Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Jeśli kinowy projektor, to tylko BenQ W3000

Jakiś czas temu na łamach bloga opisywałem monitor dla graczy firmy BenQ, model XL2430T. Monitor ten tak bardzo przypadł mi do gustu że postanowiłem go zakupić i po dziś dzień czynnie mi służy. Zapewne zauważyliście że ostatnimi czasy miałem możliwość sprawdzić jak działają mini projektory. Byłem oczarowany tym od ZTE oraz nieco zawiedziony wbudowanym w tablet od Lenovo. Postanowiłem pójść o krok dalej i dzięki owocnej współpracy z firmą BenQ, otrzymałem do testów urządzenie z wysokiej półki - W3000. Wybrałem ten model nie z byle powodu. Po pierwsze zebrał on bardzo wysokie oceny w internecie a poza tym zawsze chciałem sprawdzić jakie to uczucie grać w gry komputerowe wyświetlane na ścianie.

Projektor otrzymałem w dużym kartonowym pudle, standardowo pokrytym informacjami o najważniejszych funkcjach oraz specyfikacji. Przysłany model został zaopatrzony w okulary 3D, ale o tym pod koniec. Gdy wyjąłem piankowe wypełnienie zabezpieczające, zauważyłem że prócz omawianego urządzenia w zestawie znajduje się pilot wraz z bateriami oraz kabel zasilający. Producent dodaje również płytę z instrukcją obsługi i kartę gwarancyjną, które nie znalazły się w moim zestawie.

Szczerze liczyłem na to że w opakowaniu znajdę jakikolwiek dodatkowy kabel prócz zasilającego. Wychodzi na to że będziemy zmuszeni sami zaopatrzyć się w interesujące nas łącze, gdyż producent widocznie o tym nie pomyślał. Na szczęście dysponuję całą gamą potrzebnych kabli, więc na jakiekolwiek braki sprzętowe nie miałem co liczyć.

Opis zewnętrzny

Urządzenie zostało wykonane z bardzo dobrej jakości, wytrzymałego plastiku. Gdy weźmiemy je do rąk, zauważymy że jego budowa przypomina monolityczną, wszystko jest świetnie spasowane i nic nie trzeszczy. Za łączenie elementów odpowiadają tylko 4 śrubki w kilku centymetrowych wgłębieniach, ulokowane na spodzie urządzenia. Front urządzenia wyposażony został w obiektyw projektora wraz z nasadką ochronną przymocowaną sznurkiem do spodu obudowy oraz otworami wentylacyjnymi które znajdują się również po bokach, mającymi za zadanie odprowadzanie ciepła. Obok obiektywu znajduje się dźwignia do regulacji wielkości ekranu oraz czujnik podczerwieni ulokowany w prawym górnym rogu.

Góra projektora została wyposażona w dwa pokrętła przeznaczone do przesuwania wyświetlanego obrazu w poziomie oraz pionie. W prawym, dolnym rogu zlokalizowany jest zewnętrzny panel sterowania wraz z sensorem podczerwieni. Obok przycisku zasilania, znajduje się 9 przycisków funkcyjnych a nad nimi są 3 diody informujące nas o stanie lampy, zbyt wysokiej temperaturze lub o tym że urządzenie jest podłączone do zasilania.

Tylny interfejs został wyposażony w wejście na kabel zasilający oraz na 17 pozostałych. Przez cały okres testów miałem możliwość sprawdzenia działania projektora na każdym z nich, ostatecznie wybierając sprawdzone HDMI. Pełna lista gniazd znajduje się w specyfikacji technicznej, podanej poniżej. Spód projektora wyposażony został w regulowane, tylne stópki oraz przednią stopkę wraz z klawiszem do szybkiego jej odblokowania. Znajdziemy tu również otwory do montażu projektora na suficie.

Pilot pracuje na dwóch bateriach typu paluszki AAA. Jest wygodny, dobrze leży w dłoni i nie trzeszczy. Wyposażony został w 32 przyciski w tym jeden z czterema funkcjami. Wciśnięcie klawisza Light (prawy górny róg) pozwala na podświetlenie pilota czerwonym, nieco agresywnym kolorem. Duża ilość klawiszy funkcyjnych, skrótów oraz podstawowych do nawigacji pozwala na szybkie zmiany wyświetlanego obrazu.

Bogata specyfikacja

System projekcji: DLP

Rozdzielczość: 1920 x 1080 pikseli

Jasność: 2000 ANSI lumenów

Kontrast: 15 000:1

Liczba kolorów: 1,07 mld

Obiektyw: F = 2,42 – 3,05, f = 17,22 – 27,37 mm

Współczynnik projekcji: 1,15 – 1,86 (100" @ 2,5m)

Maks. przekątna obrazu: 300"

Zoom: 1,6:1

Moc lampy: 260 W

Żywotność lampy: 2000-4000 h (normalny-eco)

Częstotliwość pozioma: 15 – 102 KHz

Odświeżanie pionowe: 23 – 120 Hz

Przesunięcie obiektywu: pionowy +12,5% / poziomy -2,5% - 2,5%

Interfejs: PC (D-Sub) x 1, wejście kompozytowe x 1, wejście komponentowe x 1, HDMI x 2, MHL x 1, Audio In x 1, Audio L/R In x 1, Audio Out x 1, USB typu A x 1, USB typu mini B x 1, RS232 x 1, IR Receiver x 2

Głośniki: 10 W

Słyszalny szum: 29-33 dBA

Wymiary: 330 x 120 x 247 mm

Waga: 4,2 kg

Pierwsze uruchomienie i ustawienia

Gdy podłączyłem urządzenie do prądu i je uruchomiłem, musiałem - w przenośni "stanąć na głowie". Widocznie mój poprzednik korzystał z projektora podwieszonego pod sufitem i zapomniał przywrócić ustawienia fabryczne. Na szczęście nie był to problem nie do rozwiązania i szybko udało się pracować w normalnych warunkach. Po drugie musiałem ustawić interesującą mnie wielkość ekranu. W tym celu użyłem wspomnianej wcześniej dźwigni obok obiektywu. Następnie kręcąc gałką na obiektywie ustawiłem zadowalającą mnie ostrość. Szkoda że w tym produkcie brak jest ustawiania automatycznej ostrości. Jeżeli będziemy chcieli przesunąć obraz w pionie lub w poziomie wystarczy intuicyjnie zakręcić pokrętłami zlokalizowanymi na górze projektora.

Wyświetlany obraz jest już duży i wyraźny, ale zniekształcony ? Nie ma problemu. Z pomocą przychodzi nam korekcja trapezowa. Dzięki klawiszom funkcyjnym na obudowie lub w opcjach urządzenia ustawiamy obraz w pionie i poziomie. Funkcja ta jest bardzo przydatna w sytuacji gdy np. wyświetlamy obraz pod kątem. Projektor względem ściany/ekranu powinien znaleźć się w odległości nie mniejszej niż metr i nie większej niż 4-5 metrów, gdyż obraz może stać się nieco niewyraźny. Osobiście ustawiłem projektor 2 metry przed ścianą i było idealnie.

Menu opcji jest bardzo bogate i podzielone na sekcje. Tych mamy sześć i dzielą się na Obraz, Konfiguracja dźwięku, Wyświetlacz, Konfiguracja systemu podstawowa i zaawansowana oraz na informacje o sprzęcie. W menu obrazu ustawimy jego tryb, kontrast i jasność, pobawimy się konfiguracją manualną kolorów (gdy ściana nie jest biała, jest nieco zabawy) lub zwiększymy moc lampy. Ustawienia dźwięku będą pomocne w przypadku gdy zdecydujemy się na odtwarzanie go z urządzenia. Ten jest bardzo czysty i daje wrażenie odtwarzania przestrzennego. Przy funkcji wyświetlacza możemy zmienić format obrazu, pozycję lub włączyć tryb 3D ... ale o nim później. Podstawowa oraz zaawansowana konfiguracja systemu to nic innego jak ustawienia samego projektora oraz wyświetlanej przez niego treści. Informacje ? Źródło, tryb obrazu, rozdzielczość, system kolorów, ekwiwalent godziny pracy lampy, format 3D oraz wersja oprogramowania.

Funkcje na papierze oraz w rzeczywistości

Odtwarzanie treści na projektorze BenQ W3000 to czysta przyjemność. Tak samo granie jak i oglądanie filmów. Wszystko jest bardzo czytelne, kolory żywe a głośność pracy urządzenia nie przeszkadza w użytkowaniu. Lampa nie nagrzewa się szybko więc w spokoju oglądniemy długi film lub kilka odcinków serialu pod rząd. Po około 3-4 godzinach projekcji otrzymamy informację że należy wyłączyć urządzenie w celu ostygnięcia lampy. Zabieg zrozumiały, bo kto chciałby dodatkowo płacić za lampę ... BenQ wychwala ten model głównie za sprawą kilku bardzo ważnych funkcji, które postanowiłem przetestować. Muszę przyznać iż jota w jotę napisane na stronie informacje pokrywają się z rzeczywistością. Jest zacnie.

Obraz wyświetlany jest w rozdzielczości Full HD (1080p = 1920 x 1080 pikseli) jest wystarczający by zauważyć bogatą barwę kolorów i szczegółów. Oglądanie najnowszych filmów na Blu-ray oraz strumieniowanie nowych gier, nie robi na projektorze najmniejszego wrażenia. Obraz jest odświeżany w 60 klatkach na sekundę, więc filmy jak i gry są bardzo płynne co oczywiście bardzo pozytywnie wpływa na jakość oglądanych treści. Funkcja wspomagania kolorów i pikseli działa bez zarzutów, dostarczając nam ostrzejszy i wyraźniejszy obraz, delikatnie wydobywając kolory oraz wygładzając krawędzie. W praktyce wychodzi na to że wyświetlając obraz z dużej odległości nie zauważymy poszarpanych ikon lub czcionki.

Filmowe 3D

Jak wspominałem wcześniej, do projektora otrzymałem okulary 3D. Zestaw ten składa się z okularów, kabla USB-miniUSB, woreczka na okulary, ściereczki oraz dość obszernej instrukcji obsługi. Przede wszystkim na początku powinniśmy naładować baterie w okularach. Z racji tego że są to okulary aktywne, ładowanie trwa ok godziny, choć producent podaje by pierwsze ładowanie nie trwało krócej niż 3 godziny ... serio, nie można było krócej ? Gdy okulary się naładują, wystarczy podczas odtwarzanego materiału włączyć tryb 3D na pilocie (lewy górny róg). W tym momencie inicjujemy przełączenie trybu 2D w 3D.

Zauważymy od razu że wyświetlany ekran jest poszarpany i niewyraźny, nie idzie go oglądać gołym okiem. W tym wypadku należy nałożyć wspomniane wcześniej dedykowane okulary i uruchomić je poprzez wciśnięcie wystającego guziczka na obudowie. Jeżeli okulary nie wykryją sygnału synchronizacyjnego 3D, nie uruchomią się. Dlatego na samym początku należy przebywać w bliskiej odległości od projektora by złapać sygnał.

Przyznam się szczerze że to całe 3D nie robi na mnie wrażenia. Większość filmów, robiona pod trójwymiar ma w sobie jakiś zalążek 16-30 scen i na tym się to kończy. Kina Imax oferują bogatsze doznania, bo filmy te są stricte przeznaczone pod trójwymiarową rzeczywistość. A jak tu ? Wg. mnie bomba. Obraz jest tak konwertowany że nawet film przygotowany głównie w 2D, w 3D nabiera głębi. Gdy oglądałem zwiastun Dr. Strange lub gdy latałem TFighterem w Battlefroncie aż mnie zatkało. 3D w filmach to teraz norma, ale w grach ? Super. Oczywiście osoby które siedzą obok nas i nie mają przyjemności oglądania tego co my - zwykle patrzą się na siebie i zastanawiają co mnie kręci podczas oglądania ruszonego, pozbawionego większości barw obrazu. Tak, wiem. Szkoda że tylko jedne okulary są w zestawie.

Dodatkowe akcesoria ?

Producent oferuje na stronie dodatkowe akcesoria, które można nabyć w zestawie lub dokupując je. Mam tutaj na myśli dodatkowy zestaw lamp oraz sufitowy zestaw montażowy. Firma BenQ zaleca korzystanie z oryginalnego zestawu do mocowania na suficie, gdyż jeśli udowodnią że zniszczony projektor był zainstalowany na innym, niż oryginalne - mocowaniu, może się skończyć utratą gwarancji. Narzekałem na brak dodatkowego okulara. Mamy możliwość dokupienia dodatkowych oraz torby na projektor dla zdesperowanych, którzy nie mają pod ręką wytrzymałej torby lub plecaka.

Dla osób z zasobniejszym portfelem polecam zakup bezprzewodowego zestawu do strumieniowania danych. Ten ukazany powyżej sprzęt, pozwala na nieskompresowaną transmisję z komputera, laptopa lub innego mobilnego urządzenia w rozdzielczości 1080p przy stałych 60 klatkach na sekundę. Niestety nie miałem jak sprawdzić osobiście jak to urządzenie spisuje w praktyce, ale internet jest bogatą encyklopedią - jak przewertujecie jej kilka stron, używając odpowiednich fraz - znajdziecie masę pozytywnych opinii.

Niebanalne podsumowanie

Jeżeli jest wśród czytających tę recenzję osoba, która zastanawiała się nad zakupem tego projektora i nie narzeka na cenę, to mogę z czystym sumieniem go polecić. Urządzenie to idealnie odwzorowuje wyświetlane barwy, daje spore możliwości konfiguracyjne oraz nie jest za głośne. Szkoda że producent nie wyposażył projektora w dodatkowe kable lub parę okularów do 3D. Według mnie cena jest stricte adekwatna do jakości urządzenia, więc nie dziwne że przyjdzie nam zapłacić aż 6600 zł. Wiem że nie każdego stać na takiej jakości urządzenie ale możliwe że w przeciągu kilku tygodni lub miesięcy pojawi się nowszy model, to i cena tego powinna trochę spaść. Mimo tego urządzenie wspaniale spisuje się w prezentacjach biznesowych, podczas seansów filmowych w zaciszu domowym oraz przy grach strategicznych (Total War: Warhammer wymiata).

 

sprzęt urządzenia mobilne hobby

Komentarze

0 nowych
BloodyEyes   7 #1 06.10.2016 20:27

Reklama. I do tego bardzo nieudana. Śmiało można pomyśleć, że jakość jest "stricte adekwatna" do przeczytanego tekstu.

quadro555   7 #2 06.10.2016 20:44

I pomyśleć, że rozmyślałem aby wymienić tv na projektor. 3-4 godziny i wyłącz projektor? W moim przypadku to się by nie sprawdziło.

GForce   8 #3 06.10.2016 21:23

"Składam gorące podziękowania firmie BenQ za użyczenie projektora na czas testów."

I wszystko jasne...

trzynasty   3 #4 06.10.2016 21:30

Juz dawno temu przestalem wierzyc w jakiekolwiek recenzje na DP. Sa nic nie warte.

pawelllek   6 #5 06.10.2016 21:39

Ale czego Wy chcecie od autora? Przetestował i napisał moim zdaniem obiektywnie działanie projektora. Jak bym miał czas na oglądanie tv i granie to bym taki kupił z miłą chęcią. Dzięki za recenzję. :)

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #6 06.10.2016 21:59

@BloodyEyes - jesteś pewien, że reklama? Uzasadnij, podaj argumenty by potwierdzić twoją tezę? Jeżeli nie, to twoje słowa nie są wiele warte, czyli są po prostu nieprawdą.


@GForce: ""Składam gorące podziękowania firmie BenQ za użyczenie projektora na czas testów."
I wszystko jasne..."

A co miał napisać, dziękuję mamie za użyczenie sprzętu?

To aż tak powoduje u was ścisk zwieracza? W jakim wy świecie żyjecie. Jeżeli by ten projektor był naprawdę do dupy to pewnie by kolega o tym napisał. Widocznie nie jest. Tak się składa, że sam go posiadam we firmie i sprawdza się należycie. Idę o zakład, że żadna z osób tutaj wypowiadających się, nigdy nie wypożyczyła od tej czy innej firmy sprzętu do testów. I nawet nie macie pojęcia, że wypożyczenie nie równa się z pochlebną recenzją. A jak widać dla niektórych, każda recka z podpisem "dziękuję producentowi" to reklama.

@trzynasty nie wierzysz a czytasz :)

  #7 06.10.2016 22:13

Choćby z powodu wyświetlania obrazu na żółtej ścianie i zachwalania jakości...

synek317   4 #8 06.10.2016 22:16

Za około 1/3 ceny W3000 można kupić leciwy już, ale prawie w niczym nie ustępujący W1070, który gorąco polecam. Wprawdzie nie jest bezprzewodowy, ale z tymi kablami to jest pewien szkopuł - i tak trzeba jakoś podłączyć prąd. Więc czy do urządzenia podłączymy jeden czy dwa kable, nie robi aż takiej różnicy...

  #9 06.10.2016 22:27

Jak można pisać o wiernym odwzorowaniu barw, testując obraz na żółtej ścianie...?

  #10 06.10.2016 23:13

fajna sparawa ale 7 099,00 zł kur.. toć to rozbój w biały dzień z 2 koła jeszcze bym poświęcił na projektor ale nie tyle droga ale fajna zabawka

  #11 07.10.2016 08:18

W1070 jest w cenie około 3000 zł, a jakość obrazu identyczna.
Po co przepłacać.

  #12 07.10.2016 08:29

Może by tak napisać że są też inne lepsze i dużooo tańsze projektory np. za 2700zł można kupić epsona 5300, którego sam posiadam i który parametrami od tego benq się niczym nie różni a w kilku kwestiach np. kontrastu bardzo mocno go bije, i nie nie trzeba po 4h pracy go wyłączyć by lampa się ostudziła bo w domu miałem 12h maraton 3D. A ludzi może by wam tak nie strzelali z du*** gdybyście takiego tandetnego tytułu nie dali sorry ale ten Benq naprawdę jest słaby w tym przedziela cenowym (6000) są rozwiązania 1000 razy lepsze

  #13 07.10.2016 08:56

naprawdę nie da się przejść na lampy laser-led, takie projektory wcale nie muszą kosztować, a tak ładuj kasę za kolejne lampy

pioruncr   3 #14 07.10.2016 09:25

Trochę dziwnie brzmi wypowiedź na temat kolorów, jeżeli obraz jest rzucony na żółtą ścianę. Projektor może i dobry, ale recenzja to raczej zbiór odczuć autora na temat sprzętu, który otrzymał do testów.

MiłoszW   9 #15 07.10.2016 10:27

Kurde, 6600? Podobno projektory staniały przez te wszystkie lata...

  #16 07.10.2016 11:03

@synek317: potwierdzam

cheshireCat   5 #17 07.10.2016 11:06

@DjLeo: Obecnie w dobrym tonie jest narzekać na wszystko, co nie?:P

hipps   4 #18 07.10.2016 12:52

Reklama czy nie, nie testuje się projektorów na żółtej ścianie! Do tego jeszcze ta poświata na suficie. Tragedia. Skoro testujesz taki sprzęt mogłeś poprosić o dedykowany ekran dla tego modelu. Dla projektorów ważna jest adaptacja pomieszczenia, podobnie jak dla dźwięku. Właśnie dlatego w salach kinowych stosuje się powierzchnie dźwiękochłonne o ciemnych zabarwieniach. Oczywiście nie każę Ci od razu robić z pokoju sali kinowej, ale jakieś minimum trzeba spełniać. Założę się, że przy dobrej adaptacji modele 2 razy tańsze zrobiłby na Tobie lepsze wrażenie.

lordjahu   22 #19 07.10.2016 13:05

@hipps: Testy były robione na białej powierzchni a lud już krzyczy że zrobiłem zdjęcie na żółtej ...

Autor edytował komentarz w dniu: 07.10.2016 13:05
hipps   4 #20 07.10.2016 13:07

@lordjahu: Czyli brak odpowiedniej dokumentacji przeprowadzonych testów. Ja tutaj widzę nie jedno, lecz 5 zdjęć zrobionych z obrazem nie na białej, lecz właśnie na żółtej ścianie. Chcesz zwiększyć wiarygodność to dokumentuj każdy test rzetelnie.

Autor edytował komentarz w dniu: 07.10.2016 13:13
  #21 07.10.2016 15:17

BENQ to bardzo dobra firma w produkcji rzutników, ale drogi redaktorze: o wiele lepiej kupić rzutnik FuulHD tej firmy do 4000 zł. Zaś jeśli się pakować w większą kwotę to lepiej wybrać inną technologię niż DLP. Warto drogi autorze zgłębić temat.

infoslaw   7 #22 07.10.2016 17:21

@quadro555: najlepiej mieć i to i to :)

infoslaw   7 #23 07.10.2016 17:28

2000 ANSI lumenów + HD na pokładzie to te dwa parametry już wystarczają. Ja mam bardzo dobrą opinię o BenQ projektorach (mój zakupiłem jakieś 8 lat temu) i tak wiem że nie są najtańsze ale trzeba jedno zrozumieć za jakość (2000 ANSI lumenów lub więcej) trzeba trochę zapłacić.

Quest-88   16 #24 07.10.2016 17:30

Dobry temat i dobry teksty. Jestem ukontentowany. :-)

Szkoda tylko, że projektor kosztuje blisko 7 tys złotych, a lampa pozwala na pracę do trzech godzin. Za takie możliwości to dałbym 1500 za nówkę, a i tak pewnie kupiłbym sprzęt na rynku wtórnym.

lordjahu   22 #25 07.10.2016 17:52

@Quest-88: W sumie ten czas można sporo wydłużyć - do 5 godzin, ale wtedy lampa się szybciej nagrzewa ...

hipps   4 #26 07.10.2016 18:38

@infoslaw: Nie do końca się z Tobą zgodzę. Za najtańsze projektory FHD trzeba obecnie zapłacić nieco ponad 2 tys. zł. Jeśli chodzi o jasność to nie wypadają one w ogóle gorzej, a jeśli wierzyć parametrom, to niektóre nawet lepiej. Spójrz sobie na model HD141X firmy Optoma, 3000 ANSI przy cenie 2400zł. Pamiętać jednak należy, że tabelkowe parametry to nie wszystko, dopłacamy zazwyczaj za lepsze nasycenie kolorów, kontrast, lepszą czerń, czy po prostu za cichszą pracę. To tak samo jak w przypadku TV, 40 cali 1920x1080 kupimy już za 1000zł, lecz często po porównaniu z droższymi modelami stwierdzimy, że coś z tym obrazem jest "nie tak".

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #27 07.10.2016 20:37

@cheshireCat: krytyka jak najbardziej, ale konstruktywna, a nie zwykłe wylewanie jadu

infoslaw   7 #28 07.10.2016 20:56

@hipps: Zgadza się ale wciąż jak dla mnie wyznacznikiem dobrego projektora przede wszystkim będzie parametr ANSI.
Zerknąłem na specyfikację i wydaje się być uboższy w funkcje ta Optoma w porównaniu z BenQ ale może się mylę?

hipps   4 #29 07.10.2016 21:12

@infoslaw: Ta Optoma to jeden z najtańszych projektorów FHD, tak więc nie posiada dodatkowych bajerów. Płacimy tu głównie za matrycę i jasność.

Waka   10 #30 08.10.2016 15:17

@lordjahu: Bardzo fajny wpis, ale miałbym drobną sugestię. Umieszczajcie orientacyjną cenę gdzieś w widocznym miejscu.

BloodyEyes   7 #31 09.10.2016 16:13

@DjLeo: Jesteś moderatorem bloga i potrzebujesz ode mnie wyjaśnień.. Nie do pomyślenia. Musisz uważać, o co prosisz, bo ktoś nazwie Cię "misiewiczem".
Kolega przeprowadził niby testy projektora, który został mu użyczony przez producenta. Namawia na obejrzenie odnośników, akcesoriów, próbuje nazywać cenę adekwatną, stosując nieudane połączenia wyrazów.. Dlatego właśnie uważam, że jest to reklama. Reklama nieudana. Z całego tematu można się dowiedzieć, że autor miał pożyczony projektor, jego testy są bardzo słabej jakości, ale powinniśmy w nie wierzyć, ponieważ.. cytuję autora "Muszę przyznać iż jota w jotę napisane na stronie informacje pokrywają się z rzeczywistością. Jest zacnie." "..Mimo tego urządzenie wspaniale spisuje się w prezentacjach biznesowych.." - Śmiechłam, ponieważ nie przypominam sobie, aby autor opisał w tekście jak to zabrał projektor do firmy i przeprowadził na nim prezentację biznesową. Oczywiście zakładam, że gdzieś to było napisane. Większość pewnie domyśli się, gdzie. Na koniec dodam, że autor wspomina o poprzednim użytkowniku testowym projektora. Nie kwestionuję umiejętności oraz wiedzy autora, ale jestem pewna, że producent nie przysłał mu projektora, aby usłyszeć jego prywatną opinię na temat produktu. Od tego producent ma masę ludzi, którym płaci o wiele więcej. Miłego dnia i wieczoru, szanowny mo(r)deratorze.

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #32 09.10.2016 16:47

@BloodyEyes: Nie potrzebuję od Ciebie żadnych wyjaśnień, ponieważ widzę, że wciąż nie rozumiesz jak wygląda teraz wypożyczanie sprzętu blogerom. To zdanie tylko to potwierdza: "nie przysłał mu projektora, aby usłyszeć jego prywatną opinię na temat produktu. "

Jakimś dziwnym trafem wypożyczałem do testów nie jeden sprzęt i nigdy, żaden producent nie powiedział, tudzież zasugerował mi niczego, jak ma wyglądać recenzja.

Sorry ale jesteś kolejnym przykładem osoby, która nie ma pojęcia jak to wygląda i tylko siejesz farmazony. Zapewne też wypożyczasz sprzęt więc wiesz dobrze jak to wygląda? No cóż. Kiedyś jak coś zrecenzujesz i wypożyczysz sprzęt, wspomnisz moje słowa. Do czego zapraszam...

BloodyEyes   7 #33 09.10.2016 19:49

@DjLeo: Bądź rozsądny i przestań próbować oszukać innych. Żaden producent nie wypożycza nikomu sprzętu tylko po to, aby spadła na niego fala krytyki.
Jak widzę, to Ty najwyraźniej nie wiesz w jaki sposób działa promocja produktów. Nie wnikam w prywatne uzgodnienia jakie miały miejsce między producentem a autorem. Nie wnikam, bo mnie to nie interesuje. Wiem na pewno jedno. Jeżeli chcesz przeprowadzić rzetelne testy czegoś, to nie opierasz się na tabelce ze strony producenta. Każdy produkt ma zalety i ma wady. Ma także konkurencję, której w tym artykule jak na lekarstwo. Skończ już zachowywać się, jakbyś był wynajęty przez autora do obrony jego projektu. Nie chcesz nazywać rzeczy po imieniu, to nie nazywaj. Schowaj za to swoje próby zamordyzmu między bajki, które próbujesz tutaj opowiadać innym i rusz do przodu. Nie będę zmieniała swojego zdania na temat czegoś tylko dlatego, bo Ty uważasz inaczej. Jak będziesz miał czas, to zauważ, że nie podważam tutaj niczego, co związane jest z wypożyczaniem sprzętu. Niech pożyczają jak chcą. Tekst mówi sam za siebie. A jeżeli Ty na podstawie tego tekstu potrafisz zdecydować, że chcesz ten projektor kupić, to brak mi słów.

Autor edytował komentarz w dniu: 09.10.2016 19:50
ppoolloopp   6 #34 09.10.2016 21:01

@BloodyEyes: Lady, pełna zgoda.
Dodam więcej. Brnięcie Moda w dalszym ciągu w ten bezsensowny dyskurs z Tobą przekonuje mnie, że obiektywizm zarówno jego jak i autora artykułu przeszedł całkiem obok. Nie zagłębił się również w wypowiedzi innych. Jeżeli piszą oni, że tę jakość można uzyskać za znacznie mniejszą kasę, to jaki sens kupować tego Benq-a, którego trzeba wyłączać żeby odpoczął? Żaden rozsądny użytkownik tego badziewia nie kupi. Chyba że chce pokazać, że ma kasę. W korporacji na spotkaniu przerwa na rzutnik - 30 minut. Śmiech na sali.

Nie wykazano żadnego rozsądnego argumentu za tym sprzętem, poza tym, że "jest zacnie". Jak mam mieć zacny sprzęt za 6.600 to wolę bardzo dobry za połowę ceny.
A bardzo dobry jest lepszy od zacnego.
Co do tytułu "Jeśli kinowy projektor, to tylko BenQ W3000" - to chyba żart. Brzmi tak, jakby ten model wymiótł konkurencję. A jest zupełnie odwrotnie.
Nie ma on raczej szans na obecnym rynku.

Autor edytował komentarz w dniu: 09.10.2016 21:07
DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #35 09.10.2016 21:08

@BloodyEyes: Czyli zmieniasz front, odchodzisz od tego, że to zdanie blogera nie ma znaczenia: "nie przysłał mu projektora, aby usłyszeć jego prywatną opinię na temat produktu", do tego, że to słaby wpis :). Super recenzja to to nie jest, tutaj się zgadzam. Ale nie umiem Ci inaczej wytłumaczyć tego, że wypożyczałem sprzęt od kilku producentów i nigdy nikt słowa mi nie powiedział, jak skrytykowałem ich produkt, czy też czegokolwiek sugerował. Tobie się chyba wydaję, że oni dają blogerom sprzęt pod warunkiem, że będzie to pochlebna recenzja.

Ja podaję fakty na moim własnym przykładzie, a ty nazywasz mnie oszustem? Brawo! Brak mi słów.

"Żaden producent nie wypożycza nikomu sprzętu tylko po to, aby spadła na niego fala krytyki. " - jak ma beznadziejny produkt to nie musi wypożyczać i tak dostanie lawinę krytyki. Tutaj blogerzy i recenzenci i tak zrobią swoje. Wiele razy recenzowałem sprzęt, który sam kupiłem, lub pożyczyłem, lub dostałem. producent tutaj nie maczał palców.

Powiem tak, jak zobaczę jakieś wpisy na Twoim blogu z recenzjami sprzętu, to może wtedy będzie o czym rozmawiać. Póki co Ty mówisz coś co Ci się wydaję i nie popierasz tego własnymi doświadczeniami, a ja mówię jak to wyglądało u mnie. Ale widzę, że nie ma pola do porozumienia. Skończyło się w momencie nazwania mnie oszustem. Tylko dlatego, że mówię jak jest.

lordjahu   22 #36 10.10.2016 08:07

Zwykle staram się nie odpowiadać na nieprzemyślane i rzucane w moją stronę oskarżenia, ale zrobię wyjątek i odpowiem na co nieco.

@BloodyEyes wykaż że to wpis sponsorowany. Łatwo napisać.

@GForce jak coś otrzymujesz, należy podziękować. Mnie tak przynajmniej uczyli za młodu. Nie wiem jak teraz uczą od małego.

@pioruncr to nie tak. Testy były robione na białej ścianie. Potem zdecydowałem się sprawdzić jak sobie poradzi z innym kolorem. Odwzorowanie barw te same, kolory, jasność i kontrast w porządku. Zostałem przy tej ścianie bo różnicy gołym okiem nie zobaczysz. Być może osoba która obraca się w projektorach od kilkunastu lat zobaczy różnicę, ale szary użytkownik który testuje, bądź czyta recenzje sprzętowe i zechce takowy kupić w przyszłości, to obchodzi go głównie zdanie szarego użytkownika który miał styczność z produktem.

@hipps poświata = za wysoko miałem ustawiony obraz. Biję się w pierś. Wczorajszy Potop Redivivus (2014) był wyświetlany na centralnej części ściany i było ok.

@Waka w testach redakcji masz ceny wytłuszczone po prawej + plusy i minusy. To jest blog. Czy wstawimy cenę czy nie to nasza dobra wola. W dzisiejszych czasach łatwiej jest samemu poszukać, bo choć producent wystawia sprzęt w cenie X, to Ty z łatwością znajdziesz gdzie indziej w cenie np. X - 20%.

@DjLeo Dzięki za wsparcie, ale nie ma sensu się szarpać w komentarzach z innymi użytkownikami. Jeśli naprawdę ich ten wpis zabolał to powinni do mnie uderzać na PW a nie wylewać łzy w komentarzach. W sumie byłbym nawet zadowolony gdyby te osoby zrobiły kontr-wpis nt.

Do @(niezalogowany) - ze ścianami nie rozmawiam, jedynie oglądam na nich treść ... np. z projektora ;)

BloodyEyes   7 #37 10.10.2016 17:33

@lordjahu "Wykaż, że to wpis sponsorowany. Łatwo napisać."
Zacytuję Ciebie "Jeśli kinowy projektor, to tylko BenQ W3000". Jeżeli nic za to nie dostałeś, to oznacza, że jednak się nie znasz.
Nie trzeba pisać bloga na DP, aby mieć o czymś pojęcie. Argumenty typu NAPISZ SAM JAK WIESZ LEPIEJ są całkowicie nietrafione. A dlaczego? A no dlatego, że ONKOLOG NIE MUSI CHOROWAĆ NA NOWOTWÓR, ABY WIEDZIAŁ JAK LECZYĆ INNYCH.

lordjahu   22 #38 10.10.2016 19:48

@BloodyEyes: Bo blog to Moje zdanie. W końcu o to w tym chodzi.

  #39 14.10.2016 21:45

@quadro555: Mój benq z tym ze mam klasyka w1070+ kręci często po kilka dni bez przerwy (bez wyłączania). Wyłączanie się po 1 czy po 3-ech godzinach świadczy o awarii wiatraczka wewnątrz projektora. Na szczęście Benq ma świetny firmowy serwis (transport naprawa na koszt producenta w bardzo szybkim czasie )