Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Android Apps - czyli Aplikacje na Andka cz I

Myślałem o założeniu cyklu tematów poświęconych także aplikacjom na androida jakiś czas temu, ale gdy zacząłem pisać o grach jakoś nie miałem na to siły i ochoty. Dopiero teraz widzę że będzie warto pisać raz o tym a raz o tamtym, gdyż gierek - wg. mnie tych ciekawszych - jest stosunkowo za mało na Google Play, a co chwila wychodzi jakaś ciekawa aplikacja.

W tymże cyklu blogów postaram się opisać / zachęcić Was, drodzy czytelnicy do korzystania z aplikacji dostępnych w sklepie Google Play. Wszystkie aplikacje które będą się pojawiać na tym blogu były przeze mnie testowane i zapewne z większości wciąż korzystam. A więc do dzieła :

Na pierwszy ogień chciałbym Wam polecić aplikację idealną na treningi jaką jest Endomondo Sports Tracker.

Chyba nie trzeba tłumaczyć do czego służy ten program, ale mimo wszystko napiszę. Jest to aplikacja dzięki której możemy bezpłatnie - korzystając z danych pakietowych oraz GPS'u tworzyć wirtualne zapisy odbytych treningów. W aplikacji możemy korzystać z masy interesujących nas opcji - od ustawienia interesujących nas parametrów do wybrania jednego z wielu treningów. Do wyboru na dzień dzisiejszy mamy aż 59 treningów (wersja bezpłatna) - bieganie, szermierka, pływanie ... możemy wybrać interesujący nas trening, włączyć GPS i zacząć ćwiczyć.

Po skończonym treningu - możemy zweryfikować zebrane dane - przebytą trasę, ilość spalonych kalorii czy jaki czas zabrało nam dane ćwiczenie. Statystyki możemy obserwować w telefonie, lub na tablecie/komputerze. Polecam po odbytym treningu zaglądnięcie na swoje konto na http://www.endomondo.com gdzie można prześledzić wszystkie zdobyte na treningu informacje. Prócz kalendarza odbytych treningów mamy tutaj także podgląd na mapy Google z zaznaczonymi naszymi trasami, naszymi osiągnięciami lub naszych znajomych, czy różnorakie dane statystyczne do nakreślania przyszłych rywalizacji/treningów.

Ogólnie aplikacja jest darmowa, lecz tych którzy chcą korzystać z pulsometru czy ze zwiększonego wsparcia dla swoich urządzeń, pogody podczas treningu czy zaawansowany system treningu głosowego - mogą zainteresować się wersją Endomondo Sports Tracker PRO

Jeśli już jesteśmy przy korzystaniu z GPS'u - kolejną dosyć ciekawą aplikacją będzie odryty przeze mnie w zeszłym roku na HotZlocie GPS Status & Toolbox

Odkryłem ją błądząc po lesie przy Zamku w Kliczkowie gdzie bawiąc się w Geocaching obadywałem każdą możliwą aplikację, by szybko i sprawnie znaleźć te sprytnie ukryte przez redakcję kuferki. I po chyba 6 aplikacjach natrafiłem na tę, która o dziwo - idealnie określała wpisane w nią parametry ukrytych skarbów.

Aplikacja jest w języku polskim - choć niektóre wyrazy nie zostały w pełni przetłumaczone ; oferuje nam naprawdę wygodne wsparcie przy określaniu azymutów, punktów wysokościowych czy określania poszukiwanego przez nas kierunku czy miejsca.

Obydwie aplikacje mogą nam bardzo pomóc w terenie. W górach obie aplikacje mają problem z GPS'em, choć korzystając ze wzmacniaczy działają o niebo lepiej :) 

oprogramowanie urządzenia mobilne

Komentarze

0 nowych
kwpolska   7 #1 18.02.2014 12:48

Oesu, czemu masz takie okropne, nieczytelne fonty?

lordjahu   22 #2 18.02.2014 13:03

@kwpolska - wg. Ciebie wychodzi na to że wszyscy blogerze na DP mają nieczytelne fonty ? (w końcu na blogu jest jeden font)

kwpolska   7 #3 18.02.2014 13:19

@lordjahu

chodziło mi o screenshoty, nie treść.

lordjahu   22 #4 18.02.2014 13:28

@kwpolska - to pisz nast. razem screeny a nie fonty. Dla mnie fonty to rodzaje czcionek.

wajdzik   6 #5 18.02.2014 13:39

@lordjahu - pobudka. Fonty na screenach., Tam jest Comic Sans lub coś podobnego.

lordjahu   22 #6 18.02.2014 14:03

To już nie ta kawa co kiedyś ... a swoją drogą - dlatego nie lubię za krótkich komentarzy. Bo wystarczy coś źle zrozumieć i wszystko leci nie tak jak trzeba. Zwracam Honor.

A taki mam "font na screenach" bo wg. Mnie jest czytelny i mi się podoba :)

  #7 18.02.2014 14:43

Fajnie, że zacząłeś z tym cyklem! Endomondo ściągnąłem sobie w zeszłe wakacje i włączam sobie przy każdym bieganiu, teraz w zimie mam chwilowo przerwę, chociaż jak będzie tak ciepło to niedługo powrócę. A co do aplikacji geolokalizacyjnych, to dla mnie daje radę Panorama Firm, szczególnie po zeszłorocznych ulepszeniach. Planujesz może ją opisać? Ciekaw jestem Twoich wrażeń.

lordjahu   22 #8 18.02.2014 18:11

@Matsi - nie mówię że nie, ale będę miał go na uwadze :)

Majeran0   3 #9 18.02.2014 20:37

Ciekawi mnie ile osób będzie jeszcze polecać endomondo...