Acer Nitro 5 (AMD Ryzen 4600H) - wydajny laptop dla entuzjastów grania w bardzo akceptowalnej cenie

Jak większość z czytelników wie, oprócz testów sprzętów moim największym konikiem są gry komputerowe. Siedzę w tym temacie już kilka lat, przerabiając recenzowanie nowych tytułów gier, sposobność, a raczej próbę stworzenia sekcji e-sportowej w mojej miejscowości oraz ostatnimi czasy - doradztwo w kwestii odpowiedniego doboru komponentów do zestawów dla graczy / zakupu nowej jednostki multimedialnej.

Oprócz skupiania się na zestawach gotowych pokroju niedawno testowanego desktopa

Komputery dla graczy: Acer Predator Orion z nowymi kartami graficznymi z serii RTX już w sprzedaży!

Niedawno recenzowałem na blogu stacjonarny komputer dla graczy Acer Nitro N50-610. Model ten wraz z innymi dostępnymi na rynku urządzeniami, tzw. gotowcami, uzupełnia dzisiejsze braki na zapotrzebowanie komponentów sprzętowych. Przez pandemię oraz wymuszoną przez rząd i pracodawców pracę zdalną, rozpoczęło się wykupowanie na potęgę części komputerowych.

IRIScan Desk 5 Pro - mobilny skaner z wieloma zaletami i jedną konkretną wadą

Niedawno na moim warsztacie pojawiło się całkiem interesujące urządzenie. Początkowo myślałem, że otrzymałem do testów mobilną lampkę, ale jak się okazało tytułowy IRIScan Desk 5 Pro był skanerem mobilnym. Miałem już do czynienia z takowymi urządzeniami, ale ich jakość i dość nikłe możliwości, pozostawały w dalekim tyle za skromnymi, ale klasycznymi skanerami. Przez 2 tygodnie miałem okazję sprawdzić, czy jest to sprzęt godny polecenia, prawdziwie mobilny i pełen możliwości. 

Xiaomi Mi Watch - smart zegarek dla aktywnych, którym niestraszny brak NFC

Elektronika ubieralna ostatnimi czasy nie zaskakuje już niczym nowym. Rynek zalewają urządzenia, które od lat - jak mantra - są powtarzalne i nic rewolucyjnego do tej materii nie wnoszą. Oczywiście pojawiają się drobne przecieki o cyfrowych ekranach okularów czy inteligentnej bieliźnie ładującej akumulatory smartfonów za pomocą moczu, ale będzie to swoista nisza niż szeroko pojęta sprzedaż.

Everspace 2 nareszcie we wczesnym dostępie. Do premiery jeszcze sporo czasu, ale już jest kosmicznie!

W połowie stycznia we wczesnym dostępie pojawiła się długo wyczekiwana kontynuacja, ciepło przyjętej gry akcji - Everspace 2. Wspominając pierwszą odsłonę tego jakże wciągającego symulatora kosmicznego myśliwca, byłem wielce rozczarowany. Gra oferowała piękną grafikę i możliwości, choć w praktyce kosmos zdawał się być pusty a potencjał rozgrywki, niewykorzystany.

Kurierzy go nie znoszą! Podświetlane biurko Genesis Holm 510 RGB dla graczy ceniących przestrzeń!

Ponad rok temu miałem możliwość sprawdzić w praktyce, jak to jest mieć biurko nieco bardziej dostosowane pod "granie". W tym celu zamieniłem swoje solidne, ale ociężałe biurko z wielkiej płyty, na coś zgrabniejszego i dostosowanego m.in pod rozgrywki. Od tego czasu korzystam z Genesis Holm 300. Cenię ten produkt szczególnie za dobrej jakości wykonanie, dodatkowy HUB z trzema portami USB oraz płytką obsługującą ładowanie bezprzewodowe.

Cooler Master CM310 - średnia półka dla graczy ceniących podświetlenie i niezłej jakości wykonanie

Niedawno wpadła mi na testy pokaźna paczka z urządzeniami wskazującymi marki Cooler Master. Moją uwagę od razu przykuł tytułowy model - CM310, w którym widzę spadkobiercę często używanych przeze mnie gryzoni spod skrzydła A4Tech'a. Myszki te charakteryzowały się swego czasu świetnym wykonaniem i zastosowaniem wysokiej klasy komponentów. Mam nadzieję, iż testowany model nie zawiedzie pod względem jakości wykonania, personalizacji oraz możliwości, przynajmniej adekwatnych do swej niskiej ceny.

Lichtspeer - Germański symulator rzutu włócznią dla wielbicieli zręcznościówek i sporej dawki humoru

O tytułowym Lichtspeer nie miałbym w ogóle żadnego pojęcia, gdyby nie prezentacja wczesnej wersji gry na terenie targów poznańskich z okazji Pyrkon lub PGA - nie jestem pewien, z okazji jakiej imprezy gra była prezentowana, ale z jednej z nich ją zapamiętałem. Była ona osadzona w futurystycznym świecie, w której nasz bohater, dzierżąc potężną włócznię, trzymał na dystans nadciągające chmary wrogów. Od strony mechaniki przypominało to trochę Tower Defence, ale było bardziej ciekawsze i wciągające.

Jak radzi sobie Acer Nitro N50-610 na i7-10700? Zadziwiająco dobrze jak na średnią półkę dla graczy!

Zauważyłem, że od początku pandemii, bardzo szeroka gałąź elektroniki użytkowej a przede wszystkim sprzętu komputerowego, zostawało "na gwałt" wykupywane. Działo się tak przede wszystkim dlatego, iż nagle w zakładach pracy wdrażano pracę zdalną, a wielu uczniów musiało przechodzić na tzw. lekcje on-line. Sam byłem świadkiem, jak pod koniec roku zakupiłem wydajny laptop Acer Swift 3 (Ryzen 5