Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Android Apps - czyli Aplikacje na Andka cz I

Myślałem o założeniu cyklu tematów poświęconych także aplikacjom na androida jakiś czas temu, ale gdy zacząłem pisać o grach jakoś nie miałem na to siły i ochoty. Dopiero teraz widzę że będzie warto pisać raz o tym a raz o tamtym, gdyż gierek - wg. mnie tych ciekawszych - jest stosunkowo za mało na Google Play, a co chwila wychodzi jakaś ciekawa aplikacja.

W tymże cyklu blogów postaram się opisać / zachęcić Was, drodzy czytelnicy do korzystania z aplikacji dostępnych w sklepie Google Play. Wszystkie aplikacje które będą się pojawiać na tym blogu były przeze mnie testowane i zapewne z większości wciąż korzystam. A więc do dzieła :

Na pierwszy ogień chciałbym Wam polecić aplikację idealną na treningi jaką jest Endomondo Sports Tracker.

r   e   k   l   a   m   a

Chyba nie trzeba tłumaczyć do czego służy ten program, ale mimo wszystko napiszę. Jest to aplikacja dzięki której możemy bezpłatnie - korzystając z danych pakietowych oraz GPS'u tworzyć wirtualne zapisy odbytych treningów. W aplikacji możemy korzystać z masy interesujących nas opcji - od ustawienia interesujących nas parametrów do wybrania jednego z wielu treningów. Do wyboru na dzień dzisiejszy mamy aż 59 treningów (wersja bezpłatna) - bieganie, szermierka, pływanie ... możemy wybrać interesujący nas trening, włączyć GPS i zacząć ćwiczyć.

Po skończonym treningu - możemy zweryfikować zebrane dane - przebytą trasę, ilość spalonych kalorii czy jaki czas zabrało nam dane ćwiczenie. Statystyki możemy obserwować w telefonie, lub na tablecie/komputerze. Polecam po odbytym treningu zaglądnięcie na swoje konto na http://www.endomondo.com gdzie można prześledzić wszystkie zdobyte na treningu informacje. Prócz kalendarza odbytych treningów mamy tutaj także podgląd na mapy Google z zaznaczonymi naszymi trasami, naszymi osiągnięciami lub naszych znajomych, czy różnorakie dane statystyczne do nakreślania przyszłych rywalizacji/treningów.

Ogólnie aplikacja jest darmowa, lecz tych którzy chcą korzystać z pulsometru czy ze zwiększonego wsparcia dla swoich urządzeń, pogody podczas treningu czy zaawansowany system treningu głosowego - mogą zainteresować się wersją Endomondo Sports Tracker PRO

Jeśli już jesteśmy przy korzystaniu z GPS'u - kolejną dosyć ciekawą aplikacją będzie odryty przeze mnie w zeszłym roku na HotZlocie GPS Status & Toolbox

Odkryłem ją błądząc po lesie przy Zamku w Kliczkowie gdzie bawiąc się w Geocaching obadywałem każdą możliwą aplikację, by szybko i sprawnie znaleźć te sprytnie ukryte przez redakcję kuferki. I po chyba 6 aplikacjach natrafiłem na tę, która o dziwo - idealnie określała wpisane w nią parametry ukrytych skarbów.

Aplikacja jest w języku polskim - choć niektóre wyrazy nie zostały w pełni przetłumaczone ; oferuje nam naprawdę wygodne wsparcie przy określaniu azymutów, punktów wysokościowych czy określania poszukiwanego przez nas kierunku czy miejsca.

Obydwie aplikacje mogą nam bardzo pomóc w terenie. W górach obie aplikacje mają problem z GPS'em, choć korzystając ze wzmacniaczy działają o niebo lepiej :) 

oprogramowanie urządzenia mobilne

Komentarze