Android
liczba publikacji: 57pierwszy wpis: 2 Grudnia 2013ostatni wpis: 24 Października 2018

Gry, programy oraz felietony o systemie Android

Android 9.0 — system nowych możliwości, ubrany w znoszone szaty

Odkąd stałem się dumnym posiadaczem Nokii 7 Plus, nie mogę się nadziwić ile dobrego wniosła marka HMD Global na rynek. Wysoka jakość komponentów użytych podczas produkcji oraz zrezygnowanie z nakładek systemowych to nie jedyne z zalet nowej gamy urządzeń, garściami czerpiących z "dawnych" Nokii. Przy okazji muszę nadmienić iż mój telefon należy do wąskiego grona urządzeń, zakwalifikowanych do programu

Warhammer 40.000: ku chwale Imperatora, na Androida gry przybywają!

Kilka dni temu opublikowany został trailer gry Dawn of War 3 będący kontynuacją świetnej strategii wojennej z elementami RPG osadzonej w świecie Warhammera 40.000. Dla fanów serii jak i dla graczy ceniących grę strategiczną osadzoną w tym futurystycznym świecie bardzo ucieszył fakt iż studio pracuje nad kolejną częścią, a biorąc pod uwagę iż ostatnia wydana nie była dopracowana i potrafiła bardzo szybko znużyć monotonnością i powtarzalnością tym większe zainteresowanie wzbudziła.

Po godzinach — czyli gry na Androida cz.51

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, powracam z serią gier na system Android. Wpisów będzie zdecydowanie mniej i postaram się Wam przedstawić od jednej do maksymalnie dwóch produkcji na odcinek, o ile rzecz jasna wyjdzie coś wartego uwagi. Ostatnimi czasy w sklepie Google Play pojawiła się masa nowych produkcji, czerpiących ze znanych tytułów garściami i kilka indyków które przestawiają grę w nieco innej strukturze. Szkoda że te najciekawsze raczą nas mikropłatnościami po pewnym czasie lub uniemożliwiają dalszą rozgrywkę prosząc wykupieniem abonamentu.

Po godzinach — czyli gry na Androida cz.50 !

Koniec musiał kiedyś nadejść i tak jak zapowiedziałem, po 21 miesiącach od opublikowania pierwszego wpisu blogowego "Po godzinach — czyli gry na Androida" dzisiejszym blogiem zamykam serię. Na taką decyzję złożyło się wiele czynników a największym jest chyba brak czasu i przygotowania do wiadomego wydarzenia. Przede mną kilka pomniejszych projektów do zrealizowania, testów sprzętów i recenzji nowych gier.

Po godzinach — czyli gry na Androida cz.49

Pomału kończymy z serią "Po godzinach" ... dojdziemy do 50 odcinka a potem zobaczymy. Być może skupię się głównie na jednym, wartym uwagi tytule i poświęcę dla niego cały wpis lub opiszę kilka tytułów z danego gatunku ... jak będzie finalnie na razie nie wiem. W planie mam kilka zaległych projektów i testów urządzeń do opisania. Jak dobrze pójdzie to i moją wojaczkę z cyberprzestępcą opiszę na ramach portalowego bloga, ale na to jeszcze przyjdzie czas. Teraz i tak mam pełne ręce roboty - masę rzeczy do załatwiania ... w końcu zostało mi 29 dni :)

Po godzinach — czyli gry na Androida cz.48

Pogoda nas nie oszczędza nawet teraz - Polacy nie są gotowi aż na taką temperaturę - 34 stopnie to aż za dużo. W taką pogodę człowiek myśli tylko jak się schłodzić, a co dopiero gdy tacy muszą pracować np. w budowlance lub w biurze bez wentylatora (bo koleżanka pożyczyła sobie na weekend) ? Po prostu masakra - byle by do września się temperatura uspokoiła.Ostatnio wzięła mnie ochota na drugą część o przygodach Van Helsinga - pierwszą ograłem kilka dni po premierze a drugą i trzecią gdzieś ominąłem. Po 7 godzinach spędzonych w grze ...

Po godzinach — czyli gry na Androida cz.47

Zaledwie niedawno nastąpiła największa premiera systemu operacyjnego od kilku lat ... strony internetowe zalewane były sponsorowaną treścią a panowie i panie od Micro$oftu opowiadali o systemie jakby byli z jakiejś sekty. Sam postanowiłem sprawdzić czy warto się przenosić z Win7 na Win10. Po aktualizacji (z którą też były problemy) ujrzałem przekombinowany okienkami i dziwnym podglądem aplikacji rodem z Windows Phone, pulpit Win7.

Po godzinach — czyli gry na Androida cz.46

I po HotZlocie ... teraz trzeba się przestawić na bardziej "spartańskie warunki" i przyzwyczaić się że piwo smakować będzie już tylko dobrze. Pogoda za oknem wreszcie dopisuje a spraw zebrało mi się bardzo dużo. Kontynuuję batalię z cyberprzestępcą korzystając z pomocy organów ścigania, zabieram się za opisywanie nowych sprzętów które otrzymałem do testów oraz ... za jakiś czas zmieniam formę opisywanej serii. Z racji tego że obecnie wiele tytułów zaczyna się powtarzać, postaram się skupić na jednym tytule i polecę jakąś ciekawą aplikację jeśli mi wpadnie w ręce.

Po godzinach — czyli gry na Androida cz.45

HotZlot już jutro a ja muszę siedzieć jeszcze do 22 w pracy. Już nie mogę się doczekać spotkania ze wspaniałymi ludźmi i podzielenia się nowinkami technicznymi w szerszym gronie oraz pograniem przy piwku ze znajomkami. Ostatnio sporo się u mnie dzieje w życiu, zacząłem testować więcej sprzętów, ruszyły mi sprawy z kupnem mieszkania i z planowaniem wesela we wrześniu ...

Po godzinach — czyli gry na Androida cz.44

Jak to już mam w zwyczaju, przynajmniej raz na miesiąc staram się opisać warte uwagi pozycje do zagrania na urządzeniach wspierających system android. Czasu niestety mało na testowanie nowości z dziedzin gier, sprzętów czy grania w nowego Wieśka gdyż zostały ostatnie 2 egzaminy do zaliczenia ... na szczęście za 2 tygodnie człowiek wreszcie zazna "urlopu" od nauki. Przynajmniej na jakieś 3-4 miesiące. Wakacje są bardzo ubogie w premiery nowych i ciekawych tytułów, więc nie liczcie na wysyp super produkcji.