Drony
liczba publikacji: 11pierwszy wpis: 1 Lipca 2016ostatni wpis: 25 Marca 2021

Droniarstwo powietrzne

Inna perspektywa: dron w służbie promocji

Ci, którzy śledzą moje wpisy, na pewno zauważyli, że mam za sobą wiele recenzji dronów i jako tako potrafię nimi sterować. Początkowo była to zwykła ciekawość, która przerodziła się w pasję za sprawą wypożyczania sprzętów na testy recenzenckie. I choć początkowo celowałem w urządzenia rekreacyjne, tak większość czasu poświęcałem tym bardziej multimedialnym modelom. Gdy na rynku elektroniki transportowej wybuchł pożar w postaci ciepłego przyjęcia dronów rekreacyjno-sportowych w świat multimediów, także i ja mocno się nim zainteresowałem.

UGO Sirocco — leciutki dron dla początkujących pilotów

Wakacje już się kończą, co zresztą widzimy na każdym kroku. Młodzież spędza ostatnie dni czasu wolnego na dworze, uprawiając sporty, jeżdżąc na rowerze lub hulajnodze. Jest też odsetek osób, które bezchmurną aurę, wykorzystują do nauki latania dronem. Nie jest to dziwne, gdyż wraz z rozpoczęciem wakacji, wiele sklepów z elektroniką zalała fala tanich dronów z chin.

Mowa o tanich, lekkich konstrukcjach, które sprawdzają, czy zainteresowany użytkownik będzie chciał sięgnąć w przyszłości po coś lepszego i zapewne, droższego.

Quadrocopter dla początkującego pilota-filmowca? Testy i recenzja DJI Spark w wersji Combo!

Nie tak dawno miałem możliwość przetestowania zaawansowanego drona do filmowania marki DJI. Model Mavic Pro posiadał wszystko to, co potrzebne jest do sprawnego latania i filmowania. Tym razem zdecydowałem się przetestować nieco tańsze urządzenie, oferujące jednak zbliżone parametry. Dzięki uprzejmości firmy DJI-ARS otrzymałem na czas testów DJI Spark w zestawie Combo.

Dron z kamerą dla początkującego pilota? Zadanie spełnione — UGO FEN + konkurs

Często słyszymy zdanie ekspertów że najlepszy dron dla osoby początkującej, powinien być pozbawiony dodatkowej stabilizacji lotu by mieć nad nim największą kontrolę. Całkiem niedawno uczestniczyłem w warsztatach tematycznych w których miałem możliwość zobaczenia na własne oczy jak naprawdę wygląda zabawa tymi sprzętami i jakie ewolucje można wykonać, mając nieograniczone możliwości w sterowaniu. Mimo wszystko należę do grona osób które wolą wykorzystywać te urządzenia, bardziej do zastosowań multimedialnych i najbardziej cenią w nich doskonałą stabilizację lotu.

Quadrocopter dla średnio-zaawansowanych filmowców. Recenzja i testy DJI Mavic Pro

Ponad rok temu miałem możliwość pobawić się quadrocopterem marki Parrot który na rynku urządzeń latających, wyróżniał się dobrą stabilizacją, niezłymi możliwościami filmowymi oraz dobrą ceną. Dzięki współpracy z firmą DJI-ARS, postanowiłem tym razem przetestować urządzenie z wyższej półki cenowej a zarazem jakościowej. Na czas trwania testów otrzymałem quadrocopter DJI Mavic Pro