16-latek handlował w sieci pirackimi płytami

Strona główna Aktualności

O autorze

Dwa komputery i ponad 400 płyt DVD z nielegalnymi kopiami filmów zabezpieczyli policjanci w domu 16-letniego mieszkańca powiatu krośnieńskiego w województwie podkarpackim. Nastolatek sprzedawał je za pośrednictwem Internetu.

Ofertę pirata można było znaleźć na jednej ze stron w sieci. Sprzedawał on pirackie nagrania na zamówienie lub za pośrednictwem portali aukcyjnych, po kilka złotych za sztukę. Wpłaty przyjmował na konto matki. Policjanci od pewnego czasu próbowali ustalić kto prowadzi ten proceder. Przedwczoraj, gdy namierzyli już komputer i miejsce jego lokalizacji, dokonali przeszukania, znajdując 437 płyt DVD z nielegalnie skopiowanymi filmami i dwa komputery.

Piratem komputerowym okazał się 16-letni chłopak. Zaskoczony działaniem policji przyznał się do nielegalnego handlu i podczas przesłuchania wyjawił szczegóły swojej działalności. Wyjawił między innymi, że chcąc podnieść swoją wiarygodność na aukcjach, zawierał także fikcyjne transakcje z kolegami, a później wymieniał się z nimi pozytywnymi opiniami.

Niebawem sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich, który zadecyduje o dalszym losie chłopaka. Policjanci sprawdzą również, kto kupił od nastolatka pirackie kopie filmów. Jak informuje Policja, osoby te mogą spodziewać się zarzutu paserstwa.

© dobreprogramy