Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Cyberlink PowerDVD 17 Ultra odtwarzaczem multimedialnym jakich mało + konkurs!

Niedawno na łamach bloga wspomniałem, iż poszukiwałem dobrego a zarazem intuicyjnego programu do edycji i tworzenia materiałów filmowych. Mimo otrzymania na forum kilku wartych uwagi przykładów od użytkowników, zdecydowałem się skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań firmy Cyberlink.
Mimo że "bawię" się tym programem dopiero niecały miesiąc, jeszcze długa droga przede mną. Całkiem niedawno otrzymałem kolejną licencję testową na program wspomnianego powyżej studia. Tym razem przyszło mi opisać najnowszą wersję programu który dość niedawno miał swoją premierę, a jest nim odtwarzacz multimedialny. I choć dość trywialnie to zabrzmiało, to tym razem mamy do czynienia ze swoistym kombajnem do odtwarzania wysokojakościowych materiałów audio-wideo.

PowerDVD

Cyberlink PowerDVD jest zaawansowanym odtwarzaczem do płyt DVD i Blu-ray oraz zasobów multimedialnych znajdujących się na dysku komputera oraz w chmurze. Do podstawowych możliwości tego programu, dochodzi masa ulepszeń w postaci wsparcia kodeków, możliwość obsługi materiałów filmowych w jakości 4K oraz wirtualnej rzeczywistości. Dużym atutem jest też możliwość regulacji kolorów, ostrości oraz ogólnej jakości odtwarzanych materiałów. Dzięki prostemu i przejrzystemu interfejsowi, użytkownik nie powinien mieć problemów z odnalezieniem interesującej funkcji a dostęp do kategorii wyszukiwania skróci czas dodawania kolejnych materiałów do biblioteki programu.

Opisywana przeze mnie wersja Ultra prócz wszystkich charakterystycznych cech dla wersji standardowej oraz PRO, posiada wsparcie dla odtwarzania płyt Blu-Ray 3D oraz 3D DVD. Dodatkowo otrzymaliśmy możliwość oglądania telewizji oraz przesyłania obrazu przez Chromecast lub Apple TV. Chyba najfajniejszą funkcją jaką znalazłem jest możliwość oglądania zdjęć jak i materiałów filmowych w wersji stereoskopowej przez np. gogle VR.

Całkiem sporo nowości

W związku z tym że na pierwszy rzut oka zwykły użytkownik nie dostrzeże znaczących funkcji, to i tak warto o nich napisać. Podczas włączenia programu, powita nas okno startowe w którym możemy wybrać w jakim trybie program ma zostać uruchomiony. Do wyboru mamy dwa - komputerowy lub TV. Jeżeli dysponujemy urządzeniami z rodziny Chromecast'ów lub mamy podłączony do komputera telewizor, tryb ten będzie dla nas idealny. W moim przypadku musiałem zadowolić się trybem PC. Domyślną różnicą obu tych trybów jest dostosowanie ustawień pod sterowanie i ogólny wygląd aplikacji. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie by przełączyć się w łatwy sposób między tymi dwoma trybami.

Wygląd aplikacji przeszedł swoisty lifting, przez co stał się bardzo intuicyjny. Okno programu zostało podzielone na cztery segmenty. Na górnej belce znajdują się ikonki odpowiedzialne za zamykanie programu, minimalizację, pomoc oraz dostęp do ustawień programu. Na dolnej są skróty do ustawień 3D, możliwości personalizacji wyglądu materiału oraz ustawień głośności. Po lewej stronie znajduje się podręczne menu wyboru. Dzieli się ono na możliwość przeglądania biblioteki dodanych materiałów multimedialnych oraz stały dostęp do zasobów na komputerze. Możemy również połączyć się z serwisem YouTube, oglądać zasoby z chmury Cyberlink lub z urządzeń sprężonych z naszą siecią domową. Czwartym segmentem jest podgląd wybranych materiałów.

Gdy włączymy interesujący nas film - np. serial od razu zauważymy znaczną różnicę w jakości. Pierwsze co od razu zauważymy to zmiana dźwięku na przestrzenny z domyślnym usunięciem szumów i zniekształceń. Trzeba przyznać że pod względem dźwiękowym, program ten przebija znane mi darmowe programy do odtwarzania multimediów. Inna sprawa to podciągnięcie kolorów, wyostrzenie elementów i usunięcie zniekształceń powodowanych przez niższą wartość odtwarzanego materiału. Podczas testów dysponowałem okularami 3D, więc miałem możliwość sprawdzić jak PowerDVD poradzi sobie w tym segmencie. Mimo wszystko nadal nie mogę wyjść z podziwu. Jakiś czas temu nagrane materiały kamerką Ricoh Theta S, działają bez zarzutów a dzięki sztucznym podciągnięciu jakości, wreszcie obraz wygląda porządnie. To nie koniec możliwości programu. Nic nie stoi na przeszkodzie by móc również odtwarzać materiał fotograficzny. Tu mamy dostęp do podglądu zdjęć oraz włączeniu ich autoprezentacji.

Cyberlink a jakość


Cyberlink PowerDVD korzysta z funkcji TrueTheater HDR nadając odtwarzanym materiałom dodatkowej jakości i pięknych odcieni oraz kolorów. Funkcje automatyczne można wyłączyć i ustawić je pod własne preferencje. Podczas włączonego trybu podglądu biblioteki mamy możliwość wybrania elementów do wyświetlania oraz pełnego ich zarządzania. Podczas odtwarzania materiału wideo otrzymujemy pełen dostęp do ustawień cieni, wyostrzania, ustawień natężenia kolorów a nawet korekcji dźwięków. Ci którzy nie docenią automatycznego ustawienia obrazu, zawsze mogą wyłączyć domyślny HDR.

Osoby które zechcą zakupić Cyberlink PowerDVD w wersji Ultra, mogą liczyć na dożywotnie wsparcie aktualizacji oraz szybką pomoc specjalistów w razie problemów z programem. Miłą funkcją dodatkową jest możliwość otrzymania bezpłatnego miejsca w chmurze na serwerach Cyberlinka w postaci 30 GB na 1 rok. Klucz został otrzymany na testy z oficjalnego sklepu partnerskiego Vebo.pl a na dzień dzisiejszy kosztuje 366,34 zł, co nie jest kwotą ogromną zważywszy ilość funkcji jakimi dysponuje.

Konkurs!

W związku z niedawną premierą programu Cyberlink PowerDVD 17 Ultra wraz ze sklepem Vebo.pl, przygotowałem mały konkurs w którym do wygrania jest jedna licencja wieczysta na ten program. By otrzymać klucz, będzie trzeba odpowiedzieć na jedno proste pytanie.

Czego w dzisiejszych czasach wciąż brakuje w odtwarzaczach multimedialnych ? Odpowiedź uzasadnij

Odpowiedzi może udzielić każdy zarejestrowany użytkownik portalu DobreProgramy w komentarzu poniżej. Na odpowiedzi czekam do Piątku - 5 maja do godziny 5 rano, a wyniki opublikuję do godziny 15.

Powodzenia !

AKTUALIZACJA

W drodze losowania, kluczyk aktywacyjny wraz z linkiem do programu leci do użytkownika:

Magnum 44

Gratulacje :) 

windows oprogramowanie inne

Komentarze

0 nowych
DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #1 01.05.2017 11:14

Od wielu lat przestałem używać tego typu narzędzi. Do tego co potrzebuję natywne wbudowane playery zupełnie wystarczają. Zastanawiam się nad tym co musiało by mnie skusić aby wrócić do nich i jeszcze za to zapłacić. Póki co nie widzę nic co by mnie ku temu skłoniło.

Zero Ghost   15 #2 01.05.2017 15:03

Fajny wpis ,od kilku lat używam programów firmy Cyberlink ,Power2Go ,Photo Director ,Power Director i właśnie PowerDVD niestety w wersji 15 Ultra
http://imgur.com/a/BHCWR
Jeśli o mnie chodzi to programy tej firmy mają tylko jedną wadę ,niestety dość wysokie ceny :( dlatego też zazwyczaj pomijam jedno bądź dwa wydania .
Do użytku domowego są bardzo dobre i zdecydowanie godne polecenia.

Autor edytował komentarz w dniu: 01.05.2017 15:07
xomo_pl   24 #3 01.05.2017 17:47

Ciekawe jak ta wersja traktuje system operacyjny bo pamiętam jak miałem styczność z jedną ze starszych to ilość elementów w autostarcie przekraczała wszelkie granice. Usunąć tego całkowicie też się dało w prosty sposób.

lordjahu   22 #4 01.05.2017 18:19

@xomo_pl: tu nie ma problemów. Jedna apka i proste usunięcie z systemu.

PiotrN72   8 #5 01.05.2017 19:32

Odpowiadając na pytanie konkursowe muszę wspomnieć że nie miałem okazji testować zbyt wielu odtwarzaczy multimedialnych. Nie jestem zbyt wymagającym użytkownikiem w pewnych odtwarzaczach są opcje których nie ma w innych. Chyba nie na trafiłem jeszcze na taki który podczas odtwarzania materiału strumieniowego umożliwiał jednoczesne zapisanie materiału do pliku.

wojtekadams   19 #6 01.05.2017 19:53

Ja myślałem, że ten tool już dawno nie jest rozwijany bo to bez sensu :) a tu taka niespodzianka!

Magnum 44   17 #7 01.05.2017 20:05

"Czego w dzisiejszych czasach wciąż brakuje w odtwarzaczach multimedialnych ? Odpowiedź uzasadnij"

Jednej prostej rzeczy - kluczy do dekodowania nowych filmów Blu-Ray :) Jako chyba jeden z niewielu mam napęd Blu-Ray do blaszaka i niestety nie chcą się uruchamiać filmy, bo zabezpieczone :P

Anonimito   7 #8 02.05.2017 08:23

Cały czas brakuje podstawowej rzeczy - żeby był filtr pozwalający na prześwietlanie ubrań choćby do bielizny (selektywne - dla dziewczyn - facetów, a dla facetów - dziewczyn, do ustawiania w opcjach programu) - wtedy od razu bym przepuścił najpierw chyba wideo ze swojej studniówki, później wszystkie odcinki Słonecznego Patrolu, a nawet Peggy ze Świata Według Bundych bym podejrzał :D

Jest XXI wiek, już dawno coś takiego powinno być :P

kryspin013   3 #9 02.05.2017 11:21

Wow, myślałe,m że moda na niestandardowe brzydkie interfejsy się skończyła wraz z windowsem vistą i win7...

Czy ten cyberlink obsługuje chociaż interpolację i filtry skalowania obrazu?
https://github.com/mpv-player/mpv/wiki/Interpolation

Autor edytował komentarz w dniu: 02.05.2017 11:22