6 lat vortalu dobreprogramy!

Strona główna Aktualności

O autorze

Dziś vortal dobreprogramy obchodzi szóste urodziny. Dokładnie 6 lat temu, 7 grudnia 2002 roku o godzinie 14:13 pojawił się na łamach oficjalnie uruchomionego serwisu pierwszy news.

Ideą jaka od początku nam przyświecała było propagowanie legalnego oprogramowania, podczas selekcji oprogramowania publikowanego na łamach vortalu od początku próbowaliśmy zgromadzić takie zasoby aby każdy mógł legalnie wykorzystywać komputer, nawet w szerokim spektrum zastosowań, niezależnie od budżetu na oprogramowanie jakim dysponuje. Baza była więc budowana w ten sposób aby pojawiały się tylko najlepsze programy i to w szerokim zakresie licencyjnym.

Od samego początku rozwijany jest dział z aktualnościami, naszą ambicją w tym zakresie jest oferowanie Wam rzetelnych informacji na temat rynku oprogramowania, nowości i ciekawostek, a także informacji związanych polskim Internetem. Co oczywiste to jedynie podstawy funkcjonowania vortalu, poza tym proponujemy Wam szereg innych materiałów i atrakcji, których listę stale rozszerzamy i zamierzamy to robić na znacznie większą skalę.

Gdy serwis rozpoczynał swoją działalność nie wiedzieliśmy czy idee jakie nam przyświecały oraz nasza praca zachęci Internautów do odwiedzania i angażowania się w rozwój vortalu.

Początki były trudne, a przekroczenie w statystykach magicznej bariery 1000 wejść wydawało się wielkim wyzwaniem ;-) Dziś tworzymy wspólnie społeczność gromadzącą w miesiącu 4,7 mln tzw. unikalnych użytkowników (Absolute Unique Visitors, dane za Google Analytics, listopad 2008), a więc tyle co poważne państwo (dla porównania Norwegia liczy około 4,6 mln mieszkańców ;-) Ubiegłoroczny wynik - 3,8 mln porównywaliśmy do Litwy, a dwa lata temu do Łotwy (2,4 mln). Jaki kraj padnie w przyszłorocznych porównaniach nie wiemy, mamy jednak nadzieję, że spory :-) Dość jednak statystyk...

Dobiegający końca rok obfitował w wiele wydarzeń. Uruchomiliśmy dwa nowe serwisy: Gamikaze dla graczy oraz TechIT dla specjalistów IT. Uruchomienie nowych portali poza celem samym w sobie było również poligonem doświadczalnym dla nowego silnika, na którym niebawem działać będzie nowa, już niemal mityczna, wersja dobrychprogramów ;-) Po raz drugi zorganizowaliśmy również zlot czytelników ( HotZlot 2008) - do Jastrzębiej Góry zjechaliśmy się w sile 200 osób :-) W nadchodzącym roku postaramy się zorganizować zlot, na którym będziemy mogli spotkać się w jeszcze większym gronie.

Na wspomnianym zlocie prezentowaliśmy nowe dobreprogramy, jak wiecie projekt powinien ujrzeć światło dzienne już dawno temu jednak stale przegrywaliśmy z czasem. Wydaje się jednak, że już opanowaliśmy sidła czwartego wymiaru ;-) Obiecywaliśmy na zlocie, że wszyscy jego uczestnicy otrzymają zaproszenie na zamknięte beta testy nowej edycji vortalu. Tak też się stanie choć oczywiście z pewnym opóźnieniem ;-) Zaproszenia do udziału w testach roześlemy 23 grudnia. Wszyscy czytelnicy ujrzą nowe dobreprogramy w styczniu, tym razem nie przewidujemy poślizgu... W tym miejscu można by sporo napisać na temat nowości jakie przygotowujemy wraz z nową wersją ale wiele już o tym zostało powiedziane i chyba lepiej abyście już niebawem przekonali się o tym sami. Wystarczy jedynie powiedzieć, że nowy vortal jest znacznie bardziej elastyczny więc poza wieloma nowymi funkcjonalnościami jakie zostały już zaimplementowane będziemy mogli również bardzo szybko wprowadzać w życie Wasze ciekawe pomysły.

Wiele się więc wydarzyło, jeszcze więcej wydarzy się w najbliższej przyszłości, a już dziś wydarzenie specjalne, bez którego jubileusz nie mógłby się obejść. Wielki urodzinowy konkurs z całą masą wspaniałych nagród. Jeśli Mikołaj się nie spisał, nic straconego. Czeka na Was 600 wspaniałych nagród. Zapraszamy do zabawy!

Serdecznie Wam dziękujemy za to, że jesteście z nami. Dziękujemy Wam za zaufanie, konstruktywną krytykę, a także za wszystkie miłe słowa (któż tego nie lubi? ;-) Mamy nadzieję, że będziecie z nami przez kolejne lata!

© dobreprogramy