bESoDXlx
LibreOffice Viewer ikona

LibreOffice Viewer

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

LibreOffice Viewer to aplikacja stworzona przez członków fundacji The Document Foundation. Jej zadaniem jest odczytywanie dokumentów zapisanych w formatach Open Document Format oraz pakietu Office. Eksperymentalnie pozwala także na prostą edycję.

bESoDXlz

Obecnie aplikacja nie oferuje zbyt wielu możliwości. Autorzy obiecują jej ciągły rozwój, jednak na razie posiada tylko podstawowe opcje. Wśród nich znajdziemy przeglądanie zawartości urządzenia pod kątem wspieranych formatów, wraz z możliwością filtrowania wyników.

Za pomocą LibreOffice Viewer otworzymy formaty Open Document Format (.odt, .odp, .ods, .ots, .ott, .otp) oraz pakietów Office 2007/2010/2013 (.docx, .pptx, .xlsx, .dotx, .xltx, .ppsx) i Office 97/2000/XP/2003 (.doc, .ppt, .xls, .dot, .xlt, .pps). Podczas testów program radził sobie bezproblemowo z prostymi dokumentami, jednak przy bardziej złożonych pojawiały się błędy w odczycie. Po zaznaczeniu odpowiedniej opcji w ustawieniach LibreOffice Viewer pozwala także na edycję dokumentów w formacie ODF. Moduł edycji zawiera bardzo podstawowe narzędzia i jest obecnie w formie eksperymentalnej.

LibreOffice Viewer Beta to aplikacja stworzona przede wszystkim z myślą o użytkownikach pakietu LibreOffice i otwartych formatów. Podstawowe zadanie spełnia dobrze, jednak przed jej autorami jeszcze sporo pracy. Dostępna jest za darmo.

Udostępnij
Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena:
Liczba pobrań2 079
Data aktualizacji3 kwi 2018
System operacyjnyAndroid
LicencjaBezpłatna
LibreOffice Viewer ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bESoDXlJ
Komentarze (0)
bESoDXmv