczestniczące w ataku przeciwko Lowe's Home Improvement oczekuje na wyrok. Wśród nich jest jeden z pierwszych hackerów skazanych za wardriving. Wykorzystano technikę ataku wardriving, aby dokonać włamania do jednego z systemów firmowych w Southfield (Michigan) a następnie do uzyskania dostępu do centralnego systemu.

W centralnym systemie znajdującym się w North Wilkesboro (North Carolina) zainstalowano program, którego zadaniem było wyszukiwanie informacji dotyczących kart kredytowych klientów. Według zapewnień przedstawicieli żadne informacje nie zostały wykradzione.

© dobreprogramy
s