AirPano - palcem po ekranie

Uwaga!! Ten wpis może być czasopożeraczem!

Kto nie marzył, aby odwiedzić Chiny, Grecję, Himalaje... Pewnie wiele osób, lecz nie każdy może sobie na to pozwolić, zwłaszcza na te dalsze w odległe zakątki naszego pięknego globu. Z pomocą przychodzi nam pewien projekt zwany AirPano.

AirPano jest rosyjskim projektem non-profit mającym na celu stworzenie bazy wysoko rozdzielczych 360 stopniowych panoram.

Niezwykłe komputery – Hex

Wpis ten miał być opublikowany dużo wcześniej, ale dość niedawno udało mi się jakoś przekonać komputer do współpracy i to jeszcze nie do końca, czkawką to wszystko mu się jeszcze odbija i chyba najwyższa już pora pomyśleć o czymś nowym, lecz nie o tym będzie mowa. Mam nadzieje, że spodoba się poniższy wpis, choć pochodzi on można powiedzieć, że z innego świata.

Co mają ze sobą wspólnego ze sobą mrówki, pluszowy miś, zegar z kukułką oraz starodawna trąbka do słuchania? Ano wiele, te rzeczy składają się na bardzo niezwykły komputer.

Czekolada… A właśnie, że czekolada!

Pomysł na ten wpis wpadł mi do głowy podczas wcinania tabliczki czekolady (była pyszna taka z solonymi migdałami).

Przechodząc do sedna, przecież jest to portal, który ma się do czekolady jak piernik to wiatraka! Jednak, szczerze nie tak bardzo są dalekie od siebie. Proszę jednak o chwilkę cierpliwości a wkrótce się przekonacie, dlaczego?

Jakiś czas temu zupełnie przypadkowo (naprawdę, nie było w tym nic celowego) trafiłam na festiwal czekolady „Eurochocolate” w Perugii.

HotZlot 2012 – to już tylko miłe wspomnienie…

Zlot się skończył, jaka wielka szkoda… w pamięci zostały już tylko wspomnienia...

Jako, że do Wrocławia, z którego odchodził autobus do Lądka Zdroju jest daleko tylko niecałe 680 km podroż się zaczęła dzień przed rozpoczęciem zlotu. Do Wrocławia jechaliśmy w trójkę. Pierwszy podróż zaczął arlid, bo startował z Ełku (można zobaczyć na mapie), w Białymstoku miał przesiadkę na pociąg, w którym zajęłam już dwa miejsca, po 15 minutach dołączył do nas djfoxer.